Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV v konkurencja - co wybrać


darekgt

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, rafa85 napisał:

@Sarna1 to w sumie tak jak w Renault :) a ja mam jakieś dziwne przeczucie, że jak za rok wejdę na forum Skody, to będą podobne tematy. Podobnie jak na forum Kia w sprawie Proceed.

 

W reno nie będzie się psuło bo takich systemów nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sarna1 napisał:

Może oglądałeś jakaś biedna wersje. Za 95 brutto masz Scale 150 końi dsg w wersji style z wieloma bajerami. (Skonfigurowałem ważne pakiety+ adaptacyjny tempomat do 210, crew protect -dodatkowe poduszki dla dzieciaków, poduszka kolanowa, szklany dach i sportowe wnętrze, elektryczny bagażnik i samościemniające się wszytskie lusterka, sportowe zawieszenie z funkcja regulacji i kola 18)

Jak widzisz można poskładać fajny, nowoczesny wózek, sam virtual cockpit robi wrażenie. A w wersji style Skody mają zupełnie inne wnętrza. Szkoda tylko ze nie ma jakiegoś lepszego audio. 

 

W weekend będę miał podobnie skonfigurowane auto na testy wiec zobaczę czy jest warte takiej kasy. 

 

Focus super ale 3 cylindry pod maska to lekki dyskomfort akustyczny dla mnie. Przypomina mi dźwiękiem Skodę htp która miałem w 2002 roku ;). I cena z wypasem +20 % do Scali. 

Patrzałem na najwyższe wersje ok 100 tyś .....auto fajnie doposażone , ale sorry Skoda zaczyna się cenić jak jakaś marka premium choć nią wcale nie jest i długo nie będzie, gdzie jej do Golfa  ,Mazdy 3 czy Kia Proceed ale oczywiście to tylko moje zadnie , tak jak mnie wręcz obrzydza mnie cały koncern VW innemu może się podobać w cholerę :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale „patrzałeś” ;) w internecie, na ulotce, czy na żywo u dilera ? Bo ja patrzyłem na to auto u dilera i naprawdę nie jest złe. Zdam relację jak nim pojeżdżę. Skoda Scala z bogatym wyposażeniem ceni się i tak 20-25% niżej niż VW czy wspomniana przez Ciebie Mazda. 

 

Dostałem też wczoraj mega ofertę na kadjara. Chyba im te auta się nie sprzedają bo rabat ogromny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2019 o 08:23, Sarna1 napisał:

Może oglądałeś jakaś biedna wersje. Za 95 brutto masz Scale 150 końi dsg w wersji style z wieloma bajerami. (Skonfigurowałem ważne pakiety+ adaptacyjny tempomat do 210, crew protect -dodatkowe poduszki dla dzieciaków, poduszka kolanowa, szklany dach i sportowe wnętrze, elektryczny bagażnik i samościemniające się wszytskie lusterka, sportowe zawieszenie z funkcja regulacji i kola 18)

Jak widzisz można poskładać fajny, nowoczesny wózek, sam virtual cockpit robi wrażenie. A w wersji style Skody mają zupełnie inne wnętrza. Szkoda tylko ze nie ma jakiegoś lepszego audio. 

 

W weekend będę miał podobnie skonfigurowane auto na testy wiec zobaczę czy jest warte takiej kasy. 

 

Focus super ale 3 cylindry pod maska to lekki dyskomfort akustyczny dla mnie. Przypomina mi dźwiękiem Skodę htp która miałem w 2002 roku ;). I cena z wypasem +20 % do Scali. 

 

Ciekawe, bo z tymi bajerkami wyszło wg konfiguratora 109 koła. To raz, a dwa że Scala jest najprościej mówiąc brzydka i niespójna stylistycznie. Co w sumie nie dziwi bo Niemcy są nieźli w stylistyce ale czołgów.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuje te dwa samochodu i sorry bardzo Fanboje Renault ale Meganka wnętrzem to się chowa przy Skodzie, Skoda wygląda wewnątrz co śmieszne ale na markę Premium, z zewnątrz też jest dużo ładniejsza. W dodatku to koncern Volkswagena więc spasowanie elementów na bank będzie dużo lepsze niż w naszej jeżdżącekj filharmonii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Wystarczy spojrzeć na wyniki sprzedaży ;). Skoda to pancerny wóz, może prosty ale funkcjonalny i baaardzo łatwo odsprzedawalny. 

 

Według cennika ta która sobie wymyśliłem kosztowała 117,5. Dostałem ofertę na 95 brutto.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trochę słabo 117 zl za auto segmentu B+ na płycie polo. Jasne że wymiarami jest bliskie klasie C. Jeździłem scala i jest ok ale moim zdaniem nie powala. Fajna ale za 117 zl wolę octavie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że oferta to 95. Auto w środku jak golf 7. I tak większe od megane 3 mojej żony. Super wyposażone i mi się białe bardzo podoba, większe jej do miasta nie potrzebne. 

Octavia to moje aktualne auto  bardzo dobry wóz, ale nie kupię 2 takiego samego auta w domu. :) Auto żonie zmieniłem teraz w połowie roku, sobie pewnie zamówię nowa octavię lub superb. Ale to wiosna 2020. Passat ma tez ciekawe ceny ale za doposażenie kasują jak w Audi :(

 

Na kadjara z 1.33fap 140 koni intens z pakietem zima, techno premium, i full led oraz koła 19 i kolor biała perła oferta 94,900

To jakieś 12000 rabatu na wejście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sarna1 napisał:

 

 

Na kadjara z 1.33fap 140 koni intens z pakietem zima, techno premium, i full led oraz koła 19 i kolor biała perła oferta 94,900

To jakieś 12000 rabatu na wejście ;)

Znów Renault? Jak to tak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej za mniej ;). Ja ze swojej 3ki jestem bardzo zadowolony. Teraz szukam dla niej alternatywy. 4ki czytając forum się boję. Kadjara przedlifta ma teść - znam jego bolączki ;)

 

Żona teraz bardzo mało jeździ wiec nie tyle cena ostateczna auta mnie interesuje co możliwości wynajmu jakie zaproponuj dilerzy. 5 tys limitu rocznie mi wystarczy dla 2 samochodu w domu. Ale wiadome że koniec końców cena wpływa na wysokość raty wynajmu ( i oczywiście wartość samochodu na koniec kontraktu - a ta w skodzie jest wyższa wiec i rata niższa ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy wynika, ze minimalny deklarowany przebieg to 10 000 km, najem opłaca się ale bardzo ważne jest to ile się wpłaca. Jeśli wpłaca się 0% to jest to spoko opcja, płacę za używanie pojazdu. Wpłacam 10% i już robią się schody. 

Trudno brać pod uwagę 95 000, a nie 117 000 bo tyle nie kosztuje ten samochód. Nie można brać tego pod uwagę bo jest to nieobiektywne. Mówisz, że bierzesz w najem długoterminowy, to skoro podajesz rabat to podaje też oprocentowanie i dolicz do ceny pojazdu. Bo im mniej korzystną formę finansowania bierzesz tym większy rabat dostajesz bo zarabiają na czymś innym. 

 

Jest sporo lepszych aut w tej cenie jeśli ktoś nie chce dużego auta, nawet wolałbym Karoqa, którego fajna wersja też kosztuje 110 000 zł, czyli po rabacie około 100 000. 

A jeśli ma być faktycznie mniejszy to za 100 000 na pewno nie wziąłbym scali, są inne fajne auta w segmencie B+/C. 

 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pitrek napisał:

Kupowanie Scali czy MIV za 100 tys to jakas totalna pomyłka. Ja za swojego golasa dałem 61 i tych pieniędzy to auto jest warte. Co do jakości materialow nie mam zastrzeżeń, przejechane 12 tys i nic nie skrzypi. Za 100 tys mógłbym brać Passata czy Insignie. Oczywiście jeżeli ktos oczekuje wodotryskow to dołoży drugie tyle 

 

Różnica pomiędzy modelem za 61 i 90 koła jest często niezbyt widoczna. W moim Intense oprócz różnic, które widać na pierwszy rzut oka z niższymi modelami dochodzą także ficzery niewidoczne. Np. dużo większa ilość wygłuszeń.

 

Nowy Passat kosztuje 134 koła + ewentualne doposażenie i + 50%. Osobiście wolę lepiej wyposażony kompakt niż golasa klasy średniej.

Edytowane przez Phil_ips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!