Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV v konkurencja - co wybrać


darekgt

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LTar - rozrząd to znany ASO PSA przypadek. W 1.6hdi , 1.2 Puretech i kiedyś w 1.6 . Niestety powtarza się dość często. Mam kolege , byłego szefa mechaników w ASO Citroena.  Mamy 2 samochody PSA w rodzinie. Oba po wymianie rozrządu na gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacji w jakiej tamten Pan był....tego mu współczuje.

 

Panowie jeżeli chodzi o KIA ProCeed czy ktoś już jeździł wersja 1,4 140 KM i 1,6 204 KM ? jestem ciekawy opinii i porównania. Wyobrazić sobie tylko mogę że w 1,6 jest moc ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trochę pisałem, jeździłem obiema wersjami i polecam jazdę testową. Świetne auto, fajnie się prowadzi, zaskakująco dopracowane. Dwie wady - 1.6 GT ma bardzo głośny wydech, męczy w trasie, fotele sportowe mogłyby być lepsze i widoczność do tyłu marna, mnie to akurat przeszkadzało. W tej chwili to najciekawsza oferta na rynku. Szkoda, że Renault nie ma nic do zaoferowania, nieobecna MIV GT prowadziła się jednak lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia po jazdach GT są..... po tylnej osi oczekiwałem efektu WOW. A miałem wrażenie że tył mi ucieka. Zapewne to kwestia przyzwyczajenia .  Wolę jednak zawieszenie  tylne Gulietty czy Focusa. Przewidywalne. Genialnie w aucie usportowionym. Układ kierowniczy też mało precyzyjny. Zawieszenia az się prosi o adaptacyjne amortyzatory

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2019 o 12:16, kataryniarz napisał:

Dwie wady - 1.6 GT ma bardzo głośny wydech, męczy w trasie, fotele sportowe mogłyby być lepsze i widoczność do tyłu marna, mnie to akurat przeszkadzało. 

W ProCeed 1.6 204 KM dźwięk wydechu jest regulowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pablo7777 napisał:

W ProCeed 1.6 204 KM dźwięk wydechu jest regulowany. 

...i zmienia się z bardzo głośnego na głośny :D

 

Nawet w normalnym trybie jazda tą wersją jest niestety męcząca. Akceptowalnie jest tylko przy 120-140km/h (wtedy szum wiatru zagłusza dźwięk wydechu) i tylko na przednich siedzeniach. W każdej innej konfiguracji (spokojna jazda miejska lub przy siedzeniu na tylnych siedzeniach) non stop słychać dokuczliwe "brrrrrrr" z tyłu o różnych częstotliwościach. Może ze skrzynią manualną jest lepiej (nigdzie nie znalazłem takiego egzemplarza do jazdy testowej), ale z automatem sytuacja jest w ogóle tragiczna, bo skrzynia często zmienia biegi a każda redukcja to dodatkowe, nie zawsze pożądane doznania akustyczne.

 

A szkoda, bo auto jest niemal idealne. Dodatkowo hatchbacka na full wypasie można mieć po rabatach w okolicach 100 tysięcy, a o to jest rewelacyjna oferta za ponad 200-konnego kompakta.

 

Focus ostatnio też poszedł nieźle po bandzie, bo modele produkowane od maja mają gorszą specyfikację i większość hatchbacków wykastrowano np. z wielowahacza (który wcześniej montowany był np. w konfiguracjach z benzynowym silnikiem 1.5 - teraz nie jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dźwięk wydechu w 1,4 jest podobny czy już bardziej stonowany bo jeżeli nie 1,6 GT to może 1,4 jest bardziej ciche. Czy też istnieje możliwość kupna Proceeda 1,4 140KM bez pakietu GT line?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LTar każdy producent ma mniejsze i większe wpadki. Wiem z ASO że od 2017 roku są poprawione paski i nie ma z nimi problemów. Podczas testów 1.2 PureTech chwalone są za dynamikę, oraz bardzo niskie spalanie. Ogólnie bardzo chwalony jest wszędzie 1.2 PureTech jak mało który inny silnik. Tutaj jest ciekawa lekturka dla Ciebie odnośnie cudownych 1.2 TCe Renault ZOBACZ

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!