Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycieraczki przedniej szyby - Bosch/Valeo czy OE Renault


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jako iż czeka mnie zmiana wycieraczek chciałbym się was zapytać - czy jest sens kupować wycieraczki oryginalne renault czy kupić coś w stylu Bosch lub Valeo ? Wszystko bezprzegubowe. Różnice w cenach są tak znikome, że to nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jedno ani drugie, BOSCH/Valeo/OEM są drogie i szybko się zużywają. Jak chcesz wymieniać, to poszukaj na internecie wycieraczek Heyner, najlepiej hybrydowych (wyglądają jak tradycyjne bezramkowe), kosztują 60zł za komplet, a są trwalsze niż pozostałe wymienione przez Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w nich z trwałością ? Jak narazie zawsze miałem bosche lub valeo i bylem zadowolony. Serio opłaca się zmienić na nie ? Mam spoko cene na oryginaly (60zł) więc stąd moje pytanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OEMowych nie bierz, po 2-3 miesiącach będą do wywalenia. Na forum był już jeden wątek na temat wycieraczek w którym trwała burzliwa rozmowa. Na chwilę obecną najlepszą decyzją w rozsądnej cenie są hybrydowe Heynery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie ma sensu tu pisać bo zaraz pewnie MOD skasuje temat za powielanie ale niech będzie. Ja mam Heyner i sobie chwalę. Dlatego tam pisaliśmy o nich bo ori się popsuły (co przyznał mi nawet sprzedawca z Allegro) i szukaliśmy czegoś lepszego. W innym aucie mam też hybrydowe ale Wurth i są ok, a wyglądają bardzo podobnie do Heynerów więc może nawet oni je robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, onomatopeja napisał:

OEM najlepsze, ciche

Heyner też są bezszelestne. Wg mnie lepsze niż OEM. Mam je od 12 01.2019. Ponad 3000 km i nadal jestem z nich zadowolony. Poprzednie OEMy nie wytrzymały nawet 3 miesięcy, po 2000 km odesłałem je na reklamację, a problemy były już wcześniej. Wcześniejsze OEMy wytrzymały 9 miesięcy i 11k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do pierwszego marketu, kup jakieś polskie motgumy w cenie od 15-30 zł i tyle, już się wyleczyłem z kupowania futurystycznych Boschy za 100zł które i tak po roku idą na śmietnik.

W Auchanie np.takich do Renaulta czyli 40cm i 60cm, do wyboru i koloru.

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomgrandtour napisał:

kup jakieś polskie motgumy w cenie od 15-30 zł i tyle, już się wyleczyłem z kupowania futurystycznych Boschy 

Jestem tego samego zdania i wolę takie wymienić dwa razy do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od kupna auta wycieraczki Boscha, już prawie rok, a wycieraczki były wcześniej na aucie. Żadnych różnic w zbieraniu wody nie ma, więc ktoś kto mów, że są do kitu to chyba miał trefne albo chinole. Ciche, super zbierają. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!