Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, szwagier24a napisał:

Czekam na upały :-) Kupiłem auto na jesieni, już nie było bardzo ciepło więc nie mogę ustalić ile spala latem, jak wydajna jest klima. Jedyne co zauważyłem to ogrzewanie w trybie Eko bardzo dziwnie działa: na początku mocno grzeje (normalne), ale później zaczyna dmuchać "zimnym".

chodziło mi raczej o to , że to stukanie daje na dobre znać o sobie w wyższych temperaturach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, odnośnie stukania przy puszczaniu sprzęgła między 1,2,3 biegiem. Im dłuższa trasa i auto mocniej rozgrzane tym częściej się zdarza głównie w korku lub po zatrzymaniu i ruszaniu ze swiatel.

Udało się komuś naprawić, ustalić co to stuka ?

Moim zdaniem wygląda, że to coś ze sprzęgłem się dzieje. 8500k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I u mnie stuka. Głównie przy zmianie z 1 na 2. Jak jest zimno nic się nie dzieje. Jak robi się ciepło i auto się rozgrzeje stuka. Mocno irytujące. Wrażenie takie jakby luz jakiś był. Silnik 1.3  przebieg 4000. Ciekawe czy TTTM, czy tylko wybrańcy mają ten stuk w gratisie ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj upał 30 stopni + trasa 500 km. Masakra jak to "puka". Tam chyba ewidentnie jest coś nie tak. Dziwne, że objawia się to tylko podczas ciepłych dni i jak auto się już dobrze rozgrzeje. Strasznie mnie to irytuje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jsk narazie u mnie bez zmian. Mam wrażenie że jakby nie do kończa sprzęgło wysprzeglało i wrzuca się bieg. Ale nie zawsze i nie wydaje jakiegoś ekstra dźwięku tylko na lewarku czuje się lekkie szarpnięcie. Podkreślam czuje a nie że widać jak lewarek fruwa po kabinie. I jest to co innego niż kulka na wodziku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w ASO w sprawie tego stukania podczas zmiany biegów z 1 na 2 i czasami 3 po rozgrzaniu auta. Niestety serwis uważa, że taka jest konstrukcja dwumasy w tym samochodzie i tak to pracuje. U mnie występuje tylko to stukanie, nic poza tym się nie dzieje. Dziwne jest, że nie każdemu tak stuka / puka. Może ktoś w końcu gdzieś znajdzie rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszędzie to samo,jak nie wiadomo o co chodzi, to ten typ tak ma. W tych ASO to same debile robią

Pamiętam jak byłem kiedyś na pierwszym przeglądzie 3 razy po filtr kabinowy chodził i żaden mu nie pasował. Filtr powietrza wydmuchał sprężarką wymienili olej i filtr oleju podłączyli komputer. Wzięli ponad 6 stów. Więcej moja noga nie stanęła w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam identyczny problem ze stukaniem. Byłem dzisiaj w ASO w Lublinie i wymienili mi poduszkę skrzyni w ramach gwarancji. Wymiana kompletnie nic nie pomogła więc zaczęli mi tłumaczyć, że to jest taka konstrukcja półosi, że to tak ma być i na chwilę obecną Renault nie ma rozwiązania. Mam jeszcze się odezwać za kilka dni do ich diagnosty i może coś jeszcze pokombinują w ramach gwarancji.

BTW kupiłem Megane razem z kumplem w tym samym czasie i w tym samym salonie, ja wersję Limited 115 koni on GT Line 140 koni. Oba mają przebieg ok 8-9k i oba tak samo stukają.

Edytowane przez michal_d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krzychu przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!