Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Zgłaszam się na listę osób, u których występuje ten sam objaw. Samochód 2019 r. a przebieg to zaledwie 2700 km. Dzisiaj w serwisie zadeklarowano chęć wymiany siłownika sprzęgła, bo przy wciskaniu skrzypiało, natomiast co do stuków przy wysprzęglaniu oraz zmianie biegu z 1 na 2 oraz 2 na 3, to mają nagrać dźwięk i pisać do centrali na ich stanowisko. Gdy coś będę wiedział dam znać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam grzechotki, stuków też nie przy zmianie biegów ani piszczenia, ale jest szarpnięcie zwłaszcza pomiędzy 1 a 2 przy zasprzęglaniu. Ćwiczę się w zmianie biegów aby nie szarpać w tych momencie zasprzęglania. Przebieg 12 tyś., ale wiem, że później przez to może dojść do uszkodzenia dwumasy.

Osobiście uważam, że te stuki co macie to są od wadliwej dwumasy (piszecie o bardzo niskich przebiegach). Z tego co się orientuję to w 1.2 130 km nie ma dwumasy w MIV (ktoś pisał o tym na forum), aczkolwiek w kat. części zamiennych występują dwa różne koła zamachowe: sztywne i amortyzowane. W 1.2 raczej tej problem nie występuje, może z racji niższego momentu obrotowego.
Ten problem pachnie mi akcją serwisową, i oby nie zakończyło się tak jak KZFR w K4M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ASO też nagrało to stukanie i wysłali do centrali, a oni do francji. Mam czekać. Ponoć sporo osób to ostatnio zgłasza. Ps. Zauważcie, że stukanie nie występuje przy lekko skreconych kołach (przyspieszanie na łuku np.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na odpowiedź z centrali. Mam wizytę na 20.07 może coś mi odpowiedzą ale wątpię. Ja również obstawiam coś ze sprzęgłem/dwumasą ale skoro parę osób pisze, że wymieniali i to samo to mogą to być też półosie. Za pierwszym razem jak byłem w ASO to coś mi tam sugerowali, że budowa półosi taka ale na tym się skończyło i wymienili poduszkę. Mam jeszcze 2 lata gwarancji więc liczę, że jak sporo osób będzie zgłaszać top może centrala poważnie podejdzie do problemu i jakaś akcja serwisowa będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja walczę w swoim MIV 1.3 TCE140 GT Line (aktualnie 15 tys km) z skrzypiącym mechanizmem sprzęgła. Szczegółowo opisałem to w tym temacie na Forum: Megane IV phI Piszczący pedał sprzęgła.

Dziś po 2 dniach testów(przejechano 120km) i konsultacji z Renault zaordynowano wymianę wysprzęglika centralnego. Co do stuków podczas zmiany biegów dopiero po przeczytaniu Waszych spostrzeżeń, zorientowałem się, że i u mnie (choć tylko przy dłuższych trasach) coś takiego się pojawia. Czasem 1 lub 2 "puknięcia" podczas zmiany i i szybkiego puszczania sprzęgła na niższych biegach. Zgłoszę to przy oddaniu auta na wymianę wysprzęglika. Oczywiście podzielę się uwagami co do skuteczności naprawy. Martwi jednak fakt, że aż tyle osób zgłasza identyczne problemy, a serwisy i Renault Polska udają, że problemu nie ma i cały czas "kręcą się w kółko" pozorując naprawę przez wymianę tych samych podzespołów, skoro widać wyraźnie, że jest jakiś problem bądź konstrukcyjny, bądź też materiałowy w tych elementach i raczej bez nowej referencji wadliwych podzespołów się nie obejdzie. Mam jedynie nadzieję, że jak będzie lawina podobnych zgłoszeń to wezmą się na serio za ich rozwiązanie. Zachęcam wszystkich, (którzy jeszcze mogą) do wykupienia przedłużonej gwarancji na 4 lata lub 60 tys./km. To dobre zabezpieczenie na takie przewlekłe usterki.

Pozdrawiam wszystkich borykających się z tymi jakże uciążliwymi kłopotami

Edytowane przez ted11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, makintosz napisał:

W Megane iii też takie zjawisko występuje 

Ja do maja 2019 przez 6 lat jeździłem MIII 1.4 TCE130 Bose Edition i nic takiego nie odczułem. Teraz coraz bardziej tęsknię za tym czasem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie intensywnie myślę nad ta gwarancją 4 lata/60k km - mogę kupić do soboty - zakładam, że obecne problemy rozwiążą mi w ramach aktualnej gwarancji, ale co jeszcze wyjdzie nie wiem.

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tswirek napisał:

No właśnie intensywnie myślę nad ta gwarancją 4 lata/60k km...

Osobiście polecam wykupienie. Warto zwrócić uwagę, że wtedy każdy roczny przegląd jest darmowy, więc zakładając, że kosztuje on nawet 600zł (X4) to wychodzi na 0, a przedłuża okres świętego spokoju do 4 lat. A jak widać jest się o co obawiać.

Pozdrawiam i zachęcam do zakupu gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krzychu przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!