Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was Koleżanki i Koledzy :)

w moim przypadku po dokładnie czterech tygodniach od dostarczenia pojazdu, w wyniku złożenia w ramach rękojmi reklamacji z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy, ASO Sprzedawcy dokonało naprawy polegającej (wg. informacji sprzedawcy) na wymianie obu półosi, chociaż pierwotnie umawiano mnie o wymianę skrzyni biegów (wg informacji sprzedawcy nawet była już zamówiona). Naprawa trwała dłużej niż byłem najpierw informowany, a testując auto wyjeździli mi paliwo praktycznie do zera, przez co ryzykowałem "rozkraczeniem" się na drodze po jego odbiorze, no ale trudno widocznie T"ASO"TM. Koniec końców, odbierając samochód poinformowali np. że: "gwarancja stoi przed rękojmią", "kolejność jest taka, że najpierw gwarancja, później rękojmia", "to gwarant/sprzedawca decyduje z jakiego tytułu dokonuje naprawy", "mam nietypowe roszczenie, bo można np. wymianę" itp. padły stwierdzenia - ogólnie mówiąc wg mnie niezgodne z obowiązującymi przepisami. Myślę, że miało to rzekomo sprowadzać się do opinii Sprzedawcy/ASO, że dokonali wg. nich naprawy gwarancyjnej, poinformowali również, że dokonywana naprawa była w obecności przedstawiciela RP. Tyle z przebiegu samej naprawy i reklamacji ale najważniejsze jest, że nieprawidłowa praca układu napędowego objawiająca się min. odgłosami (stuki, zgrzyty) oraz odczuwalnymi uderzeniami podczas ruszania, przy zmianie biegów i dodawania/odejmowania gazu podczas jazdy została naprawiona. Mam tylko nadzieję, że skutecznie tzn. przede wszystkim trwale!. Na razie zrobiłem niewiele km więc zobaczymy jak będzie dalej - czytając przypadki niektórych Kolegów mam jednak obawy, tym bardziej, że uzyskałem opinię fachowca w temacie, że istnieje ryzyko, iż problem może jednak "ukrywać się" w skrzyni biegów (w mechanizmie różnicowym). Zobaczymy, oby wadliwe okazały się jednak półosie, a te nowe dały radę. Mocno niepokojące jest to, że ASO raz wymieniają półosie, a raz mają zakaz wymiany (?) oraz, że tak w zaparte bagatelizowany jest poważny problem z pojazdem, z którym muszą borykać się użytkownicy. Żeby nie był mądry Polak po szkodzie? - nie wiem czy mamy czekać, aż do momentu gdy dojdzie do poważnej awarii i/lub wypadku na drodze ?!!! Sam na własnej skórze, bardzo niemiło przekonałem się jak w sposób urągający standardom jakie powinny być stosowane w serwisie ASO wydawałoby się cenionej marki zostałem potraktowany i zderzyłem się ze ścianą. Doświadczyłem boleśnie niekompetencji, ignorancji i delikatnie mówiąc krętactwa ze strony pracowników serwisu ASO i "centrali" RP, co kosztowało mnie wiele nerwów ale i czasu oraz pieniędzy (kilkukrotne, kolejne wizyty w ASO, dojazdy, reklamacje, telefony, pisma). W moim przypadku dopiero oddanie sprawy w ręce rzeczoznawcy i prawnika doprowadziły do naprawy samochodu jw. opisywana, co znowu wiązało się z niemałymi kosztami. Nie ma jednak zgody na takie podejście do klienta i użytkownika pojazdu, dlatego mam zamiar i podjąłem już starania aby doprowadzić sprawę do końca min. odzyskać również przynajmniej najważniejszą część poniesionych kosztów (bo zdrowia i czasu już się nie da). Mam również nadzieję, że usunięta wada nie wystąpi już ponownie, gdyż jeśli tak się stanie to odstąpię od umowy sprzedaży i zwrócę zakupiony pojazd ze wszystkimi tego konsekwencjami. Życzę Wam powodzenia w dochodzeniu swoich racji. Pozdrawiam Was!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@megane-stuki ważne, że udało się doprowadzić do naprawy. U mnie po czterech tygodniach od zgłoszenia roszczenia z tytułu rękojmi w tym tygodniu jadę na wymianę obu półosi. Ilość bzdur, które ASO w Twoim przypadku opowiadało na temat gwarancji i rękojmi powoduje, że resztki włosów na głowie mi się zjeżyły ? u mnie temat na wyjątkowo partnerskim traktowaniu był załatwiany. Oby naprawa rozwiązała problem definitywnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@megane-stuki, nie czekałbym na ponowne objawy tylko pozbyłbym się problemu. Teraz jest naprawiony, wolny od wad. Nowy nabywca będzie zadowolony. 
czytając Twój post strasznie mi Ciebie szkoda, przedmiot który powinien przynosić zadowolenie powoduje duże szkody w Twoim życiu. Pozbyłbym się go czym prędzej. Pieniędzy nie odzyskasz ale w/g mnie spokój ducha ważniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz_Meg zobacz z ciekawości jakie masz półosie i jakie Ci półosie założą tzn nr/typ i datę prod ? Jakiej mocy masz wersję silnikową w twojej megi 115/140/159?

Sarna1 ja nie czekam na ponowne wystąpienie tej czy innej wady ale obawiam się,czytając forum, że może ona ponownie wystąpić.. optymistycznie jednak zakładam że naprawa będzie skuteczna na stałe i nie będę musiał wracać do tego tematu, ciesząc się użytkowaniem komfortowego i bezpiecznego pojazdu :) pozdrowienia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak....18 sierpnia majstry z RP jeździły moim reno, do tej pory zero informacji zwrotnej. ASO w Siedlcach na własną rękę sprowadziło z Francji półosie o innym numerze seryjnym, dostawca ten sam. Poprzednio miałem wymienione na półosie wyprodukowane w 2019, te co mam teraz są z 2021. Od wymiany minęło raptem parę dni, więc na razie cisza. Wysłałem pismo do RP z opisem choroby i pytaniem, co zrobią po opracowaniu procedury naprawczej, a mi się w grudniu skończy gwarancja. Czy mi nieodpłatnie naprawią, biorąc pod uwagę, ze zgłaszałem problem wcześniej, a naprawy były nieskuteczne. Dodatkowo na wszelki wypadek, z tydzień przed końcem gwarancji zgłoszę problem stukania do ASO, nawet jak nie będzie stukało. Także tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastała cisza ? po ponad dwóch miesiącach walki z ASO, Dealerem, RP zostały wymienione obie półosie i zupełnie inne auto.  Przynajmniej na razie, po około 30km toczenia się w korkach. Nic nie stuka, nie szarpie, płynnie i przyjemnie. Zobaczymy na jak długo pomoże wymiana.

Generalnie jestem zdegustowany postawa RP i ich podejściem do udzielonej gwarancji. Nie tak to powinno wyglądać:

1. Połowa lipca, ASO nr 1, zgłoszenie stuków przy okazji wizyty serwisowej. Auto obsluchane, przetestowane, nagrania wysłane do RP - odrzucenie gwarancji. Moja reklamacja do RP - podtrzymanie stanowiska.

2. Wakacje, obwodnica Trójmiasta, godzinny korek, szlag mnie trafia i postanawiam podjąć walkę.

3. Skoro nie gwarancja to rękojmia. Połowa sierpnia pismo do Dealera gdzie kupiłem auto z roszczeniem naprawy. Następnego dnia telefon, trochę przepychanek, w sumie muszą się skonsultować z prawnikiem, działem handlowym, technicznym i wszystkimi świętymi skoro chce skorzystać z rękojmi a nie gwarancji. Po tygodniu udało się dogadać, wizyta w serwisie w celu potwierdzenia usterki. Po raz kolejny testy, nagrania i...obie strony ustalają, że jeszcze raz próbują zgłosić do RP, niezależnie od ich decyzji półosie będą wymienione - deklaracja Dealera. Dla mnie rozwiązanie bezpieczne, bo jeżeli nie zdążą się ustosunkować do pisma w ciągu 14 dni to automatycznie roszczenie zostaje uznane. Po dwóch tygodniach informacja, że RP odrzucił zgłoszenie, ale Dealer ma dwie propozycje. Albo naprawa albo zwrot (odkup) auta po cenie z faktury. Wobec bryndzy na rynku, cen i dostępności nowych aut decyzja o naprawie.

4. Części zamówione i dzisiaj odebrałem auto po wymianie.

 

Czy tak to powinno wyglądać? Chyba nie...natomiast ogromne słowa uznania dla Dealera jak udźwignął temat, za ich profesjonalizm i sposób podejścia do mojej osoby jak i problemu. Daleko mi od pisania laurek, ale życzę każdemu, aby tak był traktowany przez Dealera i ASO, zwyczajnie po ludzku.  Jako ciekawostka....finalnie w naprawa między mną a ASO była uznana jako gwarancyjna. Jak to rozliczyli z RP pozostaje tajemnicą ?

 

Edit. Informacyjnie, nr półosi te same tylko rok produkcji się zmienił. Gdzieś pod skórą czyje, że temat wróci na wiosnę ?

Była prawa

PXL_20210922_165724554.thumb.jpg.0516a9178b9e0dcaa184be3578b5eaba.jpg

 

Jest

PXL_20210924_055613802.thumb.jpg.0ce56575714313a90ad6dc01aa7b18dd.jpg

 

Była lewa

PXL_20210922_182003331.thumb.jpg.e5ebb224b69744bc9d594342e7a493ac.jpg

 

Jest

 

PXL_20210924_055651852.thumb.jpg.ebceee788ed13f4ce2a4cca4a4c1b5d6.jpg

 

 

Edytowane przez Lukasz_Meg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu dowodzi, że winne są źle zaprojektowane półosie, dlatego temat wraca. Choć odpukać u mnie na razie przez całe lato była cisza...

 

Co jeszcze ciekawe jest to fakt, że nawet przy największym stukaniu, da się tak manipulować sprzęgłem co by nie stuknęło. Trzeba je puszczać z wyczuciem "miękko" i w momencie "zasprzęglenia" bardzo krótką chwilę przytrzymać - przetestowane. To również dowodzi winy półosi i dochodzi brak stuków w automacie, pomimo płosi od tego samego producenta. W automanie EDC zmiana jest szybka ale płynna, można to obrazowo dla laika porównać do ściemniacza elektrycznego, który szybciej lub wolniej zapala / gasi światło i to EDC i włącznika 0/1 i to manual.  Poza tym kolejny bieg w EDC jest już zapięty i czeka na drugie sprzęgło  -1-3-5-7 obsługuje jedno sprzęgło, 2-4-6 drugie.

 

Tak się jeszcze zastanawiam czemu moje nie mają naklejek, muszę jeszcze raz zanurkować bo to jakieś dziwne, może nie widziałem jakimś cudem...

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2021 o 19:18, Lukasz_Meg napisał:

 nr półosi te same tylko rok produkcji się zmienił. Gdzieś pod skórą czyje, że temat wróci na wiosnę ?

 

A może nowy rok produkcji i coś po cichu poprawili, po cichu co by wszystkich nie wymieniać....

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2021 o 14:00, satisati napisał:

Co jeszcze ciekawe jest to fakt, że nawet przy największym stukaniu, da się tak manipulować sprzęgłem co by nie stuknęło. Trzeba je puszczać z wyczuciem "miękko" i w momencie "zasprzęglenia" bardzo krótką chwilę przytrzymać - przetestowane. 

Potwierdzam. Osobiście tą metodę stosuję.

W dniu 24.09.2021 o 14:00, satisati napisał:

To również dowodzi winy półosi i dochodzi brak stuków w automacie, pomimo płosi od tego samego producenta. 

To może u nas zamontowane są półosie przeznaczone do automatu dlatego nie zdają egzaminu w manualu.☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak tym sprzęgłem manipulujecie żeby wam nie stukało w momencie przesuwania dźwigni przykładowo z 1 na 2 przy wciśniętym pedale sprzęgła? Albo w momencie odpuszczenia gazu podczas toczenia się np. na 2.  Bo u mnie też i taka przypadłość była i teraz w cudowny sposób zniknęła ?‍♂️

Powiem więcej, po przejechaniu jakiś 200 km od wymiany uświadomiłem sobie, że to stuknięcie towarzyszyło mi od odbioru auta. Na początku było głuche, gumowe, na koniec już  metaliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lukasz_Meg napisał:

Ciekawe jak tym sprzęgłem manipulujecie żeby wam nie stukało w momencie przesuwania dźwigni przykładowo z 1 na 2

 

A no prosto, nie miałem stuku w tych momentach, był tylko przy puszczaniu sprzęgła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukasz_Meg napisał:

 "wybitności"

No widzisz i Renault może być niekiedy wybitne, tylko słowo wybitny niestety zarezerwowane jest wg. encyklopedii dla człowieka jako geniusza. Więc panowie z ASO popłynęli.. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!