Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.10.2021 o 13:59, megane-stuki napisał:

Prawdopodobnie wszyscy przekonamy się jak zrobi się ciepło,

Oj tam ciepło....1500 km po wymianie dwóch półosi na nowe i....zaczęło postukiwać :D fakt faktem, że teraz mam tylko stuknięcie przy ruszaniu, nie stuka przy zmianie biegów i ogólnie daleko do stanu sprzed wymiany ale stuknięcie jest. Na razie jeżdżę dalej, w grudniu wypada przegląd gwarancyjny więc zapewne ku ogromnej radości ASO zgłoszę stukanie po raz kolejny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

W zeszłym tygodniu w moim Megane zgodnie z zaleceniem RP wymieniono obie półosie. Z informacji przekazanych mi przez Kierownika serwisu (Wektor B-B) zastosowano półosie, które miały inne numery katalogowe. Na pytanie, czy dokonano w nich jakichkolwiek modyfikacji - usłyszałem, że nie ma takich informacji. Dodał, że czasami zdarza się, że nr katalogowy jest inny, a specyfikacja taka sama. Jedynie co zmieniono na pewno, to zastosowany smar. Natomiast nie było mowy o żadnym kleju i poduszce o których to pisali koledzyw wcześniejszych postach ?. Jak dotąd przejechałem ok. 500km (jedna trasa ok. 300km) i jest super, czyli tak jak być powinno w nowym samochodzie. Mam takie wrażenie jakby działanie całego układu przeniesienia napędu działało bardziej przyjemnie (elastycznie). Zobaczymy jak będzie w lecie przy wysokich temperaturach ? (choć przed wymianą stuki pojawiały się przy temp. otoczenia ok.10*C - (dłuższa jazda). W tej chwili jestem w stałym kontakcie z serwisem i mam przekazywać wszelkie uwagi. Mam też zapewnienie, że w razie pojawienia się podobnych objawów będą podejmowane dalsze próby rozwiązania problemu. Podsumowując , odnoszę wrażenie , że wreszcie RP i ASO zrozumiały, że problem jest po ich stronie i muszą go skutecznie rozwiązać. Szkoda tylko, że kosztowało to tyle straconego czasu i naszych nerwów. Z drugiej strony może lepiej późno...niż wcale :)

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w dochodzeniu swoich racji.

Edytowane przez ted11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto właśnie jest w serwisie. Półosie (podobno jakoś inaczej skonstruowane - dopytam jeszcze o szczegóły), poduszka skrzyni i smar jakiś magiczny. Z klejem to okazało, się że chodzi o smar, więc odszczekuję :)

Dowiedziałem sie, że jesteśmy testerami tego rozwiązania, nie jest to ogólnopolska akcja. Wiem, że dzwonił do ASO w Siedlcach ktoś z Gdańska i pytał o to węgierskie rozwiązanie, bo w Gdańsku nic nie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - śledzę i nie wierzę w to co się dzieje. Problem z tematu "stukam pukam i jeszcze wyję" pojawił się w wakacje 2021 r. - droga do Gdańska, korek, szarpanie przy zmianie biegów, stukanie sprzęgła. Nagrałem - zgłaszam problem do RRG - zapraszają mnie na wizytę. Samochód zdiagnozowany, dźwięki nagrane - dokumentacja techniczna została przekazana do działu technicznego Renault. Odpowiedź - ten typ tam ma! Jeździmy dalej - do naszych ulubionych odgłosów dochodzi dziwnie poruszający się drążek zmiany biegów przy zmianie obciążenia. Jadę do DECAR - samochód zdiagnozowany; mechanik także się przejechał samochodem - oczywiście - żadnych odgłosów innych niż w znanych dealerowi pojazdach Renault Megane 1.3 tce nie stwierdzono. Na nagraniu z kamery wewnętrznej w trakcie testów drogowych słychać głos mechanika: "K.... cała skrzynia biegów się rusza" :)

No cóż - piszemy do Renault Polska. Oczywiście zapraszają na testy pojazdu do RRG w Morach. Parkuję samochód o godzinie 10.00 - jeden z mechaników przy mnie wykonuje jazdę testową i mówi poza protokołem - słyszę jak w każdym innym Megane z tym silnikiem i tą skrzynią biegów hałas półosi i mechanizmu różnicowego. Zostawiam samochód na parkingu i wyjeżdżam - proszę przyjechać o 20.00. Przyjeżdżam o 18.00 - samochód stoi w tym samym miejscu w którym go zostawiłem. Panowie tworzą dokumentację techniczną :) proszę przyjechać jak zadzwonimy. Przyjeżdżam o 21.00 - samochód przestawiony w inne miejsce (zimny). 

I teraz pozwolę się zapytać - jak Panowie mechanicy testowali pojazd????

 

Generalnie z rozmów poza protokołem - większość Megane 1.3 tce z manualem ma problem z półosiami, smarem w nich, mechanizmem różnicowym oraz poduszką silnika. Taka konstrukcja im się zrobiła. Samochody nowe z 2020 r. zarejestrowane na dealerów i przez nich używane mają ten sam problem - stukające sprzęgło, szarpanie itd..... 

 

Teraz czekam na stanowisko Działu Technicznego Renault - ciekawe co mi napiszą. Niestety z racji tego że pojazd jest w leasingu nie mogę skorzystać z rękojmi a zobowiązanie finansującego do podniesienia zarzutu z rękojmi jest dla mnie totalnie nieopłacalne - trzeba spłacić to co zostało do końca leasingu. 

 

Poinformuję jak się dowiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączymy się w bólu, potwierdza się to co napisałem sporo czasu temu, konstrukcja jest źle policzona, elementy (może jednostkowo w 100% sprawne) w zespole nie pracują jak powinny. 
Wyszedl babol i próbują to jakoś ogarnąć tym którzy mocno marudzą. Koncernowej Akcji serwisowej nie będzie pewnie bo akcjonariusze nie poparli by takiego rozwiązania. 

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętam ohy i ahy nad tą konstrukcja, że Mercedes, że premium, że nowocześniejsze. A problemy tego silnika na tym forum są od początku. Widać, że co ma być uniwersalne i do wszystkiego jest do niczego. Silnik już poza forum ma złą sławę i ludzie go omijają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co piszesz ;). Raporty sprzedaży Reno są OK, innego silnika benzynowego w Megane i wyższych swoich modelach nie mają :). W Mercedesie żadnych problemów…

Tak jak pisałem, elementy są super - tylko ktoś te klocki w Megane nie do końca dobrze poskładał. Takie wtopy się zdarzają konstruktorom, chociaż niby nie powinny. Swoją drogą, ciekawe czy w polifcie też będzie ten problem - na razie nie ma żadnych info w tym temacie, a szkoda by było bo polift wyglada super, miałem na 1 dzień w zeszłym tygodniu z edc i to naprawdę ładne auto.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polifcie też jest problem... Jeździłem zastępczym przez tydzień i masakra we wrocławskich korkach. Stuka, puka, wali, momentami cała karoseria podskakuje. Jeżeli to jest to o czym wszyscy tutaj piszą to, poważnie, współczuję. Nawet muzyką nie można tego zagłuszyć bo po pewnym czasie dochodzi jeszcze ból głowy. Ale na ruchy karoserii nie ma prostego rozwiązania.

Ciekawe jak zachowuje się Mercedes z manualną skrzynią... Bo z automatem to pewnie tak jak moje 1.3 EDC. Zero problemów :).

Edytowane przez arcean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na testy polifta. I raz przy zmianie z 1 na2 dynamicznie usłyszałem puknięcie. Ale nie wiem czy o tym samym mowa. Nie mniej jednak zastanowiło mnie to pilnie po lekturze tego tematu. Tym bardziej że auto miało 1700km przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj w klubie. Ja w przyszłym tygodniu zostawiam na ten sam zabieg. Mam nadzieję, że na wiosnę ta naprawa okazała się skuteczna.

Daj znać jakie wrażenia po odbiorze auta.

Edytowane przez vic_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj odebrałem Meganę z ASO. Wymieniono obie półosie, smar i poduszkę pod silnikiem oraz uszczelniono mechanizm różnicowy.

Muszę przyznać, że dawno tak komfortowo nie jechałem. Czy to koniec problemów? A może raczej, na jak długo to wystarczy? Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!