Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie ASO ma taki problem, że zakłada fabryczne półosie dlatego problem wraca no bo przecież innych nie mogą założyć w ramach gwarancji. Na zamienniku stuki nie wracają. A jeszcze lepsze jest to że nie zawsze trzeba całe półosie wymienić - wystarczy tylko przeguby zewnętrzne bo to na nich zazwyczaj powstaje ten luz - sam wałek półosi jest ok. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2022 o 10:06, Barabasz napisał:

Witam - zapewne pamiętacie jak opisywałem w swoim poście nie tylko problem ze stukającymi półosiami (wymienione i spokój) ale także z dziwnym metalicznym odgłosem pracy sprzęgła i mechanizmu różnicowego. 

 

Mam prośbę. Czy mógłbyś udostępnić nagranie dźwięku pracy sprzęgła o którym wspominasz. Być może mam ten sam problem ale nie udało mi się tego nagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, luxor1289 napisał:

Ogólnie ASO ma taki problem, że zakłada fabryczne półosie dlatego problem wraca no bo przecież innych nie mogą założyć w ramach gwarancji. Na zamienniku stuki nie wracają. A jeszcze lepsze jest to że nie zawsze trzeba całe półosie wymienić - wystarczy tylko przeguby zewnętrzne bo to na nich zazwyczaj powstaje ten luz - sam wałek półosi jest ok. 

Nie przypadkiem chodzi o przeguby wewnętrzne?

19 minut temu, Pepone napisał:

to coś słychać w np 31sekundzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nagranie dot. pracy sprzęgła ale jeśli tak to trudno mi określić czy to ten dźwięk bo nagrany jest pod samochodem a ja słyszę to z fotela kierowcy. Występuje on przy zmianie biegu gdy dodaję gazu i lekko przeciągam sprzeglo.  Również na postoju to słychać  w momencie puszczenia  sprzęgła na luzie z równoczesnym dodaniem gazu. Gdy zmieniam bieg bez dodania gazu np.  jadąc z górki gdy samochód się rozpędza dźwięk ten nie występuje.  Jest to coś podobnego do chrobotania trudno mi to opisać. Próbowałem to nagrać na postoju ale bardzo słabo słychać.

Głos 001.m4a

Edytowane przez Mario44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, szwagier24a napisał:

Nie przypadkiem chodzi o przeguby wewnętrzne?

A no właśnie nie. Problemem zazwyczaj są przeguby zewnętrzne. Łatwo to sprawdzić po dłuższej jeździe gdy auto jest rozgrzane, trzeba skręcić kołami na max w wybraną stronę i  poszarpać półoś ręką, próbować ją obracać w jedną i drugą stronę. Oczywiście lekki luz tam musi być i jest to prawidłowe natomiast często w Megane IV na fabrycznych przegubach jest mocne stukanie nawet tylko gdy poruszasz ręką. 

Jeśli chodzi o przeguby wewnętrzne to też widziałem kilka wadliwych w megane IV, które miały luz ale były to pojedyncze przypadki no ale wówczas do wymiany jest cała półoś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.08.2020 o 03:53, Venum napisał:

Ktoś jeszcze mógłby potwierdzić czy wymiana półosi coś faktycznie daje? Póki co jeden wpis to trochę mało... 

Nie dała, u mnie po 1,5 roku i 15 k km problem wrócił

 

Dzien dobry,

mam podony problem co Państwo. W styczniu 2021 wymienili u moim aucie obie półosie. Teraz problem powrócił, po przejechaniu 15 kkm.

Za dwa tygodnie jade do serwisu i jestem ciekawa co usłyszę, tym bardziej, że mam przedłużoną gwarancje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2022 o 17:23, Pepone napisał:

W 7-8 sekundzie, w 22 itp. Takie klekotanie

Mam prośbę. Czy mógłbyś określić jakiego problemu dotyczy filmik do którego link podałeś i czy ewentualnie znasz jego rozwiązanie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2022 o 13:12, poziomka656 napisał:

Nie dała, u mnie po 1,5 roku i 15 k km problem wrócił

 

Dzien dobry,

mam podony problem co Państwo. W styczniu 2021 wymienili u moim aucie obie półosie. Teraz problem powrócił, po przejechaniu 15 kkm.

Za dwa tygodnie jade do serwisu i jestem ciekawa co usłyszę, tym bardziej, że mam przedłużoną gwarancje.

 

Piszesz sprzeczne informację. Wymiana półosi dała poprawę ale że wsadzili buble to problem powrócił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2022 o 07:57, Mario44 napisał:

Mam prośbę. Czy mógłbyś określić jakiego problemu dotyczy filmik do którego link podałeś i czy ewentualnie znasz jego rozwiązanie.  

Ja ten problem nazywam: luzy w układzie przeniesienia napędu. Odgłos klekotania to naprzemienne kasowanie się luzów w obydwu kierunkach czyli na przejściu z fazy kiedy silnik ciągnie do hamowania silnikiem.i na odwrót. 9bjawia się też drganiami drążka zmiany biegów choć te drgania same w sobie takie szkodliwe nie są. Bardziej chodzi mi o ich przyczynę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim, od dłuższego czasu obserwuję wątek ponieważ niestety prawie od nowości w moim Renault Megane występuje ten sam problem. Po 1,5 roku samochód ma przejechane 12 tys km a stuki występowały już od ok 3 tys. W tym czasie byłem około 3 razy w serwisie, w tej samej sprawie ale zawsze mnie spławiano. Ostatnio rozgrzałem samochód,podjechałem na parking nie wyłączając go chciałem aby ktoś się nim przejechał z serwisu bo bardzo wyraźnie były stuki słyszane ale na marne. Samochód wjechał na podnośnik po godzinie na dosłownie 15 min. Pan obsługujący zdjął pokrywę psiknął dwa razy i ponownie założył ot tak chyba tylko, żeby nie było, że nic z nim nie zrobili. Potem Pan przyjmujący mój samochód do serwisu podszedł do mni i niby w zaufaniu pokazał mi mail z centrali, w którym pisza niby do serwisów, że nie wolno im nic wymieniać, że znają problem i że nad nim pracują ale miałem bardzo duże problemy aby uzyskać jakąkolwiek informację na piśmie, że problem jest zdiagnozowany. Serwisant powiedzaił, że na październik 2022 szykowana jest poprawka i że wszystkim będą pomagać ale wydaje mi się, że to trochę takie zapewnienie dla naiwnych bo jestem wręcz przekonany, że nic sie nie wydarzy w tej sprawie a nawet jeśli by miało to wtedy jak 99% samochodów, które zjechały z taśmy będzie miało już okres gwarancyjny za sobą. W piśmie, które udało mi się wyegzekwować napisano doładnie tak:

 

"stuki z zawieszenia przy zmianie biegów z 1 na drugi, po rozgrzaniu pojazdu słyszalne też przy zmianie biegów z 2 na 3. Do zastosowania wg rozwiązania ACTIS 74073 - trwają pracę nad nowym rozwiązaniem, które zostanie udostępnione w paździeniku 2022".

 

Oczywiście na dokumencie z salonu na Al Jerozolimskich w Warszawie nikt się nie podpisał, więc śmiem twierdziż, że ACTIS 74073 to wydumana nazwa wymyślona na potrzeby przeciągania sprawy. Coś Państwo wiecie więcej? Ja czekam na koniec leasingu i planuje po jego zakończeniu samochód sprzedać. Nie wyobrażam sobie nim jeździć latami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana półosi praktykowana swego czasu przez renault nic nie daje, szczególnie jeżeli (tak jak u mnie) są to nowe półosie o tych samych nr katalogowych jak fabryczne. Fabryczne zaczęły mi stukać przy przebiegu około 8,5 kkm ale wynikało to bardziej z faktu, że auto odbierałem w zimie a stuki pojawiły się wiosną. Drugi komplet zaczął pukać po.... 1000 km od wymiany, podczas ciepłych jesiennych dni, później przyszła zima więc się względnie uspokoiło a teraz  delikatnie mówiąc "[CENZURA]" podczas jazdy po mieście. Pod koniec lipca zgłoszę temat ponownie przy przeglądzie 30kkm ,ale jeszcze się zastanawiam jaką droga pójść - poprzednia wymiana była z tytułu rękojmi, wobec czego ta drogę nadal mam otwartą.  Jeśli mam być szczery, bardzo żałuję, że nie przystałem na propozycję salonu na odkup ośmiomiesięcznego auta za cenę z faktury. Owszem, za te pieniądze nic bym wówczas nie kupił, pewnie bym musiał dołożyć jakieś 25 tys. zł na przyzwoity kompakt ale przynajmniej bym miał spokój ze stukami. Z drugiej strony jest to z mojego punktu jedyna uprzykrzająca życie wada tego auta  patrząc  przez pryzmat 18 m-cy  i prawie 30 tys. przebiegu. Sytuację ratuje fakt, że większość przebiegu auto lata po A i S więc problem nie jest aż tak odczuwalny ale niesmak pozostaje...

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania. Na tym forum wysławiamy się cenzuralnie:!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!