Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie!

Informuję, że w dniu dzisiejszym nawiązał ze mną kontakt amigo z serwisu Renault  by poinformować, że mój egzemplarz został wytypowany do wykonania prac serwisowych mających wyeliminować " akustyczną cechę produktu". Podobnież Renault Węgry opracowało patent skutecznie eliminujący okoliczności tejże cechy. Wytypowano w PL kilka aut mający przetestować ten patent. Z tego co udało mi się ustalić w zakres prac serwisowych ma obejmować wymianę obu półosiek i poduszki skrzyni biegów i zastosowanie określonych smarów i klejów. Można się spodziewać,  jeżeli potwierdzi się patent madziarów, większej akcji serwisowej. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Dostałem odpowiedź z Reno Polska.

Szanowny Panie,

 W nawiązaniu do zgłoszenia dotyczącego samochodu marki Renault Megane nr VIN xxxxxxxx uprzejmie informujemy, że autoryzowany Partner AMS CHRÓŚCICKI SP. Z O.O. otrzymał nowe wytyczne odnośnie poruszonego w korespondencji tematu. W związku z powyższym zapraszamy Pana do bezpośredniego kontaktu z Szefem ww. Serwisem i umówienia wizyty w dogodnym dla Pana terminie.
   Dodatkowo pragniemy Pana zapewnić, że w przypadku ewentualnego wystąpienia objawów wiosną/latem 2022 r. rozwiązanie zostanie wprowadzone na koszt firmy Renault Polska Sp. z o.o.
Z poważaniem,
/imię i nazwisko - ale nie wiem czy można podawać/
Koordynator ds. Reklamacji Klientów
Renault Polska Sp. z o.o.

A te "nowe" półosie zaczęły stukćc po niecałych 2 kkm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również otrzymałem takie oto pismo:

Szanowny Panie,
Uprzejmie informujemy, że serwis Wektor otrzymał wytyczne od Służb Technicznych Renault dotyczące stuków półosi w Pańskim samochodzie. Szef Serwisu został powiadomiony w sprawie, będzie się z Panem kontaktował w celu umówienia wizyty w dogodnym dla Pana terminie oraz informował w przedmiotowej sprawie.
Z wyrazami szacunku
(.....................................................)
Koordynator ds. Reklamacji Klientów
Renault Polska
ref:_00Db0cZvn._500672........:ref

 

Od szefa serwisu otrzymałem informację, że oczekują od centrali szczegółów dotyczących zakresu wymiany i technologii naprawy i w kolejnym kroku umówimy termin naprawy.

Więc cierpliwie czekam. Myślę, że chodzi dokładnie 0 wytyczne wskazane przez kolegów powyżej. Morał z tego taki, że warto było "nękać" RP zgłoszeniami reklamacyjnymi. Myślę, że skala problemu uświadomiła decydentom, że nie można dłużej tego ignorować i lepiej poszukać skutecznego rozwiązania problemu. I oby tak było.

Pozdrawiam

Edytowane przez ted11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.10.2021 o 12:40, Guzik27 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Wiem tyle ci napisałem, wymiana obu półosiek i poduszki skrzyni biegów z zastosowaniem innych rodzajów smarów i klei. Tydzień po wymianie, działa bez zastrzeżeń, tyle że jak powiedziałem w ASO, w tym okresie roku nie ma to żadnej wiarygodności diagnostycznej.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające czy to usunięcie przyczyny problemu, czy zamaskowanie "efektu akustycznego" ? oraz jak wpłynie to na dalszą pracę innych podzespołów auta, pożyjemy.. potestujemy i zobaczymy :) u mnie na razie ok, chociaż nie wiem czy naprawa była prowadzona już wg. nowego, "węgierskiego patentu". Prawdopodobnie wszyscy przekonamy się jak zrobi się ciepło, Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!