Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

No i stało się coś, czego się nie spodziewałem. 65 tys., auto kupione w zakupie kontrolowanym. Bajka? Dziś w Warszawie stęknął, przy odpalaniu, ale pomyślałem, ze mi się przywidziało. Po dojeździe do mamy do Kielc, zostawiłem na parę godzin, potem odpaliłem i już było ciężko, stanąłem na stacji, żeby kupić fajki i już nie odpalił. Znaczy odpalił, ale na kable, które na szczęście były na stacji. Do hotelu dał radę, jutro w Renault Kielce mają zamontować nowy akumulator, jeśli przyjedzie na czas z Będzina )))) takie to historie z 3 letnim autem 

W moim padł po 2.5 roku. Wg elektryka to nic nadzwyczajnego w nowych autach z systemem start-stop

Miałem akumulator Centra/Exide który padł podczas gwarancji i został gwarancyjne wymieniony. Ten wymieniony padł po raz kolejny krotko po gwarancji i kupiłem tani Kozak - póki co kręci. Z Aku nie ma reguły. Kilkakrotnie miałem sytuację że akumulator padał w sekundę. Ja używam często start/stop więc zobaczymy jak dlugo mi pociągnie. Póki co mam przejechane 25 tys

Jakub69 czy używałeś start/stop?

Ostatnio kupiłem akumulator wykonany w technologii EFB, podobno ma lepiej działać z systemem start-stop, pożyjemy zobaczymy. Podobno jeszcze lepsze są AGM ale droższe. 

Oryginalnie w megance są zwykłe akumulatory.

JA mam oryginalny Renault (robiony chyba przez Varte)który ma już ponad 8 lat a auto zrobiło ponad 140tyś km.  Czyli w nowszych autach cześć oszczędności na start stop idzie na zakupy nowych aku <ok>

Edytowano przez tomqu86

Jak mi padnie po gwarancji to z pewnością dam zwykły tani akumulator a nie AGM. Każdy sprawny akumulator radzi sobie z odpaleniem auta nawet przy dużych mrozach. Praca start/stop to odpalanie zagrzanego silnika więc impuls ma ulamek sekundy. Poza tym jeżeli Aku jest niedoładowany to start/stop się automatycznie wyłącza (wstrzymuje). Poza tym garażuje auto i temperaturę w garażu mam zawsze dodatnią.

Edytowano przez Pitrek

Zdajes sobie sprawę, że zwykły akumulator wytrzyma do 1,5 roku i nie dostaniesz wymiany - zwrotu pieniędzy z gwarancji.

Niektórym mimo to się opłaca.

Z tym niedoładowaniem to są inne progi. Pełne ładowanie również go wykańcza.

Edytowano przez jabrze

Pożyjemy zobaczymy. Ja się testów nie boję :-)

A jak to pełne ładowanie wykańcza akumulator bo nie kumam? Regulator pilnuje napięcia i tyle. Jak się naładuje to prąd spada do bardzo niskiego i tyle. 

Edytowano przez Pitrek

Zakres pracy alternatora dla zwykłego Aku jest 13,8-14,4V dla 20 stopni.

Zakres pracy alternatora dla AMG 12-15,5V.

Największy problem zastąpienia występuje latem, bo wtedy wykańcza Aku.

To co piszesz nie wydaje się zgodne z tym co można znaleźć łatwo na necie.

https://www.google.com/amp/s/www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/jak-naladowac-akumulator/zen5pe0.amp

Maksymalne napięcie dla AGM to 14,4V czyli normalne napięcie ładowania w samochodach. AGM jest znacznie bardziej wrażliwy na rozładowanie i przeładowanie  więc inwestowanie w taki Aku nie ma dla mnie sensu. AGM ma elektrolit absorbowany we włóknie szklanym - nie jest to forma płynna jak w zwykłych akumulatorach. To ma zapewnić 4 krotnie większą liczbę cykli rozładowania/ładowania. Sęk w tym że w normalnym użytkowaniu sprawnego auta głębokie rozładowanie nie ma miejsca. Odpalenie auta nawet na mrozie nie powoduje jego znacznego rozładowania bo zaraz potem Aku jest ładowany. 

1 godzinę temu, Pitrek napisał:

Pożyjemy zobaczymy. Ja się testów nie boję 

Najsłuszniejsza decyzja.

Nie wiem skad macie te akumulatory ze Wam padaja po 1.5 roku czy 2 latach powinien wytrzymac minimum 5. Albo robicie bardzo krptkie dystansy i nie doladowujecie aku albo jakies problemy prado jedzace w au ie w dwoch megankach 2 rok od zakupu aku nie byl wymieniany auta robia 15 tys rocznie i zima tez jezdzone i nie zapowiada sie na wymiane aku tak samo w clio i pyziu 307 akumulatory wiekoae i trzymaja 

Wiecie co jak czytam wpisy w tym poście to mi się śmiać chce - do systemy SS wkładać zwykły akumulator - życzę powodzenia. 

Kur...a następne druciarstwo - kupiło się samochód z SS to trzeba mieć na wymianę akumulatora dedykowanego pod taki system. Najpierw cuda się wyprawia, a potem plącz że gwarancji nie chcą uznać.

Ciekawe Czajkus, w której to Megance IV z SS jest zwykły akumulator - chyba że ktoś na salonie przytulił oryginalny, a w jego miejsce włożył normalny (bo różnica w cenie jest galanta).

Ja w swojej Intense z SS mam taki jak na załączonym zdjęciu - czyli EFB.

20191029_202337.jpg

• +1 1

Śmiej się na zdrowie! Nie wiem o co Ci chodzi z tą gwarancją. Nikt Cię do niczego nie zmusza czy namawia. Po prostu dyskutujemy.

Jak mi padnie aku na gwarancji to pojadę do serwisu go wymienić. Ale po gwarancji wstawię zwykły kwasowy i dam znać jak to się sprawuje. 

Trudno znaleźć gwarancję na akumulatory dłuższą niż 36 m-cy. Nie ma znaczenia czy AGM, czy EFB czy inne literki mają na nalepce. I te 3 lata masz gwarantowane (przeważnie mniej niż 3 lata). Reszta to loteria/wiara/szczęście. Zwykly aku kupisz za połowę ceny ww wynalazków. 

Zawsze lepsza dyskusja na argumenty niż na przesądy czy inwektywy,

Edytowano przez Pitrek