Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.6 16v nierówna praca silnika na biegu jałowym


Rekomendowane odpowiedzi

Lewe powietrze powodowało by, wg. mnie spadek podciśnienia (odma, serwo, pochłaniacz).

Spróbuj pojeździć z wypięta wtyczką od altka to zobaczysz czy ładuje:D.

Zdejmij rurę z tą ślepą kiszką z przepustnicy i sprawdź jakie wtedy jest podciśnienie - uwaga: czynność bardzo ryzykowna, coby nic nie wpadło do przepustnicy. Dowiesz się czy dolot jest drożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba się nie rozumiemy - ja już znalazłem nieszczelność i to ona jest na 90% powodem całego zamieszania. Chcę tylko uzyskać informacje czy mając pomiar ciśnienia absolutnego na wolnych obrotach moje ciśnienie powinno wynosić około 340 mbar, a gdybym miał  pomiar podciśnienia wartość ta powinna wynosić około 980-340=640 mbar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki zamówione, mam nadzieję że wymienię je w najbliższy weekend. Niestety mam aktualnie sesję i mój czas wolny jest mocno ograniczony. Jeśli ogarnę samochód z pewnością się podzielę efektami mojej pracy. 

 

Kolektor uszczelniony, po przejechaniu 50 km jest bardzo mocna poprawa kultury pracy silnika na wolnych obrotach. Jak przejadę koło 100 km postaram się nagrać parametry pracy silnika po uszczelnieniu kolektora.

Edytowane przez Razor1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolektor plastikowy uszczelniony lecz nadal mam problem, wstępnie wyszukałem lewe powietrze dodatkowo w okolicy wtrysków gazu, muszę się przyjrzeć tej sprawie dokładniej, natomiast powoli już tracę cierpliwość do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 minut temu, Razor1996 napisał:

Kupiłem tester kompresji, wiecie może za pomocą jakiej aplikacji da się włączyć tryb sprawdzania kompresji?

 

Kompresje sprawdza się na manometrze a nie w aplikacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w jakiś sposób trzeba otworzyć maksymalnie przepustnice, w tym celu w samochodach które mają przepustnice sterowaną elektronicznie są specjalne tryby. m. in tryb do sprawdzania kompresji w cylindrach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ph2 można odłączyć programowo wtryski.

Przepustnice można odkręcić lub zluzować, ale nie sądzę aby znacznie wpływało na wynik. Można poprostu wcisnąć pedał gazu.

Chodzi o to aby wyszło równo na wszystkich garach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej: po prawej stronie silnika przy kolektorze ssącym, nad termostatem jest kostka z zasilaniem wtryskiwaczy. Wystarczy rozpiąć i nie będzie podawać benzyny. Druga opcja to odpiąć wtyczkę od czujnika położenia wału. Może w obu przypadkach wyświetlić błąd.

Przepustnica jest i tak delikatnie uchylona.

Zresztą nie ma to znaczenia do tego pomiaru bo nawet gdyby to zafałszuje odczyt na wszystkich cylindrach równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I jak pomiary? Wyjaśniło się coś?

Ja jestem po wymianie rozrządu - zestaw z INA - polecam - silnik po nagrzaniu nie mam charakterystycznego dźwięku jak by coś tarło metal o metal. Ciszej pracuje niż przed wymianą - wymienione koło, zawór ChrL. Wyprzedzenie zapłonu w zakresie -0,5 - 3.  Obroty też "falują" 680-720, natomiast odgłos ok, nie ma utykania, przydławiania, nie drga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Odpuściłem sobie temat do dziś, dzisiaj wymieniłem kolektor ssący i jest to samo... Powoli tracę już siły do walki z tym samochodem, korci mnie jeszcze sprawdzenie poprawności założenia rozrządu. 

Edytowane przez Razor1996
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!