Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

1.6 sce

W sumie zrobiłem 2800. Średnie spalanie 7,3. Głównie aglomeracja śląska.

Ostatnio zrobiłem trasę 600km po autostradzie. Tempomat ustawiony na 130km/h - średnie spalanie wyszło 7,02L.

No to super. Nie spodziewałem się po Sce takiego spalania, szczególnie na autostradzie przy 130 km/h.

Tylko... jakoś średnio w to wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Nie spodziewałem się po Sce takiego spalania, szczególnie na autostradzie przy 130 km/h.

Tylko... jakoś średnio w to wierzę.

Tutaj nie chodzi o wiarę, tylko o fakty. Czemu ktoś miałby kłamać, co z tego ma. Tak jak ja się nie spodziewałem, że silniki 1.2 będą palić tylko niewiele mniej od 1.6. Życie potrafi zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,7l w dieslu

 

W którym dieslu? Mam w rodzinie 1.5 dCi od nowości i jak czytam takie bzdury to mnie krew zalewa. Okay 70 km/h na tempomacie i rozgrzanym silniku + opony jak balony to pewnie się uda zejść do 3,7 litra ale realne spalanie to jest z 2 razy wyższe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,7l w dieslu vs. 5,5l w benzynie 1,2 to chyba dość realne wyniki i porównanie ?

U mnie w powiecie wszystkie tedeiki palą 2,5 l/100 i do setki mają 3s. A i jeszcze palą tyle samo w mieście co na trasie ;)

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Nie spodziewałem się po Sce takiego spalania, szczególnie na autostradzie przy 130 km/h.

Tylko... jakoś średnio w to wierzę.

 

Nie trzeba w to wierzyć. Podaję więcej szczegółów:

1) na autostradzie cały czas ustawione 130, w samochodzie 4 osoby dorosłe i trochę bagażu, opony zimowe

2) Przy wyjeździe ze stacji benzynowej na liczniku było 2214 a gdy wracałem i podjechałem zatankować do pełna by policzyć spalanie to stan licznika 2814 czyli przejechałem 598km

3) wyjeżdżałem z pełnym bakiem, przed droga powrotną zatankowałem 10,9L a gdy dojechałem to zatankowałem 31L. Łącznie 41,9L. Jak łatwo policzyć spalanie wyszło 7,02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę nikogo prowokować ale spalanie poniżej 6-6,5l w tce oznacza naprawdę dość nienaturalną jazdę, te silniki bardzo łatwo osiągają spalanie rzędu 8-9 l/100km

z góry odpowiadam że nie jestem "internetowym ekspertem" - trochę udało mi się pojeździć tce

Edytowane przez tomekrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslu np którym spaliłem 4,3L a była to octavia II 1.9tdi także da się i jestem w stanie uwierzyć w te 3,7l. Talisman w benzynie wersja 150KM spala 6,7L przy jeździe autostradowaej z kawałkami krajówek, więc nie dziwcie się że np mi w 1,2 130KM udało się spalić 5,5L. polecam poczytać: http://megane.com.pl/topic/69153-spalanie-renault-megane-iii-ph-ii-12-energy-tce-130-hb/page__st__90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to mój automat chyba nie umie jeździć tym samochodem :mellow:

 

Na liczniku obecnie ~1500km czyli już stosunkowo dotarty i za nic w świecie nie schodzi z 8.3l. Nie ma znaczenia, czy jadę na Comforcie, Eco, czy Sporcie. Dziennie pokonuję średnio 30km. Do pracy mam dojazd mieszany (około 6km miasto i 6km trasa). Jeżdżę raczej spokojnie, trzymam lekko wciśnięty gaz i skrzynia robi resztę, nie wbijam podłogi, nie świruję i jestem w szoku, że ludzie tu spalają tym motorem po 6 litrów. Nie twierdzę, że to nieprawda, po prostu zastanawiam się co robię nie tak.

 

18'' i przód 2.5, tył 2.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle ze automat weźmie swoje do tego felga 18" (u mnie 16")jeździj na neutral. 1500km to nie jest dotarty silnik ;) U mnie silnik "dotarł się" i spalanie znacznie spadło po przejechaniu 5tyś km. Zrobiło się cieplej więc auto powinno mniej palić, skasuj licznik zrób 100km i napisz czy coś spadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Glebe

Wydaje mi się, że jak najbardziej masz poprawne spalanie. Tak jak napisał @Prosto21, automat plus kapcie 18" musi swoje spalić. Ja bym tym totalnie się nie przejmował co kto pisze. Bo tu naprawdę wszystko jest istotne, jak depczesz gaz, jak często wyprzedzasz inne samochody, czy droga ma górki, itd. Poza tym poczekaj do tych kilku tys. km i zobaczysz po tym tzw. docieraniu.

U mnie średnie było 7.4, spadło do 7.3 kilka dni temu. To chwalenie się wynikami spalania jest głupie i niepotrzebne. Każdy jeździ inaczej, inny ma styl, itd. Bez sensu ten temat.

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!