Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

W nowej Hondzie Civic 1.0 3-cylindry średnie spalanie to 8 litrów. I to normalna jazda. Gość powiedział, że bez problemu przy dynamicznej jeździe to i pewnie dojdzie do 10l/100 ->

Niestety kosiarki palą dużo w jeździe miejskiej. Palą mało tylko w trasie. Kosiarka wolnossąca nie nadaje się ani do miasta ani na trasę. Ja bym tak nie narzekał na to spalanie. Jest jak jest. W moim przypadku diesel nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty to zrobiłeś? Jaki procent z tej trasy to drogi szybkiego ruchu?

Ostatnio kilka razy pokonałem trasę ok 350km z czego 30% to S8, 30% to "gierkówka" i kolejne 30% drogi krajowe i inne lokalne. Spalanie na poziomie 6,8-7,0l/100km. Na ekspresówce jechałem 140km/h, na "gierkówce" do 130km/h a na pozostałych względnie przepisowo, no +10-15km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi szybkiego ruchu to jakies 70%.jechalem nornalnie nie na wynik.cisnienie w oponach przed wyruszeniem przód 2.3 tył 2.1.

 

Nie przestrzegasz regulaminu forum

pkt. 5.6 i 5.7. Kropka, odstęp i wielka litera!!

- mireczek01

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Lancia do której lałeś 98 to jak stara? Bo aby silnik odróżnił 95 od 98 to musi być czujnik spalania stukowego. Druga sprawa, że oktany nie odpowiadają za moc, paradoksalnie im więcej oktanów tym silnik jest słabszy (nie mylić z samochodami sportowymi przystosowanymi np. pod 100 oktanowe paliwo). W praktyce 98 to benzyna 95 z odpowiednimi dodatkami. Zaleca się czasem wlać cały bak 98 aby "przeczyścić" układ paliwowy, ale jak ktoś ma auto np. 20 lat i zawsze lał 95 to nie zaleca się lać nagle 98 bo może tak przeczyścić silnik że będzie do wyrzucenia. Ja zanim założyłem LPG to wyjeździłem kilka zbiorników 98 (z Shell i BP) i różnicę widziałem tylko w portfelu, że pieniążków było mniej hehe. Ot zwykły chwyt marketingowy, ale do póki się nie przekonałem sam to też miałem różne magiczne teorie na temat 98 ;) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian - Lancia to byłą Kappa 2,4 20v - i tam jest czujnik stukowego, a druga to byłą Musa.

Nawet w mojej poprzedniej Renówce - Lagunie 2,0 GT nie było żadnej różnicy.

Nawet na Vpover "cuda wianki" w lagunie nie było różnicy - dla mnie to jest "pic na wodę fotomontaż" - byle wyciągnąć z kieszeni kierowcy więcej kasy - bo to czuć najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam powielasz "magiczne teorie" o cudownych właściwościach myjąco-czyszczących paliwa 98. :)

Przepraszam-ale piszesz bzdury!

 

Cytuję:

"Podwyższona zawartość dodatku czyszczącego wpływa na poprawę właściwości myjących benzyny VERVA 98, co zapewnia utrzymanie w czystości układu paliwowego i silnika samochodu."

 

Źródło:

http://www.orlen.pl/PL/DlaBiznesu/Paliwa/Benzyny/Strony/VervaPaliwoPremium.aspx

 

Teraz poproszę o sensowne źródło twoich informacji, w związku z tym że posądziłeś mnie o pisanie bzdur. Sorry, ale kiedyś zgłębiłem temat paliwa "98" bardzo głęboko i nie dam sobie wcisnąć kitu, że piszę bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej lagunie II 2.0 ide która jeździła tylko na 98 była różnica kiedy zalałem shela vpover 100 w Niemczech.spalanie spadło o 0.2 ale nie koniecznie był to powód lepszego paliwa.Jednak auto przyspieszało nieco inaczej i sama jego praca byla inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja nie wiem jak wy to robicie ;) Mój model na trasie nie chce zejść poniżej 7,0l. Przy 140km/h samochód spala między 7,5 a 8,0l. Przy 160km/h nawet nie sprawdzałem. Na drogach krajowych ciężko zejść poniżej 6l - względnie trzymając się przepisów, tj. +10-20km/h.

W każdym razie, moja statystyka na chwilę obecną, to:

  • obecny przebieg: 5200km
  • trasa: 84% (głównie drogi szybkiego ruchu)
  • miasto: 16%
  • tryb pracy: głównie neutralny
  • spalanie średnie: 7,4l/100km (spalanie rzeczywiste, z dystrybutora)

Aha, komputer nieco zaniża wskazania - u mnie należy dodać 0,2l.

Edytowane przez chucky80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to jak? Jazda jak emeryt dla rekordu i się uda. Oczywiście autostrada max 120km/h. U mnie komputer przy 140 pokazuje około 8 litrów, a że nie potrafię jechać po autostradzie mniej niż 160km/h to ciężko zjeść poniżej 10l. No niestety diesle to nie jest ale każdy kto kupił kosiarkę musi się z tym liczyć. 

Ogolnie średnie spalanie odkąd mam samochód czyli z ~6900km to 8.5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiona trasa autostradami Wolności, Bursztynową i drogami lokalnymi z Warszawy w okolice Inowrocławia. Jazda drogami lokalnymi w okolicy Inowrocławia do Torunia, Biskupina, Żnina. Powrót z okolic Inowrocławia autostradami Wolności, Bursztynową do Warszawy. Średnie spalanie 6.0 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!