Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Olej 4100 wg. parametrów to HC, o niewygórowanych parametrach. Zalecana wymiana przez producenta co 30 tyś. km to nieporozumienie - liczba zasadowa 7,5. Trzeba zauważyć, że olej ten spełnia wymagania jakościowe VW. Z reguły takie oleje nie są górnolotne.

Wg. mojej opinii gorsze są jedynie oleje Motula.

Lepszy 900 SXR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Megane 3 1.6 16V 110 kM przyjechała w roku ubiegłym pod koniec marca z z Niemiec ale całe swoje życie żyła w Holandii. Jestem zadowolony z zakupu to trzecie Renault w moich rękach 19, 2 i teraz 3 wymieniłem rozrząd bez kzfr i zalałem syntetykiem lotosa bo wiedziałem że to na krótko zrobiłem 3800 km chciałem przepłukać pod docelowy olej no i teraz przyszedł czas na wymianę oleju. Najpierw płukanka xado total flush i olej LM Leichtlauf High Tech 5W-40 co z tego wyjdzie zobaczymy. Megankę 3 zakupiłem z przebiegiem 210000 tyś.km. Mam jeszcze megane 2 z takim samym silnikiem więc 3 za dużo jeszcze nie nalatała, 2 lata z ceramizerem i ma nalatane ponad 320000 tyś. i nic się nie dzieje może do 3 też zastosuję LM Cera Tec ale tu zobaczę jeszcze nie jestem pewien.

Zapomniałem ale moja meganka jest z 2011 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem Megane 3 2009r 1.6 16v benzyna 101km. Nie wiem jaki do tej pory lany był olej, ja myślę nad elf 5w40 tylko są dwie wersje NF oraz SXR, duża róznica będzie między nimi, który wybrać, a może całkiem inny muszę wlać? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem swoja Megane 3 rok temu prawie i jeździła na oleju ELF SXR 5w40. Wymieniłem na Ravenol 5w40 USMO po uprzedniej płukance LM Pro. Dwa dni temu po ok. 10kkm przebiegu zalałem Valvoline Max Life 5w40. Silnik pracuje świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie Megane 3  1,6 110km olej total 5w40 (zalane przez poprzedniego właściciela) auto ma zrobione na nim jakieś może 4 tys. Po poprzednim aucie (S2) został mi olej elf 5w30 sxr czy mogę  go zastosować jako dolewkę? Zostało mi jakieś 3 litry tego oleju i szkoda mi go wyrzucić... Auto przez 4 miesiące mojej jazdy nie wzięło grama oleju. Na bagnecie pokazuje ponad połowę, ale jadę za jakiś czas nad morze na wakacje i zastanawiam się czy gdyby była taka potrzeba, to czy można by tego elfa dolać czy lepiej nie mieszać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, conqest napisał:

Auto przez 4 miesiące mojej jazdy nie wzięło grama oleju.

Poziom oleju powinien być pod max,

Oleje; elf, total, castrol, mobil  - to oleje najczęściej podrabiane,

Stosuj markowe oleje 5W40 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwie setki oleju nie stanowią więcej jak 5% całej objętości. Olej jest tej samej gęstości. Jest mieszalny. Nic się nie stanie. Przecież megane to nie rajdówka. Ważniejsze jest dla pracy zespołu zmiennych faz rozrządu, że poziom oleju jest wysoki.

Samochody flotowe czasami są do tego zmuszone żeby dolać olej tej samej gęstości, a całego asortymentu nie ma na stacjach paliw.

 

Prawda jest znaczniej brutalna - który Niemiec, czy Holender wymienia po gwarancji sukcesywnie olej? 

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem meganke niecały miesiąc temu i też powoli czytam o olejach, poprzedni właściciel zmieniał olej jak i wszystkie filtry w styczniu tego roku i na fakturach jak i karteczce jest Castrol EDGE 5w30, lecz czytając to forum raczej skłonie się do marki valvoline 5w40 tym bardziej że mam fabrycznie założony gaz.

Wracając do Pana conqest myślę że takie dolewki nie zaszkodzą bo poprostu przy dolewaniu 5w30 Pana olej bd miał słabsze smarowanie przy wysokich temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A byłby ktoś w stanie podać mi jakie filtry mają być do tego silnika? Najlepiej purfluxa? Jakieś symbole? Jeśli chodzi o olej to zamierzam zastosować Valvoline Syn Power 5W40, który polecał Andrzej-2010. No chyba że lepszy jest Valvoline MaxLife 5W-40... Takie cuś?

https://allegro.pl/oferta/renault-megane-iii-1-6-16v-zestaw-filtrow-oryginal-8826250724

Edytowane przez conqest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!