Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, conqest napisał:

zamierzam zastosować Valvoline Syn Power 5W40, który polecał Andrzej-2010.

No chyba że lepszy jest Valvoline MaxLife 5W-40...

Oba oleje są porównywalne; 

  -  Valvoline Synpower 5W40  ; Valvoline Maxlife 5W40

  -  Valvoline MaxLife 5W-40.. -  tworzy silny film olejowy, redukuje osady oraz dba o dobrą kondycję uszczelek,

  -   można stosować przemiennie przy takim przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Valvoline czterech liter nie urywają. W moje opinii hydrokrak Elf SXR 5W40 lepszy bo: w testach Piotra Testera nie pozostawia osadów co jest bardzo ważne dla sprawności zmiennych faz; w teście na ścieranie wypada lepiej niż inne markowe.

Do tego silnika wlałbym Ravenola DXG, VST.

Gorszy może być tylko Motul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szwagier24a napisał:

Elf SXR 5W40 lepszy bo: w testach Piotra Testera nie pozostawia osadów co jest bardzo ważne dla sprawności zmiennych faz;         w teście na ścieranie wypada lepiej niż inne markowe.

Kto zna takie testy!!!

Od lat wiadomo o podrabianiu olejów; elf; mobil; castrol,

Na płocie też pisało; d..a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli olej po poddaniu wysokiej temperaturze wydziela osady to później jest mowa o tym że: olej był long life; że zbyt długie interwały zmiany oleju. Tak naprawdę winna była kompozycja dodatków do oleju bazowego przyspiszając jego degradację. Taki jest właśnie valvoline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy naprawdę jej sens szukać niewiadomo czego do starej nie wysilonej wolnossącej jednostki? Moim zdaniem nie. Byle markowe zgadzały się parametry i kupione w sklepie żeby nie było że podróbka:) no chyba że ktoś próbuje swoich sił w motorsporcie to można coś myśleć:)/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie odnośnie oleju. Poprzedni właściciel cały czas lał elfa 5w30 SXR (swoją drogą, całkiem fajny ten olej bo od lutego na bagnecie jest cały czas przejrzyst, nalatane już 9k).

Teraz pytanie na jaki wymienić... na 5w40 tak jak jest oryginalnie czy taki jaki był wcześniej 5w30? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, do mojego 1,6 110 KM z lpg wlałem ostatnio polecony mi przez sprzedawcę XADO 5W40 C3 - rzekomo syntetyczny. Jak się potem dowiedziałem, że firma ukraińska, to się trochę załamałem. No cóż, nie mam zaufania do ich produktów, chociaż olej rozlewany ponoć w Holandii. Mam wrażenie, że silnik chodzi głośniej niż na wcześniejszym Valvoline Synpower 5W40. Może potraktować go jako płukankę, dolewając jeszcze (po uprzednim zlaniu odpowiedniej ilości) jakiś preparat czyszczący?
Preparat Mannol mam nadzieję, że nie zaszkodzi (taki akurat mam) czy lepiej kupić np. Liqui Moly? Jaką procedurę płukania polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kaziuk napisał(a):

Valvoline Synpower 5W40

Miałeś bardzo dobry olej, zamieniłeś na jakieś g..no.

Zrób płukankę Valvoline Engine Oil System Cleaner wg instrukcji i zalej tym co poprzednio.

Jak masz mannol to nie inwestuj już - przeważnie skład jest taki sam tylko różnica w nazwie.

9 godzin temu, Kaziuk napisał(a):

Jaką procedurę płukania polecacie?

Doprowadzić silnik do temperatury roboczej i wlać produkt do silnika

Pozostawić silnik na biegu jałowym przez około 10 min.

Wymienić olej i filtr.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!