Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy kupiłem meganke 1.6 miałem zalany olej shell 5 w 30 i teraz na wymianie mechanik również zalał mi shell 5 w 30 . Dużo osób pisze że jeździ na 5 w 40. Czym to się różni? Teraz założyłem lpg. Powinienem zmienić na 5 w 40? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wg86 lepsze smarowanie przy wyższej temperaturze względem w30, chcesz to zmieniaj Ja jeżdżę na 5w40 wcześniej jednorazowo miałem 10w, i w tym przypadku autko faktycznie teraz łapie lepiej temperaturę, a i masła pod korkiem nie mam zimą :D. Co do sprawdzenia różnicy między w30/40 nie jestem w stanie ani tego sprawdzić, ani ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemczech raz lali 5w40 a potem 5w30 i teraz mechamik mi wlał 5w30 ponownie schell taki jak był ostatnio w niemczech. Teraz już będe sam wymieniać i z Waszych wypowiedzi wychodzi na to że każdy jeździ na 5w40. Ja mam megane 3 1.6 110 km w lpg to następnym razem lepiej będzie 5w40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 1.6 LPG auto kupiłem, i mechanik wlał mi 10w40 zrobiłem na tym 12tyś, i przy następnej wymianie miałem już swój 5w40 ( tak wyczytałem, że ten olej jest zalecany, a 10w w ogólę do tego silnika) bez płukanki zalał mi 5w40 śmigam i jest ok, a zrobiłem od tamtego czasu już z 23tyś. Jestem już po 2 wymianach na 5w bo w przeciągu roku wymieniłem olej 3x  po około 12tyś (dlatego nie robiłem płukanki przy takich wymianach samo z siebie się w końcu wypłuczę :D ), autko śmiga oleju praktycznie nie bierze nic, jakieś znikome ilości głównie po przegnaniu na autostradzie :D. 5w30 nigdy nie lałem, ale skoro 5w40 jest lepsze przy wyższej temperaturze to nic nie tracisz, a nawet zyskujesz :)

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się pod temat, żeby nie zaczynać nowego:

 

Generalnie sytuacja następująca: silnik bliźniaczy 1.6 100 K4M 848, aktualnie jeździ na Elf SXR 900 5W40 czyli oleju na bazie syntetyku, chciałbym zalać na syntetyka Liqui Moly  Leichtlauf High Tech 5W-40, jak wygląda w praktyce zmiana oleju z tego na bazie syntetyka na pełny syntetyk? Lepkość ta sama, normy RN0710 spełniają oba ale czy mogą być jakieś negatywne skutki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Trochę z innej beczki, ale widzę że tutaj coś się dzieje. Mam takie pytanko. Czy ktoś z was miał problem głośnej pracy skrzyni biegów w megane III 1.6 benzyna? Przeczytałam na innym forum że to dość częsty problem w tym silniku I że ten typ tak ma... z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Martynaa93 napisał:

Byłam u mechanika stwierdził, że wszystko jest w porządku.  Sprawdził olej w skrzyni I jest ok.

To, że poziom oleju w skrzyni jest ok nie oznacza, że nie warto byłoby pomyśleć nad jego wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 Liqui Moly polecił mi do Meganki sprzedawca jak i mechanik zamiast tego syfu Elfa. Wiadomo, droższy jest przynajmniej u mnie, 5l okolo 200 zl. A co do skrzyni to już nie pamiętam jaki inny niż Elf. Jak się dowiem to dam znać bo tamten schodzi szybciej z półek niż Elf. Dolać można ceramizera, prawdopodobnie uciszy trochę( wypełni luki w zużytych elementach) koszt w granicach 70 zl za ceramizer. 

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Renia08 napisał:

 Liqui Moly polecił mi do Meganki zamiast tego syfu Elfa. Wiadomo, droższy jest przynajmniej u mnie 5l Okolo 200 zl. A co do skrzyni to już nie pamiętam jaki inny niż Elf. Jak się dowiem to dam znać bo tamten schodzi szybciej z półek niż Elf. Dolać można ceramizera, prawdopodobnie uciszy trochę( wypełni luki s zużytych elementach) koszt w granicach 70 zl za ceramizer. 

Stosował Pan ten ceramizerw swoim aucie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!