Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 13.09.2018 o 07:56, airbites napisał:

U mnie od nowości był nalany 0W-30 aż do dziś. Taki olej jest zalecany żeby szybciej nasmarował koło faz rozrządu i sterowania zaworu. Tylko posiadacze z sprężarką (turbo) nie mogą stosować 0W bo szybciej zastrze. Tylko min 5W do 15W. Jak dużo jeździ po mieście to 0W-40, 0W-50 czy 0W-60

w K4M masz od nowości wlany 0w30 ? mnie przy 40k zaczynał już zawór wydawać co jakiś czas dźwięki, w lutym mam przegląd w ASO i właśnie myślę nad wlaniem 0w30

PSA od dłuższego czasu zaleca 0w30 w HDI i silnikach z gamy PureTech turbiny się nie zacierają :)

 

:lapka:

Regulamin: pkt. 5.7 - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witajcie,

 

Ile oleju należy wlać do silnika przy wymianie w MIII 1.6 16V 110 KM + LPG (2014)? W zeszłym roku byłem w serwisie (nieautoryzowanym) na wymianie i wlali mi równe 4 litry (został litr z 5 litrowej bańki). W tym roku dokładnie ta sama sytuacja i ten sam serwis. Dałem bańkę 5 litrów i równy litr dostałem z powrotem. Na bagnecie wskazuje równo połowę, podobnie na komputerze - trzy kropki z sześciu. Olej, którego zawsze używam to Elf Evolution 900 SXR 5W-40 (RN0700, RN0710).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął rok odkąd mam auto jestem po 3 wymianach oleju ( +- co 10k). Zawsze kupuje bańkę 5L i litr na "dolewkę" mechanik zawsze oddaje mi pól litrowej banieczki więc wychodzi o to, że zalewa 5.3l/5.5l ? Nie wiem czy faktycznie tyle wchodzi czy co się dzieje z tą nadwyżką oleju która u mnie występuje czytając o waszych 4.5l +- :58_disappointed_relieved:

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Jak widzę mamy rozstrzał od 4 do 5,5 litra (chociaż na MyRenault po zalogowaniu jest informacja, że układ ma 5 litrów pojemności). Wygrzebałem z ciekawości starą fakturę z ASO za wymianę oleju i przy oleju widnieje pozycja "4,90 szt." czyli zapewne chodzi o 4,9 litra oleju. 

 

Ja póki co mam drugi rok z rządu 4 litry. Jak stan oleju ma się do trwałości KZFR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyka zawarta na forum pokazuje, że bardzo duże. KZFR bardzo lubi stany bliskie MAX.

Katalogi olejowe, przy tym modelu podają ilość 4,9 litra.  Przy prawidłowym opróżnieniu układu oraz miski, oczywiście wymianie filtra oleju, wchodzi 5 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!