Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie weszło równe 5l elfa sxr 5w40, poziom max na bagnecie. Poprzedni właściciel chyba też pilnował oleju bo KZFR nadal oryginalne (dzięku temu zaoszczędził przy wymianie rozrządu). Przy następnej wymianie z czystej ciekawości naleję lotosa 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś wymieniłem na 5w40 - ale to jest ciekawe bo @pebet pisał, że u niego książka i serwis zalecają 5w40 a u mnie było 5w30 - a silniki te same. Ale zmiana na w40 ze względu na gaz. Zmieniłem przy 12 500 km i olej co dziwne nie był jak smoła ale był bardzo ciemny brąz ale nie czarny. Jakbym miał wymieniać po kolorze oleju - myślę, że samochód przejechałby spokojnie jeszcze z 5 tys. Ale wolę wymienić co ileś km lub co rok bez względu co będzie pierwsze.

 

Ciekawe czy te elfy są jakieś lepszy czy jak bo taki castrol czy mobil przy takim przebiegu w silniku tym samym (tylko nie 1.6 a 1.4 ale też stary renówkowy silnik) to kolor był płynącej smoły. Ktoś kiedyś napisał, że 1.6 jest prosty jak cep i nie ma znaczenia olej. Może i to prawda gdyby nie sławne KZFR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2019 o 18:22, jasiostasio napisał:

U mnie weszło równe 5l elfa sxr 5w40, poziom max na bagnecie. Poprzedni właściciel chyba też pilnował oleju bo KZFR nadal oryginalne (dzięku temu zaoszczędził przy wymianie rozrządu). Przy następnej wymianie z czystej ciekawości naleję lotosa 5w40.

Smiało lej tego Lotosa 5w40, wole lac taniego lotosa i zmieniać olej co 10tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem na max i cisnienie wywaliło olej do plynu chłodzacego he teraz po remoncie mojej megi mam na bagnecie do polowy a czujnik pokazuje tylko jedna kropke pusta po odpaleniu po nocy ☺

lapka2.gif

REGULAMIN pkt. 5.6 literki PL. - mireczek01

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mlodyporszak napisał:

Ostatnio mialem na max i cisnienie wywaliło olej do plynu chłodzacego he

Nie zwalaj tego na wysoki poziom oleju. Coś innego musiało być powodem tej awarii.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dzisiaj widziałem w "101 napraw" test porównawczy płynności 0w30 i 10w60. W temperaturze -5st.C 10w60 spływał 2x dłużej z pojemniczka niż 0w30. Z kolei 10W60 dużo wolniej spływał od 0w30 nagrzany do 130st.C ale pewnie rzadko kiedy olej w Twoim silniku taką temperaturę osiągnie. Po tym co zobaczyłem już raczej nigdy nie wleję do silnika 10w, za to zastanawiam się nad zmianą na 0w40.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wlaniu przez mechanika 10w40 castrol magnatec i docelowo wymianie na 5w40 bez płukanki mobil 1 w końcu docelowo zalałem po 3 wymianie Liqui Moly Top Tec 4100 5W40, jak myślę zostanę przy tym oleju chyba, że zacznie "pić" to przerzucę się na coś tańszego. Olej średnio wymieniam co 12tyś staram się jak najbliżej 10, ale nie zawsze się uda :(. Olej 0w30 a dokładnie Selenie 0w30 lejemy do naszych firmowych Ducato 2.3 180KM  taki olej zaleca producent i powiem wam niby bus niby duże auto, a chyba przez ten olej nagrzewa się bardzo szybko, ale czy jest sens lania do meganki oleju 0w @pbet to szczerze nie wiem u mnie meganka nagrzewa się bardzo szybko ( nie wiem od czego ma to związek ) więc chyba już zostanę przy tym który kupiłem zwłaszcza, że znów kupiłem 6l i jednak tak jak wyżej koledzy pisali wchodzi równe 5 bo w końcu mechanik litrę zostawił więc nie wiem co wcześniej robił zlewał sobie czy magicznie wchodziło więcej ? :D. Szukałem tego zalecanego przez producenta Elfa, ale ma tyle oznaczeń :rolleyes: poza tym w inter cars w którym kupuje części nie mieli na stanie na już, a wiadomo jak przeczekam to zaraz zrobię kolejne 4tyś :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!