Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero się przymierzam :) wiem tylko, że wymiana oleju na nowy nie zmienia nic jeśli chodzi o "polepszenie" pracy. Należy tylko wymienić ze względu na właściwości smarujące i żeby żadne opiłki nie uszkadzały skrzyni daleh i nic więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Renia08 napisał:

Dopiero się przymierzam :) wiem tylko, że wymiana oleju na nowy nie zmienia nic jeśli chodzi o "polepszenie" pracy. Należy tylko wymienić ze względu na właściwości smarujące i żeby żadne opiłki nie uszkadzały skrzyni daleh i nic więcej. 

Jak już Pan zastosuje ten ceramizer proszę napisać jak zachowuje się skrzynia. Czy pracuje trochę ciszej.. pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

@ArturMegane zalej ten, Ja osobiście już 45kkm zrobiłem jeżdżąc na tym i jest bardzo dobrze. Od wymiany do wymiany dolewam jakąś setkę oleju. Przy wymianie po zlaniu jest jak z frytek, auto chodzi dużo lepiej na tym niż na oryginalnym ELF

pol_pl_Liqui-Moly-Top-Tec-4100-5W40-1L-5277_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, czik3n napisał:

@ArturMegane zalej ten, Ja osobiście już 45kkm zrobiłem jeżdżąc na tym i jest bardzo dobrze. Od wymiany do wymiany dolewam jakąś setkę oleju. Przy wymianie po zlaniu jest jak z frytek, auto chodzi dużo lepiej na tym niż na oryginalnym ELF

pol_pl_Liqui-Moly-Top-Tec-4100-5W40-1L-5277_1.jpg

 

Swego czasu planowałem zmianę oleju na LM, ostatecznie pozostałem na Elf SXR 900 5W40 (zmieniam co 10 tyś, a jeżdżę głównie w trasie, przejeździłem już na nim 50 tyś, nie ma ubytków). Natomiast nie wiem czy ten który podałeś jest właściwy dla 1.6, ponieważ jest on tylko rekomendowany dla normy Renault 0700 lub 0710. Z LM olejem który spełnia powyższe normy jest LIQUI MOLY LEICHTLAUF HIGH TECH 5W40. On jest też niestety droższy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobierali mi go w InterCars po numerze Vin jako zamiennik do oryginalnego ELFA, jak mówiłem już prawie 50k za mną zaraz kolejna wymiana, i znów ten właśnie olej zaleję. Auto nie kopci, nie mam problemów, lekko poci mi się od klawiatury więc stąd możliwy ten ubytek oleju, poza tym jeżdżę dynamicznie więc 0.5L/10kkm to dla mnie akceptowalna wartość.
Do tego zawsze filtr oleju Purflux, ewentualnie Mann

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ArturMegane napisał:

Według strony LM będzie pasował :)

 

 

 

 

LL.png

Wg wyszukiwarki tak jest, natomiast nie wiem w jaki sposób jest rozumiany przez nich olej który jest rekomendowany dla norm RN0700/0710 a spełniający te normy. Czy jest to tylko biznes  czy jest jakaś różnica w specyfikacji.

Ja w zasadzie przed każdą wymianą mam dylemat czy pozostać przy Elf czy zmieniać na inny. W zasadzie nie mam żadnych negatywnych skutków, a auto ma 190 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już przeszło 180tyś z czego auto od dwóch lat w moich rękach kupione przy przebiegu 125kkm, pierwsza wymiana przez mojego mechanika na Castrol Magnatec 10w40.... zrobiłem na tym 10kk,  zanim ogarnąłem co dokładnie wlał bez sensu było nie dojechać do 10kkm( pierwszy serwis olejowy po kupnie) . Od tamtej pory jeżdżę na tym LM, i problemów nie mam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!