Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę głównie po mieście, a 4-5 razy w miesiącu w trasie (autostrada, obwodnice, itp).  Lubię sobie depnąć :)

Warto zmienić olej z 5w30 na 5w40? Jakie są plusy i minusy takiej zmiany? :)

Edytowane przez ArturMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, auto posiadam od 8lat i w tym czasie zrobiłem 150tys, aktualny przebieg 200tys km i od 8 lat leje tylko elf evolution 900 sxr 5w40 . Od wymiany do wymiany żadnej dolewki, wymiana co 15tys, autko nigdy lekko nie miało zawsze mocno pałowane, obwodnice, autostrady niemieckie po 200km/h, wiec ja mogę z czystym sumieniem polecić ten olej.

Edytowane przez misienko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W sprawie polecania oleju to trudna sprawa. Najlepiej jak zaleca producent auta. Ale polecam silnik 1.6 renault. Mam go w clio z 2004 roku o mocy 107 KM (bez KZFR). Mam go 6 lat i zrobiłem na nim 170 tys. km. Wymiana oleju zawsze co 30 tys. przebiegu. Nigdy nie dolewałem. Olej 5W40. Kiedyś Elf . Shell, Trident a teraz od dwóch lat Specol. Obecny przebieg 390000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam!
Posiadam Megane III 1.6 i w tym roku zrobiłem nim już 40tyś kilometrów i chciałbym się podzielić swoimi przemyśleniami....

Ogólnie w aucie po zakupie zrobiłem płukankę, w  moim przypadku nic to nie dało ale myślę że nie zaszkodziło...

Olej wymieniałem co 10tyś km i za każdym razem wlewałem co innego, castrol, motul, valvoline i coś tam jeszcze.

Jak wybierałem olej bo to dla wielu jest wielka zagadka XD Wchodziłem na stronę producenta, i przez stronę "dobierz olej' wybierałem swoje auto z silnikiem i wyskakiwało mi co mam wlać.

Jeśli chodzi o moje odczucia z każdym olejem... To nie było różnicy. Od momentu kupienia coś tam mi klika w głowicy, chyba jakiś hydro popychacz i wymiana oleju czy płukanka nie pomogła.

 

Auto miało 170tyś kilometrów gdy je kupiłem, książka serwisowa była prawie do końca i olej był wymieniany co 30tyś.

Teraz wypada mi kolejna wymiana oleju i zastanawiam się co kupić. I szczerze kupię to co zaleca producent auta, czyli jakiś tam ELF. Myślę że nie ma co kombinować, jestem przekonany w 100% że można wlać olej dedykowany i wystarczy go wymieniać częściej i wszystko będzie dobrze. Na prawdę niektórzy tak kombinują z olejem czy świecami że masakra a często to nie ma sensu...

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2021 o 12:11, MRbociek napisał:

i wystarczy go wymieniać częściej i wszystko będzie dobrze. Na prawdę niektórzy tak kombinują z olejem

Bo większość olejów to jedno i to samo. Różnią się kolorowymi opakowaniami i logiem marek 'premium'. Jeżeli ktoś chce wydawać więcej, bo poczuje się lepiej, to jak najbardziej tak. Ile ludzi, tyle ofert w sprzedaży.

 

W twoim przypadku interwał śmiało wydłużyłbym do 15-17 tys. Dużo tras, ciągła praca silnika w optymalnych warunkach. 

 

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Sam po zakupie Megane III 1.6 16V 110 kM. wlałem lotosa 5w40 na krótko by przepłukać silnik i wyszukiwałem olej który spełnia normę Renault RN 0700
Renault RN 0710 i tutaj dostałem oczopląsu jest tyle firm produkujących olej spełniających tą normę że głowa boli są tam oleje 0W30 5W30 5W40 a nawet są 10W40 . To są oleje które spełnia normę renault wybór ciężki ja wybrałem Liqui Moly Leichtlauf High Tech 5W40 5L i Liqui Moly Top Tec 4100 5W40 zastanawiam się jeszcze nad tym LIQUI MOLY Molygen 5W40 wybiorę na pewno między tymi olejami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie rupieć dla mnie samochód jeździłem lepszymi ale teraz takim i właśnie taki olej żeby nie był rupciem i by jeździł nie stał po warsztatach jak rozumiem to twój taki sam a rupieć przykro mi ale jak będziesz dbał tak będziesz jeździł u mnie trzecia renówka od 19 zaczynając po dwójce trójka a w swoim życiu jeździłem i volvo s i v 40 jaguarami jak i trabantem takie były czasy a z renówkami jak to mówią każdy narzeka ale jak już wsiądzie to wysiąść nie chce. Jeździłem różnymi raz gorszymi raz lepszymi markami a renówka dla mnie to normalny samochód ani lepszy ani gorszy od innych po prostu jeździ i jak o niego dbam tak mam i jak już nadmieniałem jeździłem w swoim życiu różnymi nowymi i starymi ale zawsze kierowałem się użytecznością samochody nie marką, BMW też jeździłem najbardziej kosztowny ze wszystkich i już go nigdy nie chcę mieć.

  • Zwycięzca 1
  • Zmieszany 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym po prostu wlał to co zaleca producent. Zawsze tak robiłem i nigdy mnie nic złego nie spotkało :). No może oprócz R19 z silnikiem C3J gdzie był wlewany 15w40 a powinien chyba być 10W40. Ta był problem czy młodzieńczych wyczynach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje które podałem spełniają wymogi producenta normy rn 0700 renault rn 0710 i są lepsze jak oczekuje producent do tego wyciszają silnik nie będę żałował kilkudziesięciu zł. Co do płukanki właśnie taką zakupiłem firmy XADO Total Flush jazda 200 km ma nie zaszkodzić wymiana oleju z filtrami na 21 stycznia.

Do 19 co lałem już nie pamiętam ale chyba tak jak zalecał producent bo nigdy nie miałem z tego powodu niespodzianki nie były jeszcze wtedy tak znane środki chemiczne które się leje do silnika jak obecnie choćby ceramizer który podobno pomaga jak twierdzą niektórzy nie korzystałem to nie mam zdania. 19 wykończył syn który ją dostał jako pierwszy samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanka z xado jest inną niż wszystkie bo składa się głównie z oleju mineralnego (jest gęsta- lepka; inne są jak woda) z dodatkami myjącymi. Najsilniejsza chyba jest z Tec2000 bo ma dodatek toluenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem więc z niej skorzystam czytałem o niej dość dużo opinii i chwalą zobaczę jak nie spełni oczekiwań przy następnej wymianie pójdzie Tec2000 do którego też się skłaniałem ale w końcu kupiłem xado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja praktycznie od początku jak Ją kupiłem czyli od 125kkm ( przy 136kkm założyłem gaz) do dziś 210kkm jeździ na Liqui Moly Top Tec 4100 5W40 wymienianym co 15kkm i zero problemów, filtr MANN albo Purflux tylko i wyłącznie. KZFR nie ruszane, zawór też. Auto u mnie jest 4 lata 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!