Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup nowego auta


burk

Rekomendowane odpowiedzi

Cicho w aucie,

 

Żarcik ? :) Po Clio III 1.2 16V minimalnie ciszej będzie, ale nie to co należy oczekiwać od nowoczesnego samochodu. Widze na promocji 1.2 TCe Limited hatchback za 57 500 zł. 2 tyś różnicy między 1.6 16V to nie ma co się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarcik ?

:) Nie żarcik, to zawsze jest odczucie subiektywne, dla mnie jest cicho, dla kogoś innego nie, są rózne poziomy ciszy. Potestowaałem wcześniej też Tce i aż takich zachwytów nie było żeby mnie przekonał. No po prostu każdy ma swoje preferencje, priorytety, oczekiwania i jak mu to wszystko spasuje, to znaczy, że jest OK. Edytowane przez przywoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowaałem wcześniej też Tce i aż takich zachwytów nie było żeby mnie przekonał.

 

W warunkach miejskich czy drogach lokalnych gdzie prędkość nie przekracza 80 km/h to prawie nie ma różnicy. Różnica w hałasie jest powyżej 100 km/h. Masz wyciszenie pod maską (mata) w 1.6 16V ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguję różnicy przecież, ona jest. Z tym, że dla mnie nie jest to istotne i inne walory odegrały większą rolę. Przetestowałem oba auta również celowo na prędkości ok. 140 km/h i 1.6 też jak dla mnie jest ok, a powiedzmy sobie szczerze z takich predkości powyżej 90 km co dzień nie korzystam tylko sporadycznie, maks. kilka razy w roku, wiec dla mnie problem czy jedno auto jest bardziej ciche niz drugie przy prędkościach autostradowych był marginalny, gdzie ja dodatkowo mam inną pewnie wrażliwość na hałas :) - zawsze trzeba samemu sprawdzić i potestować, i swoje wnioski wyciągać.

 

Dodano: 01 wrz 2015 - 07:34

a tak z innej beczki gdzie mozna kupić jakieś sensowne etui do karty typu "hands free", bo coś się obawiam że szybko ulegnie podniszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie ciszy - poprzednio jeżdziłem Hondą Civic VI z 1998 r. - Megane III 1.6 jest od niej lepiej wyciszona.

W międzyczasie jeżdzę Toyota Aygo - to jest dopiero tragedia, tam są chyba gołe blachy bez wygłuszenia, prędkości autostradowe oznaczają porozumiewanie się podniesionym głosem z pasażerem ;)

 

Jeśli chodzi o etui na kartę to ja kupiłem na allegro skórzane, niestey karta łatwo się rysuje, więc jest to przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też sie zastanawiam nad zakupem megane 1,6 16v nowej ewentualnie 1-2 letniej . Dlaczego chcę silnik 1,6 16v , a to dlatego ze do niego można zamontować zamontować LPG , a co do silnika 1,2 to nie wiem jak z LPG . Poza tym 1,6 16v jest silnikiem pewnym, ja rocznie pokonuje około 50 tys km , w związku z tym wchodzi w grę tylko auto z LPG, nie chce klekota, bo teraz użytkuje mazde 6 2,0 121km, ostatnio wydałem 3 tysiące na koło dwumasowe, zaraz czeka mnie pewnie remont turbiny... Auto będzie używane głównie w trasie (codziennie do pracy drogą krajową 25km w jedną stronę) raz w tygodniu trasa około 500km autostradą, nie przeraża mnie głośność o której piszecie bo mazda do cichy nie należy, zależy mi tylko na wygodzie podróżowania dla dwóch osób, w vw caddym po 100km boli już tyłek od siedzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie ciszy - poprzednio jeżdziłem Hondą Civic VI z 1998 r. - Megane III 1.6 jest od niej lepiej wyciszona.

************************

Japońskie wiertarki nigdy do cichych nie należały, dlatego nowy Civic krucho się sprzedaję bo konkurencja go bije na łeb. Acord znika z Europy za sprawą mizernego zainteresowania.

************************

************************

************************

W międzyczasie jeżdzę Toyota Aygo - to jest dopiero tragedia, tam są chyba gołe blachy bez wygłuszenia, prędkości autostradowe oznaczają porozumiewanie się podniesionym głosem z pasażerem ;)

************************

Nie dziw się, auto przerobione z plastikowych butelek po Coca Coli. :)

************************

************************

************************

************************

************************

************************

nie przeraża mnie głośność o której piszecie bo mazda do cichy nie należy,

************************

Dokładnie, Mazdy ładne, niezawodne i tu się kończy wersal. Na forum Mazdy 6 nowego modelu masa klientów niezadowolona z wyciszenia samochodu.

************************

************************

************************

ja rocznie pokonuje około 50 tys km , w związku z tym wchodzi w grę tylko auto z LPG, nie chce klekota, bo teraz użytkuje mazde 6 2,0 121km, ostatnio wydałem 3 tysiące na koło dwumasowe, zaraz czeka mnie pewnie remont turbiny...

************************

Może nowy Megane dCi ? Za 63 tyś można wyszarpać Megana 1.5 dCi 110 KM Limited. Niezła oferta.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Nie żarcik, to zawsze jest odczucie subiektywne, dla mnie jest cicho, dla kogoś innego nie, są rózne poziomy ciszy. Potestowaałem wcześniej też Tce i aż takich zachwytów nie było żeby mnie przekonał. No po prostu każdy ma swoje preferencje, priorytety, oczekiwania i jak mu to wszystko spasuje, to znaczy, że jest OK.

 

Oprócz możliwości zrobienia LPG i ceny mniejszej o 4000 PLN nie widzę żadnych innych walorów, pewnie dla Ciebie po Clio jest super, ja byłem zdegustowany tym silnikiem, jak ktoś napisał dobrze, że go już nie produkują trzeba iść do przodu. :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie dla Ciebie po Clio jest super, ja byłem zdegustowany tym silnikiem

No i to jest dowód na to, że to są wszystko odczucia subiektywne. No cóż Clio nie był moim jedynym samochodem, w sumie Clio kjeżdziłem najkrócej bo niecałe 5 lat tuż przednim Scenic z silnikiem 1.6 przez 8,5roku jeszcze wcześniej Scenic 2.0 z automatem, żeby wyliczać to była i laguna I kombi, Nexia, Skoda Forman, wcześniej na samym początku dwa 126p, więc przewinęło się rożnistych pojazdów :) (pomijam już inne służbowe auta), nie odnosze się więc tylko do Clio, wszystkimi prywatnymi pojazdami przejechałem ok. 700 tys. km wiec jakieś pojęcie mam w moim subiektywnym odczuciu czy jest mi głośno czy cicho w samochodzie i czy mnie to zadowala. Tyle z mojej strony w temacie hałasu w aucie. :) Edytowane przez przywoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz możliwości zrobienia LPG i ceny mniejszej o 4000 PLN nie widzę żadnych innych walorów, pewnie dla Ciebie po Clio jest super, ja byłem zdegustowany tym silnikiem, jak ktoś napisał dobrze, że go już nie produkują trzeba iść do przodu. :).

Obecny model Megane jest już dosyć mocno przestarzały, przecież to już siedem lat od debiutu. Więc co do kroku do przodu, to... :)

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość kupna starego modelu z nowoczesnym silnikiem to chyba jest jednak krok do przodu?

Pojeździłem ostatnie kilka lat Vectrą B 2.0, wcześniej było Corrado G60, Golf 1.8, Polonez 1.4 MPI i maluch też ;), po jeździe tym 1.6 stwierdziłem, że bym sobie tylko pogorszył samopoczucie za kółkiem.

Co do poziomu hałasu to ostatnio zdarzył mi się ciekawy numer, zaparkowałem i czekałem na kogoś, radio cicho grało i po 5 min. stwierdziłem, że klima chodzi i nie zgasiłem silnika. :lol:, wyciszony jest pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poziomu hałasu to ostatnio zdarzył mi się ciekawy numer, zaparkowałem i czekałem na kogoś, radio cicho grało i po 5 min. stwierdziłem, że klima chodzi i nie zgasiłem silnika. :lol:, wyciszony jest pięknie.

 

Wyciszenie piękne ocenia się przy dużej prędkości, nie na postoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!