Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup nowego auta


burk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, czytam już jakiś czas ten temat i ciekaw jestem czy kolega funyboy już podjął decyzje co do Meganki? Ja też w takiej sytuacji jestem i po wielu róznych przymiarkach w zasadzie pozostały na placu boju właśnie Megane 1,6 110KM Limited lub KIA Ceed L 1.4. Ale raczej ceny takiej jak za Meganke to mi się nie uda w KIA uzyskać nawet na wyprzedaży rocznika więc prawdopodobnie jutro sfinalizuje umowę na Megankę. Przejechałem się wczoraj taką właśnie Megane i powiem auto jak dla mnie, z ciekawości podgoniłem do 140 i owszem ciszy nie ma ale tez bez przesady z hałasem, radio normalnie się da słuchać i rozmawiać też :) Generalnie mi autko pasuje.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie będę, miałem już lagune kombi I, potem dwa sceniki w tym ostatni 1.6 właśnie, teraz Clio piąty rok, więc generalnie auta Renault znam, a ta meganka naprawdę mi się spodobała. Dam znać co jutro ostatecznie wynegocjuję.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poszukiwanie pomocy w podjęciu decyzji o zakupie auta na forum to bezsens.

A nie zgodził bym się, zawsze są dodatkowe, nieraz skrajne opinie ale zawsze trochę przydatnych informacji dostanie się. Nie mniej decyzję i tak samemu się podejmuje po pomacaniu, przetestowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

To wiem, jeździłem, wszystko się zgadza (cena też wyższa 4k dla Tce 115) ale no tak mam, że mi te silniki nie pasują z różnych względów ale to nie o tym w tym temacie.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik TCe oprócz hałasu zdecydowanie inny klimat jazdy, ciągnie od dołu, cicho pracuje, praktycznie na każdym biegu ten sam zakres obrotów, wydaje mi się, że automat byłby idealnym dodatkiem.

Każdy ma swoje priorytety ;), za tę kasę nic lepszego się nie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no i się okazało, że zostało autko wczoraj sprzedane - jeden dzień się spóźniłem ;).

 

Dodano: 26 sie 2015 - 13:05

To prawda TCe to miodzio :-) Kupuj a nie pożałujesz.

Gdybym tylko miał pewność, że ten silniczek podoła bez problemu i awarii pokonać te 250 tys. km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, ze jeśli będziesz dbał o ten silnik, lał dobre paliwo często wymieniał olej (moim zdnaiem max co 15 tys lub co roku i nie wierzyć w żadne 30kkm) i nie katował tego silnika to powinień dac radę. Problem może być inny - jak za te X lat po 250 tys będziesz chciał się tego auta pozbyć - może być duży problem z odsprzedażą. Moim zdaniem to jest największa wada tych małych uturbionych silniczków za 10 lat samochód będzie się nadawał na złom ale to taki trend producentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zerkałem na niemiecki rynek, sporo już jest TCe z przebiegiem około 150 tys.

Jak ktoś liczy, że dzisiejsze auta przejadą tyle co konstrukcje z lat 80-90 to niech zapomni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że 1.6 od 2014 ma taką dziwną przypadłość - szarpie na zimnym i nie jest to tylko mój odosobniony przypadek, bo wielu użytkowników tych roczników o tym pisze. Serwis twierdzi, że to oprogramowanie i każe czekać na aktualizację, której nie będzie bo silnik skończył swój produkcyjny żywot. Hałas rzeczywiście powyżej 120 km/h jest spory. Tce fajny, ale ponoć bierze olej i trzeba dopłacić 4 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!