Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Prosto21 napisał:

400km w nieco ponad 3h spalając 5,5l

 

1 godzinę temu, Prosto21 napisał:

przy 140km/h auto pokazuje 6.5-7L

Sprawdzałeś rzeczywiste spalanie? Podajesz wartości typowe dla diesla 1.5, trudno uwierzyć patrząc na wyniki innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny... Nie nie sprawdzałem ale specialnie dla was to zrobię przy najbliższej okazji. Nawet video wam nagram z tankowania.... Widziałeś na pewno wyniki innych użytkowników ??

 

Jeszcze jakieś pytania, wątpliwości ? :-)

 

 

Edytowane przez Prosto21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebastian_wifi
U mnie średnia prędkość ma ogromny wpływ na spalanie.
Nanosząc wykres spalania na wykres prędkości widać niemal lustrzane odbicie (innymi słowy: niższa śr. prędkość - większe spalanie - w przybliżeniu oczywiście)
więc Twoje skrajne przypadki jakoś do mnie nie przemawiają (dane z 59 tankowań):
 

Spalanie_vs_predkosc.png

Edytowane przez deku
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kataryniarz napisał:

Nagram ci kolego moje spalanie przy jakimś wyjezdzie i nawet pokaże ci ze nie jade po górke :-) Lubie niedowiarków i zazdrośników.

Ponawiam pytanie czy widziałeś wszystkie publikacje spalania ? Nawet Ci wkleiłem linka z kilkunastoma raportami 1.2 tce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prosto21 nie nakręcaj się tak, mnie interesuje tylko spalanie przy 140-150 km/h. Nie sprawdziłeś rzeczywistego spalania więc na razie mam wątpliwości co do Twoich 6,5-7l. Jak widać na filmie wygląda to na 8-9l przy 140 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oprócz 1 wątpiwego filmu masz jakieś inne przykłady ? Podczas jazdy autostradą 140km/h średnie spalanie wynosi 6,5-7L na drodze prostej jak stół. Tak jak mówiłem przy najbliższej okazji podczas jazdy autostradą zrobie dla ciebie film z dedykacją :-)

 

Jak widać na filmie średnia to 8,7-8,6L jednak kiedy zmienia opcje i przez chwile widać "chwilowe" spalanie jest to juz 8,1L .... Z kąt masz pewnosc ze wczesniej ktoś nie jechał 180km/h ?

U mnie z trasy 142km i od początku skasowanym licznikiem na końcu średnia wyniosła 6,8L a tempomat był ustawiony na 140km/h, chwilowe spalanie to ja miałem od 4L do 19L momentami. Wnoski wyciagnij sam.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jednak w takim przypadku wychodzi, że ja mam zajebiście ciężką nogę (i moja żona też).

Nawet jeżdżąc do Kozienic regularnie w tygodniu spalanie miąłem na poziomie 8,7l/100.

 

Widocznie musze się przyzwyczaić - tylko drzaźni mnie to że w silniku prawie 100KM mocniejszym i większym prawie o 1l spalanie miałem większe tylko o jakieś max 40%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia spokojnie można zejść poniżej 6 litrów. Wcześniej miałem scenic II 1.9 dci 120 km i jechałem z takimi samymi prędkościami jak teraz i spaliłem ponad 6 litrów. Tak że jak na benzynę 1.2 to i tak dobry mam wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Prosto21 napisał:

A ktoś bedzie pisał bzdury że podajemy wartości dla 1.5dci. Niestety benzyna jest również oszczędna :-)

Nie "podajecie", a podajesz jak to piszesz "bzdury". I czytaj ze zrozumieniem - spalanie przy 140km/h i tylko do Twojego mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2017 o 20:25, kataryniarz napisał:

Nie "podajecie", a podajesz jak to piszesz "bzdury". I czytaj ze zrozumieniem - spalanie przy 140km/h i tylko do Twojego mam wątpliwości.

 

 

Ja ci te wątpliwości rozwieje jak obiecałem :-)  zobaczymy co powiesz :-) 

 

Nie wiem z jakim zrozumieniem Ty czytasz ale slawlik2 pisze ze spalanie ma z prędkości autostradowych.... omg...

Edytowane przez Prosto21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zrobiłem trasę Maków Podhalański- Kraków w jedną stronę taka normalna jazda na jaką pozwalały warunki oczywiście zgodnie z przepisami nie jak emeryt to komputer pokazał 5.2 średnio potem korki to zaczęło rosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!