Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.07.2017 o 17:05, chucky80 napisał:

Ja nie wiem jak wy to robicie ;) Mój model na trasie nie chce zejść poniżej 7,0l. Przy 140km/h samochód spala między 7,5 a 8,0l. Przy 160km/h nawet nie sprawdzałem. Na drogach krajowych ciężko zejść poniżej 6l - względnie trzymając się przepisów, tj. +10-20km/h.

W każdym razie, moja statystyka na chwilę obecną, to:

  • obecny przebieg: 5200km
  • trasa: 84% (głównie drogi szybkiego ruchu)
  • miasto: 16%
  • tryb pracy: głównie neutralny
  • spalanie średnie: 7,4l/100km (spalanie rzeczywiste, z dystrybutora)

Aha, komputer nieco zaniża wskazania - u mnie należy dodać 0,2l.

 

Nie dziw się że nie możesz zejść poniżej 6L jak masz zrobione ledwo 5tyś u mnie spalanie przy takim przebiegu wynosiło 6.5-7L. Po przekroczeniu 8 tyś km spalanie spadało a po 10 tyś wydaje mi się ze już się unormowało.

Dnia 24.07.2017 o 17:51, Geble napisał:

No jak to jak? Jazda jak emeryt dla rekordu i się uda. Oczywiście autostrada max 120km/h. U mnie komputer przy 140 pokazuje około 8 litrów, a że nie potrafię jechać po autostradzie mniej niż 160km/h to ciężko zjeść poniżej 10l. No niestety diesle to nie jest ale każdy kto kupił kosiarkę musi się z tym liczyć. 

Ogolnie średnie spalanie odkąd mam samochód czyli z ~6900km to 8.5l.

 

 Kolego a zauważyłeś że dodajemy zdjęcia na których masz napisaną średnią prędkość? Wiesz co to znaczy? O spalaniu zacznij się wypowiadać po przekroczeniu 10 tyś.km. U mnie przy 140 pokazuje 6.5 :-) 

Jednodniowy wypad w góry ok 60% to teren zabudowany 40% to droga krajowa. 

20170707_124933.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Prosto21 napisał:

Kolego a zauważyłeś że dodajemy zdjęcia na których masz napisaną średnią prędkość? Wiesz co to znaczy?

 

Co to znaczy? Bo przeczuwam, że zaraz obalę pewien mit, ale chciałbym najpierw poznać Twoje zdanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało dajesz ten mit, ja z chęcią chce się dowiedzieć co masz na myśli.

Mam nadzieję że bzdur o emerytach nie będzie bo nie po to dodajemy tutaj zdjęcia jako dowody.

Edytowane przez Prosto21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIV 1.6 115KM

Około 1100km najechanych

Średnie spalanie 7,0.

Przewaga za miastem (powiedzmy 70/30).

Mialem 6,8 ale ostatnio trochę cisnąłem (150-160 za miastem).

Myślę, że da się spokojnie zejść ciut niżej (też tak, żeby się nie wlec jak emeryt - oczywiście zależy, co kto uważa za spokojną jazdę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co spierać," mity obalać" czy udowadniać coś komuś- każdy z nas, ma samochód i doskonale wie, ile i w jakich warunkach silnik spala paliwa. 

Każdy z nas, no dobra, prawie każdy z nas, zdaje sobie sprawę ile paliwa auto potrzebuje aby sprawnie czy dynamicznie się poruszać po mieście, trasie czy autostradzie.

A rekordy, to taki folklor motoryzacyjny, miło posłuchać, dyskutować nie trzeba. :-)

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2017 o 16:57, Prosto21 napisał:

Eeee myslałem że jakieś poważne mity będziesz obalał. Mnie się wydaje że średnia jednak jakieś tam przełożenie ma.

Ja 2 lata temu jak założyłem LPG to od tamtej pory notuję tankowania oraz wskazania komputera bo jestem ciekaw kiedy mi się zwróci LPG (w sumie już rok temu się zwróciło). Podam najciekawsze wyniki pomiarów, które pokazują że średnia prędkość nie ma nic do średniego spalania.

1) Średnia prędkość 36,4 km/h i miałem raz średnie spalanie 7,9/100 a innym razem 10,0/100 - (Różnica 2,1/100);

2) Średnia prędkość 40,2 km/h i miałem raz średnie spalanie 7,3/100 a innym razem 9,3/100 - (Różnica 2,0/100);

3) Średnia prędkość 46,7 km/h i miałem raz średnie spalanie 7,4/100 a innym razem 9,5/100 - (Różnica 2,1/100);

4) Średnie spalanie 7,3/100 i raz miałem średnią prędkość 39,7 km/h a innym razem 51,2 km/h - (Różnica 11,5 km/h);

5) Średnie spalanie 8,3/100 i raz miałem średnią prędkość 30,3 km/h a innym razem 42,4 km/h - (Różnica 12,1 km/h);

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tu jest do udowadniania skoro wszystko macie czarno na białym. Wynik 91/100 przy listku dla mnie jest jednoznaczny. Nie da się jeździć dynamicznie i mieć takiego wyniku. Kogo Wy chcecie oszukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nie da się jezdzić dynamicznie na krętej krajowej (!) górskiej drodze :-) a co powiesz o pozostałych wynikach ? Wydaje mi się że twoje EDC bierze swoje i nieco się denerwujesz bo nie uzyskasz takich wyników.Nie chce mi sie szukac ale na forum jest gosc który spala jeszcze mniej ale MIII i również przedstawia twarde dowody.

 

ps. przy 140km/h auto pokazuje 6.5-7L

Edytowane przez Prosto21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko mi do denerwowania się, naprawdę ;) Po prostu wiem jak trzeba jechać żeby coś takiego osiągnąć. Zresztą co by nie być gołosłownym wystarczy wrócić na 3 stronę do mojego postu z 10 kwietnia, gdzie uzyskałem 5.7 z czterema dorosłymi osobami na pokładzie i średnią prędkością wyższą niż Twoja o 12km/h i doskonale wiem jak wtedy jechałem. Jak typowy dziad co wyjeżdża głównie w kapeluszu w niedzielę do kościoła, a mam wynik 83/100. Przy 91 i przyspieszaniu na 4.5* naprawdę trzeba jechać "ostrożnie". 

 

Żeby nie było, do nikogo nie piję, ale osoby, które czytają wątek i zastanawiają się nad zakupem w odniesieniu do tych wyników to trzeba wziąć poprawkę na to, że w codziennej jeździe nie jest tak różowo. Tylko tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że jednak jest różowo.Dynamiczna jazda na urlop i zrobienie 400km w nieco ponad 3h spalając 5,5l felga 16"to jest rewelacja. A co do wyniku 91 i 4,5* napisałem ze jechałem po górskich krajówkach często krętych i niestety nie było gdzie poszaleć a żyć jeszcze chce :-) .Myślę ze jak przekroczysz 10 tyś i skasujesz licznik spalanie się zmieni(nie jakoś diametralnie) i nie musisz jezdzić jak dziad,emeryt itd itp. Co do twojego postu z 10 kwietnia  Ja również ci tam odpisywałem.W 4 dorosłe osoby zrobiłem 5,5 l było i wyprzedanie + mandacik wpadł. 

 

Do tego dodam że teraz średnia u mnie wynosi 5,8l z dojazdów do pracy w 4 osoby trochę wiosek + 15 km krajówki całość 40km. Miasto max 5 km. :-)

Edytowane przez Prosto21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!