Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nawigacja w R-Link 2


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też uważam, że google maps jest zdecydowanie lepsze, przede wszystkim ma aktualne mapy i wyśmienite wyszukiwanie głosowe. Teraz już pokazuje fotoradary a niedługo ma pokazywać też prędkość dopuszczalną na danym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 ostatnie przykłady:

1. jadę do Warszawy A1/A2 tom tom wali informację wypadek - 40 min opóźnienia. Kolega sprawdza na google maps i mówi nic nie ma. Ja mówię no dobra, jedziemy. Po 10 min zbliżamy się do korka a kolega o kur.. korek pokazuje i 40 min postoju....

2. jadę do Włocławka zostawić auto na korektę lakieru, jadę z tatą - patrzę na google maps dzień przed wyjazdem pokazuje trasę. Tom Tom w M IV pokazuje trochę inną. Jadę z tom tom z MIV - dojezdzam na miejsce bez problemu, ale wracam z tatą jego autem wiec wracam na podstawie google maps i 10 km dojazdu do A1 przez wertepy remonty, dziury, były odcinki, gdzie przez 100 m nie było drogi bo ją remontowali. Oczywiście GOOGLE MAPS - nic. 

Więc uważam, że google maps to mit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lol19pl napisał:

Ja też uważam, że google maps jest zdecydowanie lepsze, przede wszystkim ma aktualne mapy i wyśmienite wyszukiwanie głosowe. Teraz już pokazuje fotoradary a niedługo ma pokazywać też prędkość dopuszczalną na danym odcinku.

Też mam takie zdanie jak Ty lol19pl.

Mapy R-Link to dno i są daremne jak dla mnie.Google naprawdę wyprzedza ich o lata świetlne.Be dwóch zdań korzystam teraz tylko z google map.

Wyznaczają za każdym razem najlepszą trasę-tak samo omijają korki-ani razu się na nich nie zawiodłem.

Nie wiedziałem tylko,że pokazują już fotoradary-na pewno???

Apropos-mapy R-Link są jak dla mnie daremne-raz wykupiłem subskrypcję na rok czasu i nigdy więcej.

Natomiast nawigacje przenośne tomtom-to już inna bajka.Są więcej niż świetne.Jak miałem Renault Lagunę III kupiłem sobie nawigację TomTom Go 5200 World-była więcej niż rewelacyjna-po prostu znakomita.Pokazywała wszystko jak w zegarku łącznie z fotoradarami i korkami z bardzo bardzo dużą dokładnością.

Gdybym wiedział,że mapy R-Linka to takie padło ,to bym tej nawigacji nie sprzedał-a posiadała dożywotnią aktualizację map,fotaradarów jak i traffic.

Nawigacje przenośne TomToma-jak najbardziej-jak dla mnie najlepsze.Ale nie w R-Linku-za Chiny ludowe-zdecydowanie wybieram Google Maps :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LTar to ja mogę podawać przykłady wyższości Google mapa nad nawigacją w MIV:

1. Jechałem w Bieszczady, wrzucam w R-link trasę Warszawa-Wetlina i jak zobaczyłem jakimi dziurami mnie prowadzi, to postanowiłem to zweryfikować i na Google street view zobaczyłem, że niektóre odcinki w zasadzie nie miały nawierzchni

 

2. W ostatni piątek trasa Warszawa-Kielce, droga prosta jak drut, ale ja profilaktycznie jadę z Google maps w tle i trochę przed Skarżyskiem apka mówi, żebym zjeżdżał na Suchedniów. Ja zgodnie z zasadą "nie mów mi jak mam żyć":D pojechałem prosto i władowałem się w korek, 15 minut w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kumpel był gdzieś w centralnej Polsce i mówił,że taką drogę mu R-Link wyznaczył,że myślał,że mu wszystkie zęby powybija.Taką jak powiedział,jeszcze nigdy nie jechał i stwierdził że R-Link to totalne nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię średnio 6 tys km miesięcznie po Polsce i korzystam z Google maps. Nawigacja jest super ale w temacie remontów lub zablokowanych dróg o wiele lepszy jest vaze. A to dzięki temu że użytkownicy na bierząco zgłaszają problemy. 

Ma też ładniejszą szatę graficzną i działa razem ze spotify ( a to ważne bo korzystam z carplay).

 

jako antyradar tylko yanosik ;). Od 3 lat żadnego mandatu ;) i stopień Generała !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarna1 jak ty żeś tego generała się dochrapał? Ja mam z yanosikiem przejechane 100k+ i wciąż mam majora :(  Oprócz kolegi LTar z forum też nie spotkałem jeszcze osoby zadowolonej z nawigacji wbudowanej w samochód i to drogie markowe samochody, nie reno. Ja znając trasę używam zawsze yanosika, który źle nawiguje, ale jako antyradar sprawdza się w 100%, jak jeżdżę za granicą lub potrzebuję długiej dokładnej nawigacji to sięgam czasami po NaviExpert, no to jest bajka, ale niestety płatna, google map jest spoko, szczególnie jak trzeba szukać czegoś po frazach, w weekend byłem w Chałupach i np. znaleźć lodziarnię u babci Stefanii można tylko tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nawigacja w R-link 2 została zaktualizowana, w ramach ceny samochodu w lipcu 2019 r. Dodali sporo szczegółów, nawet całą obwodnice A 1 Częstochowy.

Za to zauważyłem niepokojące zjawisko. 

Co pewien czas zanika mapa ruchu drogowego. (W sierpniu i we wrześniu 2019 r.)

Klawisz jest szary.I oczywiście, mapa nie pokazuje korków .

Po kilku godzinach problem sam znika.

O co chodzi?

Problem z kartą sieciową w Megane czy z serwerem Renault?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie zakładając nowego tematu.

Ma ktoś już widoczną aktualizację map do 2018_12?

Z działu multimediów mam takie info: " w tym tygodniu została opublikowana mapa o oznaczeniu 2018_12, więc zalecane jest jej wykonanie "

ale u mnie w toolboxie i myrenault widać tylko 2018_06

Co więcej toolbox chce mi cały czas wgrywać na pendrive'a tą wersję mimo, że jest już na nim, a nawet zaktualizowałem r-linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!