Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Ci się ulało jadu :D ale zgadzam się z Tobą, też wolę czasem dopłacić nieco więcej, ale mieć pewność, że robota będzie zrobiona należycie, a nie zdrutowane, byle tanio. Co prawda zwykle oddaje samochody do warsztatu gdzie faktury nie dostaję, ale od kilku ładnych lat tam jeżdżę i żadnego problemu nie miałem, mimo, że można by znaleźć tańsze warsztaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czik3n napisał:

Czytam, co tu ludzie piszą i nie dowierzam :D

całkowicie się zgadzam.

napisz jeszcze, że prosisz o lajki, bo masz "tylko" 42, a jakbyś miał 342 to byłbyś lepszy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MichalVTS napisał:

Ale Ci się ulało jadu :D 

Czasami nóż się w kieszeni otworzy, co poradzić :D .

16 minut temu, mrarek napisał:

 

napisz jeszcze, że prosisz o lajki, bo masz "tylko" 42, a jakbyś miał 342 to byłbyś lepszy... :)

Nie rozumiem sensu tej wypowiedzi, co mają do tego "lajki" z forum? napisałem prawdę, można się z nią zgodzić bądź nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 20.02.2020 o 10:59, omega napisał:

Rozrząd z pompą (Conti) max 360zł

Tarcze z klockami w tej cenie to już jakaś ceramika i markowe firmy powinny być

Pasek osprzętu max 35zł (Conti) Koniecznie wymieniać także napinacz!!!

Tanio faktycznie Cie nie wyniosło. Warto poszukać markowych części na Allegro i wziąć je ze sobą do mechanika

Gdybyś sie zapytał, powiedziałbym Ci co należy do takiej naprawy zamówić.

Witam

przyszła pora na wymianę rozrządu u mnie - co bezwzględnie należy wymienić (jakie części) - coś polecisz do RENAULT MEGANE III Grandtour KZ0/1 (1.9 dCi KZ0J, KZ0N, KZ1S 2009 - ... 131KM / 96KW - 1870ccm)?
np. taki zestaw ok ? INA POMPA WODY + ZESTAW PASKA ROZRZĄDU 530 0579 3 (cena ok. 600)
i co do tego więcej?

 

Chce pojechać do mojego mechanika i chciałbym sie przygotować żeby mieć obraz ile to faktycznie kosztuje (części)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej taki zestaw może być, tylko zero na końcu zjadłeś. Nawet cena zachęca: https://allegro.pl/oferta/zestaw-paska-rozrzadu-pompa-ina-530-0225-30-9525585162  co jeszcze nie wiem, bo ja na tym silniku się nie znam. Mam 1.5dCi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, na dniach chcę się zabrać za wymianę kompletnego rozrządu z kzfr + uszczelnienie pokrywy zaworów.

Mechanik zrobił mi taką wycenę:

 

1650zl czesci (rozrząd komplet, komplet paska wielorowkowy, plyn chłodzący, kolo zmiennych faz, pompa wody, uszczelki kol. ssacego 5szt, silikon) 

Wymiana rozrządu z uszczelnieniem pokrywy zaworów 650zl netto. 

Całość 2300zl
Cześci oryginał Renault 

 

Wydaje mi się trochę drogo(części), ale nie wiem jakie są teraz ceny.

Tutaj rozrząd z p. wody i kzfr 900zl

to reszta 750?

https://mdparts.pl/kolo-zmiennych-faz-rozrzad-pompa-wody-zaslepki-770,3,1817,1857

Edytowane przez kede86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w megane III jest sporo miejsca wiec mechanik sie nie napoci zbytnio :)

Zależy od regionu ale roboto godziny wahają sie od 150zł do 200zł 

koło zmiennych faz 340zł jak dobrze poszukasz.

kompletny rozrząd z kołem i pompa w jednym zestawie 660zł z wysyłką

uszczelki kolektora z odma 40zó

Wszystko na oe renautl to masz 700zł za komplet

wymiana ok 3 h wiec 1200zł standard jak ktoś bierze więcej to już kieszeń pełna.

pokrywa zaworów silikonowa uszczelka koszt maks 30zł powinien zrobic przy okazji jak juz sciaga kolektor ssacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!