Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Sarna1 napisał:

@Piotr_B_UK  dziecko podrośnie parę miesięcy to wrócisz :) też z takim maluchem bym nie jechał tylu kilometrów. 

@Sarna1 Teraz zostanę aż  skończy 4 latka bop do Ang szkoły córki nie puszczę, gdzie 80% dzieci nie ma pełnych rodzin a 25% ma dwoje tatusiów albo dwie mamusie … 

Nie chcę żeby moje dziecko uczyło się islamu i żeby mówiono mu, że wysadzanie się w powietrze nie jest złe.

Takie małe niedopowiedzenia kulturowe. 

Ale na stałe tu nie zostanę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie to forum i się przekonacie, że w Polsce też potrafią nieźle zdzierać za naprawę byle pierdułki, na TVN turbo jest też taki program. Takie czasy, jak się nie znasz to płacisz i nie tylko w dziedzinie motoryzacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może bardziej w temacie niż o rasizmie, ksenofobi i homofobii. 

Dziś odebrałam samochod po wymianie rozrządu+pompa płyn chłodniczy, do tego pasek osprzętu, tylne tarcze z łożyskami (co kolwiek to znaczy) plus klocki, regeneracja jednego zacisku.

Cena tarcz 560 zł za komplet z klockami. 

Pasek osprzętu 47 

Rozrząd+pompa i płyn chłodniczy 700 zł 

Cena końcowa 1630 

Czy to dużo czy mało nie mi oceniać 

Koszt to 50%mojego miesięcznego wynagrodzenia, ale jak trzeba to trzeba nie ma co się użalać, wozić d.... Się chce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd z pompą (Conti) max 360zł

Tarcze z klockami w tej cenie to już jakaś ceramika i markowe firmy powinny być

Pasek osprzętu max 35zł (Conti) Koniecznie wymieniać także napinacz!!!

Tanio faktycznie Cie nie wyniosło. Warto poszukać markowych części na Allegro i wziąć je ze sobą do mechanika

Gdybyś sie zapytał, powiedziałbym Ci co należy do takiej naprawy zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to te ceny nie są znowu takie straszne, jeżeli są z robocizną.

Co do tarcz, to nie jest jak kolega @omega napisał, że w tej cenie to ceramika, bo tylne z łożyskami tyle kosztują, a same tam nie wskoczą, tylko ktoś musi to zrobić. Do tego pod blokiem się tego nie ogarnie, bo do odkręcenia tarczy trzeba mieć narzędzia i miejsce spokojne.

Co do reszty cen, to po odjęciu cen z internetu, to i tak nie zdarli z Ciebie jakiejś strasznej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, omega napisał:

 

Tanio faktycznie Cie nie wyniosło. Warto poszukać markowych części na Allegro i wziąć je ze sobą do mechanika

Gdybyś sie zapytał, powiedziałbym Ci co należy do takiej naprawy zamówić.

To po co mechanik , skoro wiesz doskonale. Pewnie by gwarancję dał na taką wymianę rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, napiszę delikatnie, zwykłe naiwniactwo w wiarę gwarancji w tzw. małych warsztatach, które same ledwie cipią na ZUS'y i podatki. Mechanik "zielonemu" klientowi zawsze wciśnie jakiś kit a to o wadzie materiału a to poprzedniku który coś tam nabroił itp. Rozrząd w 1.5dCi zmieniasz co 160k km co dla niektórych = kilka lat. Po takim czasie już albo fachowiec nie będzie pracował albo i warsztatu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gwarancji w małych warsztatach faktycznie możesz zapomnieć, ale z doświadczenia wiem, że przychodząc z własnymi częściami, to liczą robociznę x2, żeby sobie odbić to czego nie zarobią na marży na częściach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Michał z Tobą, jednak to jest dobra opcja, którą i ja od lat stosuję. Kupuje części i jadę z nimi do mechanika, gdzie choć może to nie ładne, patrzę mu na ręce.. Oczywiście, to co się da robię w ogóle sam. Pochwalę się, że teraz przy przeglądzie po 360k km oleje i filtry wymieniłem osobiście bez filtra kabiny. Ten wymienił mi mechanik, bo mimo że jestem fizycznie sprawny, to do "kobiety gumy" trochę mi brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitolicie jak pokręceni, nie wiecie czy podane ceny z robocizną, czy bez, jakie części-markowe czy tanie z dolnej półki i najważniejsze, ceny z jakiego są regionu Polski.

Tych detali kolega nie podał, ale oczywiście wszyscy wiedzą najlepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena była za części i robociznę

-Tarcze Febi Bilstein z klockami

-Pasek wielorowkowy Gates, napinacz nie był zmieniany ponieważ był wymieniony przed paksiem jakieś 5000 km 

-Rozrząd Dayco z pompą wody 

 

Wszystkie 3 samochody naprawiam od 12 lat w tym samym warsztacie. 

Na poprzednim było zrobione 110 000 km bez przykrej niespodzianki. 

 

Na przegląd rozrządu kazał podjechać za 50 000 km. 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!