Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

To ja też do rachunku się dopisuję. ;)

Ostrożnie z tymi zakupami na firmę.

Bo zakup na firmę może wiązać się z rabatem i fakturą VAT, ale przy zakupie na firmę gwarancja jest krótsza niż przy zakupie konsumenckim.

I tak, np. jak kupisz wiertarkę prywatnie , to masz na nią 2 lata gwarancji, ale ta sama wiertarka kupiona na firmę ma tylko rok gwarancji.

Chyba że sprzedawca da z własnej woli dwa lata.

Podobnie jest z różnymi promocjami np Tojoty albo Kiji .

Był moment że jedni dawali 5 lat, drudzy 7 lat gwarancji, ale po * było że promocja dla klientów indywidualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kacper69 napisał:

Bo zakup na firmę może wiązać się z rabatem i fakturą VAT, ale przy zakupie na firmę gwarancja jest krótsza niż przy zakupie konsumenckim.

Kupiłem ostatnio telefon na firmę - nie było tematu z gwarancją - normalnie 2 lata. Specjalnie się pytałem. Wcześniej reklamowaliśmy z firmy kartę pamięci (SD) po prawie dwóch latach - gwarancja jak najbardziej działa. Z tego co się wówczas dowiedziałem, to już chyba tak nie jest, że na firmę, to nie dwa tylko rok. Ale być może to dotyczy konkretnego sklepu jak pisze @kacper69. Do weryfikacji - pytanie przy zakupie.

 

PS: Jakby co, ja płacę napiwek :-D

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pbet napisał:

Jak każdy mechanik. Niewielu mechaników dzieli się tym rabatem z klientem, a podobno marże na części na poziomie nawet powyżej 100% są normą w tej branży.

Swoją drogą jak jeszcze działał numer klienta "klub Renault" w Intercars to części można tam było kupić taniej niż na Allegro :-)

Jakby ktoś potrzebował części z InterTeam to służę pomocą.

 

P.S. Marża to nie narzut - nie może być powyżej 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sarna1 napisał:

P.S. Marża to nie narzut - nie może być powyżej 100%

Jakie prawo tak stanowi? Jeśli klient decyduje się kupić towar i godzi się tym samym na zaproponowaną przez sprzedawcę cenę to co stoi na przeszkodzie?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 28.02.2018 o 18:07, kacper69 napisał:

...przy zakupie na firmę gwarancja jest krótsza niż przy zakupie konsumenckim.

I tak, np. jak kupisz wiertarkę prywatnie , to masz na nią 2 lata gwarancji, ale ta sama wiertarka kupiona na firmę ma tylko rok gwarancji...

Odkop, ale informacja przydatna:

- gwarancja to dobra wola producenta, daje lub nie i na ile chce.

- rękojmia to obowiązek sklepu narzucony przez prawo. Kiedyś było tak, że osoba prywatna miała 2lata (niezgodność towaru z umową), a na firmę 1 rok (rękojmia). Parę lat temu zmieniły się przepisy i teraz i firmy i osoby prywatne mają rękojmię na 2 lata. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam Fluence 1,6, więc  cena wymiany rozrządu jest  do porównania. Otóż w serwisie autoryzowanym wymiana  rozrządu z pompą wodną i paskiem akcesoriów kosztuje aktualnie  2804,71 zł.  Więc mam pewność, że u nich rozrządu nie będę wymieniał.  Trzeba pamiętać, że   gwarancje na usługę / taka jak wymiana rozrządu/ mamy wtedy gdy  usługodawca daje taka gwarancję i nie jest ona obowiązkowa. Natomiast obowiązkowa jest rękojmia, trwa dwa lata,   sprzedawca odpowiada za wady fizyczne i prawne tego co nam sprzedał . Czym to się je określa  kodeks cywilny, natomiast  warunki gwarancji ustala gwarant którym może być sprzedawca albo producent. Natomiast przy rękojmi  zawsze odpowiada sprzedawca. Nie wnikam  w szczegóły, bo akurat nie jestem specjalista od prawa cywilnego, ale warto pamiętać, że  stosowanie gwarancji nie wyklucza rękojmi i odwrotnie.  Paragon  nie jest dowodem gwarancji, natomiast jest podstawą  do rękojmi. By była gwarancja sprzedawca musi  jej istnienie okreslic pisemnie, rękojmia istnieje z mocy prawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!