Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Dzisiaj żona przyniosła rachunek za wymianę rozrządu. Cena opiewa na  ok. 1900zł.

Mechanik z pod Warszawy, nie ASO, wymienione zostały elementy jak na załączonym rachunku. Czy jest to standardowa cena za takie elementy, usługę, czy naciągnął moją żonę a tym samym i mnie na dodatkową kasę? W zestawie był KZFR.

IMG_20180227_162728_01_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest niska. Na pierwszy rzut oka są dość wysokie marże na częściach.

KZFR o tym numerze możesz kupić oryginalne za 264,00 zł link

zestaw rozrządu to pewnie z pompą ale znalazłem taki INA za 438,00 zł link

Cały zestaw na oryginalnych częściach można kupić za 770,00 zł link

4 litry płynu chłodzącego za 80 zł to też sporo bo Prestone nawet w Tesco kupisz za około 60 zł.

Za pasek 6PK1203 cena kosmos: link

Cena za wymianę jak dla mnie ok tak więc mechanik ma spore marże na materiale. Ciekawe ile by ASO wzięło za taką akcję. Pewnie dość podobnie przy zniżce dla aut 4+.

 

 

 

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest ok. Najważniejsze żeby było dobrze zrobione. No i jakbyś sam kupował części to możesz zapomnieć o jakiekolwiek gwarancji, a tak masz wszystko na paragonie, a to duży plus.  No i trzeba docenić mechanika, który od wszystkiego odprowadzi należny podatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ten podatek .

358 zł poszło....

A u pana Henia w garażu było by o ten podatek taniej.

Ja jak wymieniałem 2 lata temu rozrząd w 1.5 dci to za robotę wzięli 500 zł.

Części ja kupowałem w sieci . Wszystkie markowe.

W sumie kosztowało mnie to łącznie niecałe 1200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT za części i tak trzeba zapłacić w sklepie, a za robiciznę w takim zakresie j.w. wg mnie nie wziął dużo, a nawet za mało. Odbił w cenach materiału.

Wiadomo, że kolega mógł się na markowych częściach spokojnie zmieścić w 1500, a może jeszcze ciut niżej ale wtedy musiałby kupić sam części i miałby nici z jakiekolwiek gwarancji.

Biorąc pod uwagę, że zrobi to raz na 5 lat to i te 2 klocki są do przeżycia, a święty spokój dostał w gratisie.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pbet

Jak samemu kupujesz części, to masz większą szansę na to , że właśnie te części będą założone.

A jak kupuje warsztat, to co innego może być na paragonie, a co innego może być założone.

A co do gwarancji, to ja jak kupowałem różne części do aut , to tez na nie dostaję gwarancję.

I była ona uznawana . Nie wiem w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, są tylko różne podejścia :-) Osobiście również większą część części jakie wymieniam w swoim aucie kupuję sam dla oszczędności właśnie ale po mojej przygodzie z rozrządem tego akurat elementu już nigdy sam nie kupię. Link. Miałem farta, że się pasek nie zerwał. Gdyby się zerwał to kto by pokrył koszt remontu mojego silnika? Nikt tylko ja. Na szczęście do tego nie doszło bo mechanik w porę wyłączył silnik ale i tak byłem trochę w plecy + nerwy + czas. Nauczony doświadczeniem dziękuję za takie atrakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mtom napisał:

tym bardziej że mechanik ma zapewne rabat na cześci. 

Jak każdy mechanik. Niewielu mechaników dzieli się tym rabatem z klientem, a podobno marże na części na poziomie nawet powyżej 100% są normą w tej branży.

Swoją drogą jak jeszcze działał numer klienta "klub Renault" w Intercars to części można tam było kupić taniej niż na Allegro :-)

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja z jednego warsztatu na robotę i części to spokojny sen w przypadku problemów. Jest paragon na wszystko = jest gwarancja.

W przypadku samodzielnego zakupu części można zapomnieć o pomocy w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kacper69 napisał:

no właśnie ten podatek .

358 zł poszło....

To jest sam vat , jeszcze płaci podatek dochodowy.

 

8 godzin temu, mtom napisał:

Robocizna ok, natomiast koszt części uważam za zawyżone,  tym bardziej że mechanik ma zapewne rabat na cześci. 

Jaki kolego by był sens prowadzenia tej działalności gdyby nie zarabiał dobrze na częściach ,przy zarobku 300 zł za robociznę miałby dać gwarancję na rozrząd?

Chcesz mieć tanio kupuj części gdzie tam chcesz , ale zapomnij że mechanik da Ci na usługę gwarancje. Chcesz mieć bardzo tanio naucz się sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!