Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, kacper69 napisał:

Ja jak wymieniałem 2 lata temu rozrząd w 1.5 dci to za robotę wzięli 500 zł.

Części ja kupowałem w sieci . Wszystkie markowe.

W sumie kosztowało mnie to łącznie niecałe 1200 zł.

W Meganie II 1.5 dCi za rozrząd 3,5 roku temu zapłaciłem mniej niż Ty, a części dawał mechanik (warsztat sygnowany znakiem Bosh). Wówczas w ASO chcieli (po promocji) 1200 zł. Porównujmy jabłko do jabłka - w przypadku Kolegi @einstein27, który ma inny silnik, doszło jeszcze KZFR. Wg mnie cena jest do zaakceptowania, niemniej nie jest to mała kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krzychu73 napisał:

Jaki kolego by był sens prowadzenia tej działalności gdyby nie zarabiał dobrze na częściach ,przy zarobku 300 zł za robociznę miałby dać gwarancję na rozrząd?

Chcesz mieć tanio kupuj części gdzie tam chcesz , ale zapomnij że mechanik da Ci na usługę gwarancje. Chcesz mieć bardzo tanio naucz się sam.

To to mechanik jest czy handlarz?

Ja nic za darmo nie chcę, i mi bez różnicy czy cena robocizny to 300 czy 650, skoro cena końcowa (czyli robocizna+części) jest ta sama.

Przy czym potem taki mechanik skomle, że za 300zł się narobił i po rękach trzeba całować, i w pas kłaniać bo tanio zrobił. Ja na paragonie wolałabym prawdziwe ceny części i prawdziwą kwotę robocizny.

Zresztą to chyba tylko moje zdanie (ale się z nim zgadzam) bo tu też wjazd na mnie za taką opinię zrobili:

http://lpg-forum.pl/faktura-na-montaz-lpg-jaka-kwota-t66515.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Mamy wolność gospodarczą ( jeszcze) , więc każdy ustala ceny jakie chce.

Może być też taki myk, że w tym warsztacie bardziej podatkowo opłaca się mieć większą marżę na częściach , a mniejszą na robociźnie.

I potem wychodzą takie ciekawe sytuacje, że ta robota kosztowała tylko 300 zł.

Zresztą to tez może być chwyt marketingowy, że ten warsztat " taki tani" jest. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystał ktoś kiedyś z prawa reklamacji do warsztatu np. za wymianę rozrządu czy inną równie kosztowną usługę?

Coś mi się wydaje, że warsztat zawsze wynajdzie jakąś "nieprawidłową eksploatację" czy inną bzdurę.

Pamiętam jak kiedyś próbowano mi za wszelką cenę wmówić, że bicie tarcz hamulcowych to na 100% mój wjazd rozgrzanymi do czerwoności tarczami w jakąś mega głęboką kałużę. Oczywiście takie coś ma prawo wykrzywić tarczę ale mechanik "zapomniał", że zamontował tarczę na nieoczyszczoną idealnie piastę i nie dokonał pomiaru jej bicia... Swoją drogą procedura producenta (tu ATE) wyraźnie nakazuje przed montażem tarczy sprawdzić bicie piasty. No ale kto tak robi?

 

P.S. 1. Gdybym tarcze kupił sam pewnie to byłaby wina.... wady materiałowej tej taniej kupionej tarczy;)

P.S. 2. Wiecie ile IC daje rabatu mechanikom? Na początek -40%....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie trzeba mieć umowy. Firmom też dają rabaty. Ostatnio kupowałem na firmę wycieraczki do służbowego auta. Pan podał mi cenę, ja podałem NIP, a on na to "będzie dodatkowy rabacik". Zamiast zapłacić 120-130 złotych zapłaciłem 90 kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, pamiętam jak kolega parę lat wstecz załatwiał mi w hurtowni kompletne tylne tarcze hamulcowe do scenika na "znajomego mechanika" :-D, kosztowały mnie prawie dokładnie połowę mniej niż w detalu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, szef mnie upoważnił do zakupów narzędzi pomiarowych z 15% rabatem w firmie, która ma też dział sprzedaży części samochodowych... przy najbliższej okazji spróbuję coś wynegocjować :-)

@pbet daj niewielką marżę od siebie i wio na Alle... z akcesoriami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!