Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupilibyście ponownie Megane?


funyboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, ja się przymierzałem do nowej MIV ale jak zobaczyłem bagażnik i brak miejsca na stopy pod siedzeniem kierowcy czy pasażera na tylnej kanapie to mina mi zrzedła myślałem że będzie więcej miejsca, wygląd jest super ale mimo przejechanych ponad 100 tyś. km. bez awaryjnie moja MIII 1,2 Tce 130KM pomyślałem że było by głupotą zmieniać auto po 4 latach gdzie straciła już dość sporo  na wartości, ciężko mi by było teraz przy takiej konkurencji kupić ponownie MIV, ale przyznać musze że MIV z wyglądu mi najbardziej odpowiada, także czekam na nowy facelifting lub nowości od konkurencji jak na razie śmigam swoja MIII i obserwuje co inni piszą na temat MIV :) . Jeszcze jedna sprawa, autoryzowany serwis w moim mieście wręcz odpycha żeby tam serwisować samochód a innego ASO w mieście nie ma. Na wymianę oleju czeka się nie spełna 2h ale rozumiem też biznes jaki się kręci na serwisowaniu, co jest przykre dla klienta że musi tyle czekać, serwisy na maksa wydłużają roboczo godziny a później ceny są jakie są, i to pewnie nie tylko w ASO Renault ale i gdzie indziej jest podobnie no i dochodzi do tego cena za roboczo godziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekgt

ale patrzyłeś na HB czy GT? Ja w Grnadtour ustawiłem sobie fotel kierowcy, wsiadłem "za sobą" i z tyłu miejsca było dużo. Więcej niż w MII Grandtour. Jedyne co mnie zdziwiło to tylna kanapa, że wąska (na jednym miejscu był fotelik dziecięcy i pomiędzy nim a mną było bardzo wąsko). Ale szybko skumałem, że to kwestia wyprofilowanych siedzisk na tylnej kanapie, wystarczyło przesunąć fotelik w zewnętrzną stronę i już miejsca było tyle co w MII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafir51 Cześć, niestety nie miałem okazji jeździć GT 1,6 Tce 205KM, z tym że w normalnej MIV ustawiłem fotel jak lubię i usiadłem za sobą to wcisnąłem buciszcze pod siedzenie ale na tym zabawa się kończyła, problem chyba polega na tym ze w MIII jak na maksa opuściłem siedzenie kierowcy to w dalszym ciągu jest miejsce na nogi w MIV już nie. Z tego co pamiętam w MIV GT 1,6 Tce był tylko automat EDC który znów nie umie przerzucać biegów przy wolnym poruszaniu się samochodu np. w korku. Nie ufam EDC i dużo złego słyszałem ale mogę się mylić, a szkoda że nie było manuala w GT. Bo fajne auto, szkoda że udawany prawy wydech :( dlaczego nie robią MIV 205 KM z silnikiem 1,6 Tce to nie wiem. Dzisiaj oglądałem Infinity Q30 i wygląda mega cena hmmm.... trochę więcej okolo 30tyś jak Megane GT  (jak jeszcze był.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, darekgt napisał:

Z tego co pamiętam w MIV GT 1,6 Tce był tylko automat EDC który znów nie umie przerzucać biegów przy wolnym poruszaniu się samochodu np. w korku. Nie ufam EDC i dużo złego słyszałem ale mogę się mylić, a szkoda że nie było manuala w GT. Bo fajne auto, szkoda że udawany prawy wydech :( dlaczego nie robią MIV 205 KM z silnikiem 1,6 Tce to nie wiem. 

 

EDC, ale też łopatki do zmiany biegów przy kierownicy :)

A nie ma w ofercie od momentu nowej normy spalania Euro. Swoją droga nie do końca kumam jak inni producenci sobie jakoś z tym radzą (nadal można kupić Octavię RS czy nową Kia Pro'ceed) a w Renault musiało to wypaść z oferty... Być może wróci po FL z silnikiem 1.8 TCe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam możne nie doczytałem ja nie jestem wielkim fanem combi, bardziej do mnie przemawia shootingbrake ale znów żona mówi za długi ;) Skoda jakoś mi nie podchodzi, możne i się fajnie prowadzi i jest dużo miejsca ale nie.....to nie ten typ....za dużo u mnie sąsiadów ze skodą, ja jako jedyny z Megane 3 :). Nie lubię kury na masce może jestem starej daty 82' i naoglądałem się Skody od lat i co robili z samochodami i za każdym razem kiedy widzę znaczek od razu mi się przypomina :( Renault znaczek ma nie lepszy, jak to mówią albo "Lewarek", albo "Cipka" na masce :| ja mogę tylko powiedzieć CIPKOWUZ ;). Mam nadzieje jedna że, jak KIA czy  HUJDAJ kupią jakiegoś doktorka od SILNIKOW bo zawieszenie moim zdaniem jest dobre wykończenie w środku takie jakie powinno być na poziomie 75 tyś i sprawa się wyjaśni, niech powiększa trochę Meganke do rozmiarów Pulsara niech to będzie to porządny HB, (aha automat niech pożyczą kolesia od BMW i niech zrobi konkretna konstrukcję) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kataryniarz zmienił(a) tytuł na Czy kupilibyście ponownie Megane?
  • kataryniarz przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!