Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupilibyście ponownie Megane?


funyboy

Rekomendowane odpowiedzi

Pum4 - chyba nie jechałeś i nie siedziałeś w nowym Mustangu.

 

A co do aut z RFN - wszystkie wyglądają jakby ktoś siekierą wyciosał i mają silniki jak napisał czik3n na bezpośrednim wtrysku.

O cenie nie wspominając - bo za cenę aut z RFN kupię 2 Mustangi (żeby miał porównywalne osiągi).

Trzeba trochę poczytać o autach (opinii użytkowników i portali motoryzacyjnych), a najlepiej nim pojeździć, a nie rozpowszechniać opinię "ludowe".

 

Czytając ten wpis to jak kupiłeś Renault - skoro opinie o nim są że to francuski złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci odpowiem, kupił Renie bo to ładne i tanie auto, sam też często je miałem właśnie z tych powodów, ale jeśli chodzi o jakość wykonania to daleko im do wielkiej trójki z "rfn", a mustang jest co najwyżej w połowie stawki między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pepe31 napisał:

- a masz może doświadczenia z serwisem w Morach? Jakkolwiek kupiłem tam auto, to nie mam zamiaru tam serwisować, bo mnie dwa razy z Clio przerobili i więcej szansy nie dostaną.

 

ja tam serwisuję swoje dwa samochody i dla mnie jest bardzo OK. Przynajmniej w kwestii serwisu technicznego, z rzeczy blacharsko-lakierniczych nie korzystałem. nie zdarzyła się wtopa, a jeśli mieli obsuwę czasową (zdarzyło się ze dwa razy) to dali bezpłatnie autko zastępcze.

 

jako ciekawostkę dodam że spotkałem tam ok rok temu meganiezadowolonego klienta (serwis blacharski), powiedział że już trzeci raz wraca bo mu nie umieją poskładać samochodu. Jak spytałem jaki to model, to powiedział, że ..... DS :) Podobno RRG jako jedno z niewielu ma jakiś glejt na grzebanie przy DS. Dla mnie to kosmos, że to nie Citroen takie rzeczy ogarnia. Ale to tylko taki offtop za który przepraszam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapka w górę. 

Tez kupiłem megane świadomie, taniszy niż konkurencja i lepiej wyposażony. Niestety delikatniejszy.  Czyli dla żony jak znalazł ;)

 

A dla mnie płynie 55v8 amg ;). Trzeba wspomóc Orlen w spalaniu czystej pb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, krzychu73 napisał:

Ja Ci odpowiem, kupił Renie bo to ładne i tanie auto, sam też często je miałem właśnie z tych powodów, ale jeśli chodzi o jakość wykonania to daleko im do wielkiej trójki z "rfn", a mustang jest co najwyżej w połowie stawki między nimi.

Krzychu, a o jakiej wielkiej trójce piszesz?

Bo jeśli masz na myśli MB/Audi/BMW to trochę pomyliłeś segmenty.

Renault to auto masowe, a nie klasa premium.

Ford to też nie jest klasą premium, a sam osobiście mam oko na Dodga Challengera (6,4 lub 6,2 Charger). Obecnie jeżdżę 300C 5,7Hemi i złego słowa nie powiem, chociaż wcześniej myślałem, że to amerykaniec czyli lipa jak cholera (a tu miłe zaskoczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, czik3n napisał:

nawet 1.6Sce Renault który jest wolnossakiem jest beznadziejny.

 

A to pod jakim względem 1.6SCe H4M jest taki, beznadziejny, bo ja widzę same pozytywy: rozrząd na łańcuchu, wysoka kultura pracy, dużo lepsza jak 1.6 K4M i 2.0 F4R, wtrysk pośredni, brak problemów ze sławetnym KZFR i przepustnicami.

Serwisujemy flotę 18szt. Dacia Dokker firmy kurierskiej, było 20szt. ale dwa skasowane po wypadkach, auta od nowości mają instalacje BRC bez żadnego dotrysku Pb, niektóre mają już najeżdżane ponad 200tys. i w żadnej nie był jeszcze wymieniany rozrząd.

Mój znajomy jest współwłaścicielem znanej Wrocławskiej firmy taksówkarskiej i również mają Dacie małe i duże takie jak Loddgy z silnikami 1.6SCe z LPG, auta sprawują się doskonale.

W Nissanach też nikt nie narzeka na silniki 1.6 HR16DE, a przecież jest 1.6 SCe.

 

     

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 60tys. sprawdzało ASO jak były te Dacie na gwarancji, my wyrywkowo w trzech sztukach przy przebiegach około 150-160tys.km i nic nie trzeba było robić.

Szklanki regulacyjne w 1.6SCe są identyczne jak w 1.4TCe H4Jt, a jak wiadomo 1.4TCe dobrze radzi sobie z LPG, sam mam 2szt. w wersji ~160KM od 5-ciu i 6-ciu lat jażdą bez najmniejszych problemów.

Na forum Dacia jest dużo opinii o 1.6SCe i jakoś wszyscy sobie chwalą, podstawa to solidnie skonfigurowana i zestrojona instalacja LPG !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Auto pochodzi z programu najmu dla pracowników Renault Polska/RRG Warszawa" - kiedyś będąc w serwisie co prawda Toyoty widziałem jak pracownicy o 16 odjeżdżali służbowymi autami. Zimny silnik i rura, aż się kurzyło za 90% użytkowników. Jeśli w Renault robią tak samo to nie wiem czy chciałbym takie auto kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pitrek chyba większa bo ktoś kto za coś zapłacił raczej bardziej to szanuje. Podobnie jak z autami służbowymi. Widziałeś może kiedyś oklejone przez dealerów auta różnych marek na drogach, autostradach? Zaiwaniają ile fabryka dała. Nie mówię, że tak musi być. Mówię co widziałem. Możesz zawsze wybrać się pod jakiś salon i zobaczyć co się będzie działo gdy dział handlowy zakończy pracę bo to zwykle oni jeżdżą takimi autami.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś miałby zamiar sprzedać auto po 11 tys kilometrów to też wątpię, żeby obchodził się z nim jak z jajkiem. To ogólnie problem używanych aut - nie wiemy jak traktował je poprzedni właściciel. Nie ma co wierzyć w mity, że był to ktoś, kto tylko w niedzielę do kościoła jeździł. Takie teksty jak autem jeździła kobieta czy starszy pan też wywołują u mnie tylko uśmiech, bo zazwyczaj i kobieta i starszy pan mają nikłe pojęcie o nowoczesnych silnikach i o tym jak należy się z nimi obchodzić.

Z drugiej strony przy tak małym przebiegu ryzyko jest znacznie mniejsze niż przy aucie mającym 50 czy 100 tys. km. Tutaj nie ma, że ktoś przez 50 tys. km nie zmienił oleju albo zaniedbał jakiś rzeczy eksploatacyjnych. Do tego sprzedawany samochód ma 1,5 roku więc jest jeszcze na gwarancji producenta.

 

Teraz mam u siebie w Megane II rolety w tylnych drzwiach. W MIV też były montowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kataryniarz zmienił(a) tytuł na Czy kupilibyście ponownie Megane?
  • kataryniarz przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!