Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupilibyście ponownie Megane?


funyboy

Rekomendowane odpowiedzi

Ale HB jest takie jakie być powinno. Dla 2 osób i bagaży. Oni specjalnie przesunęli tylne fotele do przodu, żeby powiększyć przestrzeń bagażnika i tym sposobem ma całkiem fajny bagażnik. Mnie wchodzi całkiem duża walizka wzdłuż bagażnika, a nie w poprzek jak w większości kompaktów. Dzieci nie mam więc mało mnie obchodzi miejsce z tyłu, a jakbym miał to bym nie kupił HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lol19pl napisał:

Ale HB jest takie jakie być powinno. Dla 2 osób i bagaży. 

Na wypady z dzieckiem 9lat idealny.  W większym gronie daję box dachowy. Na codzień auto rewelacja. Potrzebujecie większego bagażnika- kombi. GC byłby super jako liftback. 

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 2 osób to to auto jest nawet za duże. Kłopot zaczyna się jak już jest dziecko. Szczególnie małe gdzie 1 osoba dorosła oraz dziecko w foteliku są z tyłu i tu musi być dla nich miejsce. A do tego bagażnik żeby zabrać wózek oraz bagaże. W HB to jest męczące. Miałem mokke i bagażnik 360 litrów ale z tyłu było sporo miejsca a i tak często bagaże wędrowały na przedni fotel. 

Później jak już dziecko może samo podróżować z tyłu bez fotelika  a do tego nie wozi się wózka to i bagażnik zaczyna wystarczać. I HB znowu jest ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kataryniarz zmienił(a) tytuł na Czy kupilibyście ponownie Megane?
  • kataryniarz przypiął/eła ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Chyba kupiłbym, ale nie wiem czy to samo nowe, jakbym złapał w tej cenie używane 1.6 GT  :D

 

Podsumowując wady i zalety WE 1.33 TCE HB po pół roku, trochę w kontekście MII 1.6, które tłukłem 5 lat:

 

+ wygląd i ergonomia  w środku i na zewnątrz kwestia gustu, ale dla mnie auto jest ładne i wygodnie się wszystko obsługuje,  np. w skodach i ogólnie grupie VW rozwala mnie przycisk START na kolumnie kierownicy i obrzydliwy środek konsoli z tym ekranem i pokrętełkami. FIATY, PEUGEOT, CITROEN, MAZDA też mi się podobały, ale są jakby mniej ergonomiczne i chyba tylko Renault daje tyle możliwości personalizacji ekranu w tej klasie (mono, 7 cali, 9 cali + elektroniczny prędkościomierz)

+ wyposażenie dodatkowe jak podgrzewane/składane lusterka, szyby domykane z pilota, samo handsfree, grzane fotele w cenie dużo niższej niż u konkurencji

+ klimatyzacja auto bardzo sprawna jak dla mnie: zimą / latem nagrzewa / chłodzi szybko

+ wyciszenie, jak parkuje to czasem nie wiem czy mi już zgasł, na autostradzie bez problemu rozmowy przez telefon

+ silnik / skrzynia w porównaniu do wolnossącego wiadomo elastyczność, z drugiej strony dużo mieszania lewarkiem, wolałbym EDC, ale mnie nie stać, no ale jest szybciej czyli lepiej, boję się o solidność tej jednostki ze względu na stopień skomplikowania, ale nie zamierzam tym jeździć 10 lat no i zrobili ją z mercedesem

+ spalanie w zależności od stylu jazdy min miałem 6.36, max 7.5 więc w miarę spoko, trochę ujmuje niedokładny komputer, który zaniża średnią o 0.5 litra

 

+/- sam serwis do tej pory odwiedzony 3 razy na gwarancji z pierdołami, od ręki załatwione praktycznie. Teraz pierwszy raz dotknęła mnie dziwna polityka z częściami, małą część sprowadza się z Francji, auto stoi parę dni, a czas naprawy to 1h... samoloty latają codziennie, więc nie wiem czemu to tyle trwa, ale to bardziej wina centrali Renault

+/- RLINK cóż po aktualizacji trochę szybszy, ale biedny dosyć, ja nie lubię tabletu w aucie, więc dla mnie spoko, ale wolno

 

- nawigacja tomtom jest wolna, obsługa głosowa trwa wieki,  a wybór trasy czasem prowadzi pod prąd albo po prostu bez sensu na około...

- dla mnie regulacja fotela, nie jestem w stanie ustawić wygodnie pod siebie 1.89 wzrostu,  MII jest dla mnie wygodniejsze

- brak wskazania zużytego paliwa w L, niby bzdura, ale użyteczna, szczególnie że rezerwa raz zapala się przy 10, raz 8l raz mniej, nigdy nie wiadomo ile jest i jaki faktycznie ten zasięg pozostały jest...

- próg bagażnika w deszczu, tak samo jak w MII przy otwarciu kapie i leje się woda na klapę, na głowę, wszędzie !

- hamulce są słabe, droga hamowania wyraźnie dłuższa niż w MII i w porównaniu do innych samochodów ! (przy gwałtownym hamowaniu można powiedzieć, że skuteczność wzrasta...)

- start / stop, trzeba się przyzwyczaić, mogliby dodać wskazanie ile paliwa zaoszczędziliśmy dzięki temu, minus bo potrafi zgasić silnik od razu po zjeździe z autostrady, co chyba nie jest zdrowe... trzeba pamiętać żeby wyłączyć na trasie

- wyciszenie komory silnika jest tak dobre, że słychać dziwny dźwięk od strony nawiewu kierowcy podczas jazdy ok. 2000 RPM powyżej 50km/h, do tej pory nie zidentyfikowano źródła, nie ma na to żadnej instrukcji naprawy w ASO... [aktualnie rozwiązany przez wymianę kompletu sprzęgła].

 

Max budżet był 75k i w kwestii wyposażenia, ogólnie designu to ja nic w tej granicy nie znalazłem godnego, jeśli nie będzie się nic działo gorszego to 5 lat przed nami, a potem już myślę  japoniec, może nawet hybrydowy.

Edytowane przez dalselv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam chciałbym zaktualizować temat czy nadal warto kupić megane 1.5dci w 2023r? Śledzę ogłoszenia i do 50 tys złotych można kupić auto z przebiegiem +/- 150 tys. ale czy warto? Czytam opinie forumowiczów na temat przeciekania drzwi lub stuki półosi(choć podobno dotyczy to tylko Tce) to zapał gaśnie w poszukiwaniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie słuszna opcja to benzyna 2,0TCe GT lub GT220 + LPG. Ktoś nawet wystawił ostatnio ładną i dobrze wyposażoną w ogłoszeniach na forum.

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ozi58 napisał:

Czytam opinie forumowiczów na temat przeciekania drzwi lub stuki półosi

Nie czytaj 😉

A tak serio to te przeciekanie raczej dotyczy meganki po liftingu a Ty chyba patrzysz tą przed.

Stuki jak już sam wspomniałeś tyczą się Tce.

Czy warto?

Wszystko zależy od preferencji oraz budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ogólnie wygląda ciekawie, budżet do 50 tys jest😅 

Jeździłem już trzema megankami i nic niepokojącego nie odczuwałem, no może oprócz mocy(skrzywienie po passacie 150 km) ale rozważałem podniesienie mocy do 130km, ciekawe jak po takim zabiegu auto się zachowuję🤔 

 

W dniu 27.03.2023 o 13:09, witman napisał:

Jedynie słuszna opcja to benzyna 2,0TCe GT lub GT220 + LPG.

 

No właśnie coraz więcej czytam na temat tych silników i jestem zaskoczony opiniami. Może drodzy forumowicze doradzicie czy ładować się w megane 4 1.5dci (wiadomo autko młodsze i stylistycznie bardziej mi sie podoba) czy megane 3 benzynka ewentualnie później lpg i cieszyć się jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, ozi58 napisał:

megane 4 1.5dci

Mam ten motor w Kadjarze - 100 tyś nalatane - żadnych problemów. Spalanie średnie z tego przebiegu 5.5l/100 km (w megance pewnie było by poniżej 5l).

Możesz oczywiście pokusić się o trójkę - ale tylko i wyłącznie z 2.0 Tce, ale nie wróżę sukcesu w poszukiwaniach nie zajechanego czy ulepionego egzemplarza. A jak się znajdzie to w kosmicznych pieniądzach.

Problem z półosiami tylko w benzynach.

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przeglądam oferty i widzę że będzie ciężko coś znaleźć. Ogólnie nastawiony jestem na Megane 4 plus jakiś chip, średnie przebiegi w ogłoszeniach to ok 150 tys ciekawe jak to będzie w dalszej eksploatacji? Czy te silniki(1.5dci) są takie same jak w Megane 3, co słyną z małej awaryjności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ozi58 napisał:

Megane 4 plus jakiś chip

Chip bezpiecznie na 130kM i 300 nM.

3 minuty temu, ozi58 napisał:

Czy te silniki(1.5dci) są takie same jak w Megane 3

Po małych modyfikacjach związanych z Euro 6.

Mercedes też je montował:

https://autokult.pl/mercedes-benz-a180d-limuzyna-czyli-baby-benz-na-nowo-auto-zachwyca-spalaniem,6809224846804609a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ozi58 napisał:

średnie przebiegi w ogłoszeniach to ok 150 tys ciekawe jak to będzie w dalszej eksploatacji?

Tutaj najważniejsze jest to kto jak dbał o samochód bo można kupić "złoma" z przebiegiem 100tys lub w stanie bardzo dobrym z przebiegiem 150tys

Ja kupiłem megankę niedawno z przebiegiem prawie 170tys,ale auto pracuje cichutko,jest zadbane no i było serwisowane na bieżąco.

Prawdopodobnie półoś prawa była wymieniana bo jest zbyt ładna w porównaniu do lewej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!