Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupilibyście ponownie Megane?


funyboy

Rekomendowane odpowiedzi

Auta emerytów trzymających swoje pociechy w garażach sprzedają się jak ciepłe bułki, a po wystawieniu ich na sprzedaż pierwsze dzwonią komisy i handlarze, Megane 1 1.4 16V z 2001r. mojego ojca po 12-latach miało 64tys.km, sprzedało się błyskawicznie do sąsiedzku za niezłe pieniądze i bez targowania, widzę je niemal codziennie, jeździ nadal bezawaryjnie.

Mamy M3 Coupe GTline 1.4TCe 2011r. kupione od salonu Renault DE, którym jeździł ich menadżer, autko do dziś jest w perfekcyjnym stanie z nieskazitelną historią, nawet olej salon wymienił po pierwszych 15tys.km, co zresztą jest w opisie i instrukcji serwisowej :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co bym zalecił w takim aucie to wymiana oleju, a każda następna co 10-12tys.km chyba, że ktoś robi dużo trasy to 15tys.

Pewnie już to oglądaliście, a jak nie to warto zobaczyć i wyciągnąć wnioski. A dotyczy to wszystkich nowych silników dCi, TCe jak i wolnossaków !

 

https://www.youtube.com/results?search_query=olej+w+bmw+po+22+tys

oraz

 

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracając do meritum tematu. Megane 4 Grandtour 1.33 tce Intens mam od miesiąca, przejechałem trochę ponad 1000 km i póki co mogę stwierdzić, że tak, kupiłbym jeszcze raz Megane. Auto jest genialne wizualnie szczególnie na 18 felgach, silnikowo super - spala mi ok. 0,6 l więcej od Megane III Grandtour 1.9 dci w tych samych warunkach, jest fajnie elastyczny, a przede wszystkim jest cichy. 

Aha nie mam reflektorów full led i nie jestem z tego powodu załamany. Wolę automatyczne parkowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phil_ips no to ja też nie ma LED i mam automatyczne parkowanie - tylko że od początku posiadania auta nie było ani raz w użyciu. Chyba muszę wreszcie zrobić gdzieś na mieście testy tego ustrojstwa - tylko znając życie ciśnienie mi podniesie, bo w dziurę bym wjechał 3 razy szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinDe Ja też mam automatyczne parkowanie i jedyne do czego było używane to do zabawy. Sam manewr parkowania bardzo szybki i zawsze idealny,  ale "poszukiwanie" miejsca dyskwalifikuje ten bajer. O parkowaniu prostopadłym się nawet nie wypowiem, bo musi mieć wolne 2 miejsca, bo nie wpadnie na to, że można lekko przodem do osi wyjechać, a parkowanie po skosie... nie widziałem jeszcze parkingu po skosie, który jest ustawiony "pod prąd".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą żony pytałem czy wypróbowała wreszcie ten bajer (żona Meganką jeździ) - i powiedziała, że jeszcze nie bo nigdy by nigdzie nie zaparkowała (bo Ona się w każdą dziurę wciśnie), a ten system niestety potrzebuje miejsca jakby TIR'em chciał zaparkować.:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MarcinDe napisał:

Właśnie przed chwilą żony pytałem czy wypróbowała wreszcie ten bajer (żona Meganką jeździ) - i powiedziała, że jeszcze nie bo nigdy by nigdzie nie zaparkowała (bo Ona się w każdą dziurę wciśnie), a ten system niestety potrzebuje miejsca jakby TIR'em chciał zaparkować.:mrgreen:

 

To nie jest prawda. System bardzo dobrze działa i nie ma problemu z wjazdem i tyłem w miejsce postojowe i równolegle do krawędzi jezdni. Sam nie mam problemu z parkowaniem auta i prawdą jest, że automatyczne parkowanie trwa dłużej ale tylko tyłem bo samochód stara się równo ustawić ale parkowanie równoległe trwa równie szybko co manualnie. Ostatnio żeby pokazać kumplowi parkowałem w luce, która była większa od auta po ok. 50 cm z przodu i z tyłu i Meganka świetnie sobie poradziła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Phil_ips Ja też uważam, że samochód się wciśnie w każde miejsce w które by wjechał na raz kierowca i jest do bólu perfekcyjny. parkuje szybko, bo tak naprawdę to kręci kierownicą tak samo jak człowiek, a ty sam dostosowujesz prędkość, ale powodzenia z próbą ustawienia się pod wjazd tyłem równolegle w Warszawie na tygodniu w godzinach 8-9, albo wjeżdżasz przodem i się 100 razy poprawisz, albo nie wjeżdżasz w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Powoli rozglądam się za możliwymi samochodami i rozważałem Megane IV GT ale niestety zostało wycofane i nie wiadomo kiedy wróci. Czy są na forum użytkownicy "najbiedniejszej" (bez mechanicznej szpery, bez utwardzonego zawieszenia itp) wersji RS i mogliby podzielić się opinią nt. samochodu? Czy da się tym jeździć jako daily? Jak się sprawuje i jakie jest spalanie? Chciałbym auto o mocy >200KM ale które nie wygląda jak rajdówka, nadaje się jako daily. Nie mam zapędów torowych, po prostu chciałbym auto które wygląda sportowo ale bez przesady stąd rozważanie GT. Szkoda, że wycofali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pitrek napisał:

Mój HTB jest z Francji - VIN VF1R...

Mój ma identyczny początek a jest grandcoupe. 

VF1RFB

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kataryniarz zmienił(a) tytuł na Czy kupilibyście ponownie Megane?
  • kataryniarz przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!