Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupilibyście ponownie Megane?


funyboy

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.01.2019 o 09:30, mythqt napisał:

Auto jak za taką cenę jest bardzo ładne, dobrze wykończone, wygodne i komfortowe, nawet dla wysokiej osoby jak ja (195) – trasa 1100 km bez problemu – i pewnie kupiłbym je ponownie, ale liczył przy tym na nieco większe szczęście niż w przypadku obecnego egzemplarza.

Na liczniku ledwo 26 tys. km, do końca gwarancji półtorej miesiąca, auto przestało już łącznie ponad 3 miesiące w serwisach. Wymiana najpierw rozrządu, potem wymiana całego silnika (po wymianie silnik dławi się przy odpalaniu i na niskich obrotach, głośno pracuje na postoju i żre więcej paliwa), wymiana zwijacza kierownicy (aktualnie jest na drugiej wymianie), wymiana stelaża fotela kierowcy, wymiana nieszczelnej tylnej lampy, wymiana wewnętrznych klamek (przód lewo prawo), wymiana rozerwanej uszczelki drzwi pasażera przód (złe spasowanie, nadal jest złe, więc kwestia czasu jak się podrze znowu), kilkukrotna regulacja klapy bagażnika, skrzypiące zawieszenie, skrzypiące i niezwijające się pasy bezpieczeństwa z przodu, hamulce notorycznie ocierające o tarczę przy pochyłych i skrętach i ruszaniu na leciutko skręconych kołach.

Ale za to h7 łatwo się wymienia

 

Jak się czyta ten temat, to aż włos się na głowie jeży od ilości usterek/niedoróbek, a jeszcze dodać do tego problemy z silnikiem 1.3TCe, to zupełny dramat. M4 bardzo mi się podoba i niebieska w GT Line, to cel na kolejne wozidło, ale po tym co piszecie wszyscy, to wydaje się, że obecna M3 ma u mnie dożywocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexus ma teraz akcję serwisową, bo w modelu LS500 szwankuje system start-stop. LS500 w wersji bieda edyszyn kosztuje 490 000 PLN. Kieruję to do osób, które myślą, że w aucie za 60 000 PLN nie znajdą żadnych wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dodałbym że obsługa posprzedażna w Renault jest na naprawdę spoko poziomie. Przynajmniej ja jestem zadowolony. 

Wszystkie problemy usunięte i to na przedłużonej gwarancji. 

W skodzie i fordzie zawsze było jakieś ale. W Renault podają tylko datę kiedy podjechać na usunięcie problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, benzyna w oleju powinna się spalić (ulotnić) ale jeśli olej osiąga tzw. temperaturę roboczą (tj. 80-90 stopni C).

Jeśli samochód jeździ tylko na krótkich trasach, stoi w korkach, lub jeździ ale na niskich obrotach, to nie ma szans aby osiągnął tę temperaturę, nawet kiedy płyn chłodzący już ją ma.

Wówczas benzyna powoduje podnoszenie poziom oleju.

Przy okazji, ile oleju wchodzi do silnika 1.3? Do 1.2 wchodzi 4.6 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, wymienić olej po dotarciu i nie słuchać, że wymiana oleju przy pierwszym serwisie przy 30tys.km. Olej i filtr możecie sobie wymienić w innym warsztacie poza ASO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

koledzy od jakiegoś czasu nastawiłem się na zakup Meganki 4 w wersji Gt Line lub Bose.

Jest jedno ogłoszenie które mnie interesuje.W związku z tym mam prośbe o jakie podsumowanie tej oferty.Wygląda super ale zastanawiam się czy cena odpowiednia czy może lepiej dopłacić do nowego z salonu i brać z gwarancją "nówkę sztukę" na wyprzedaży.

Podpowiem że nie zależy mi tak bardzo na mocniejszym silniku.

Oto link https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-bogata-wersja-bose-energy-tce-130-ID6BEjWY.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za to auto to spłata Leasingu. To najbogatsza wersja wyposażenia tego auta. Jeśli nie potrzebujesz większej mocy to jak najbardziej warto. Jedyny minus tego auta (Jeśli w ogłoszeniu wszystko jest prawdziwe) to brak gwarancji i to że nie wyjechales autem z salonu. 

Podjedź do ASO i sprawdź auto. Cena wydaje się odpowiednią- faktyczna utrata wartości auta. Taka nowka sztuka lub z wyprzedaży rocznika będzie kosztowała minimum 85 000 zł. Cennikowo pewnie około 100 000 zł. Poza automatem i szyberdachem to masz wszystko z wyposażenia.

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to ogłoszenia aut używanych Megane IV dominuje silnik 1.2 tce - czy ma to jakiś związek z tym że ten silnik nie jest do końca idealny np chodzi mi o zużycie oleju silnikowego i ludzie się go pozbywają - można znaleźć auta z małym przebiegiem i od 1 właściciela.

A co możecie powiedzieć na temat tego nowego silnika 1.3 tce? wady? awarie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LTar napisał:

Cena za to auto to spłata Leasingu. 

 

Taka nowka sztuka lub z wyprzedaży rocznika będzie kosztowała minimum 85 000 zł. Cennikowo pewnie około 100 000 zł. P

Sprzedającego trzeba dopytać jeszcze o te raty: czy uwzględniają GAP, jeśli uwzględniają to niewykorzystana kwota ubezpieczenia jest do zwrotu, wtedy de facto cena powinna być niższa. Druga kwestia, nie wypowiem się za innych leasingodawców, ale w RCI przedwczesne zamknięcie leasingu to kwota 1422,50 zł brutto czyli kolejna opłata, która może mieć wpływ na cenę.

 

Co do tej ceny, nawet na wyprzedaży rocznika, rabat 15.000 na M IV, wydaje mi się nieosiągalny, z tego co rozmawiałem przy zakupie swojego max to jest jakieś 12k, może 13k dla stałych klientów Renault.

Edytowane przez pepe31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, funyboy napisał:

Z tego co widzę to ogłoszenia aut używanych Megane IV dominuje silnik 1.2 tce - czy ma to jakiś związek z tym że ten silnik nie jest do końca idealny np chodzi mi o zużycie oleju silnikowego i ludzie się go pozbywają - można znaleźć auta z małym przebiegiem i od 1 właściciela. 

Po prostu to była jedyna dostępna benzynowa

 

1 godzinę temu, pepe31 napisał:

Co do tej ceny, nawet na wyprzedaży rocznika, rabat 15.000 na M IV, wydaje mi się nieosiągalny, z tego co rozmawiałem przy zakupie swojego max to jest jakieś 12k, może 13k dla stałych klientów Renault.

To ja miałem rabat bliski 14k na wyprzedaży rocznika i to za intense z 2 pakietami i 1.2 130 (praktycznie idealnie środek cennika). Im droższe auto tym większy rabat można ugrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kataryniarz zmienił(a) tytuł na Czy kupilibyście ponownie Megane?
  • kataryniarz przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!