Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na myjni zaglądam na tylne drzwi aby nacieszyć oczy brakiem przecieków po długiej walce. I niedługo trwała „radość” . Przecieki wróciły, sytuacja wróciła do punktu wyjścia, plus to co zostało po naprawach, czyli trzeszczące plastiki i porysowane i pozagniatane drzwi na felcach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przeciek nie był aż tak duży, żeby ciekło do środka samochodu, ale na uszczelce mokre ślady były (tył). Korzystając z wolnej chwili zdjąłem na razie jeden boczek. Wygląda na to, że to rzeczywiście spod głośnika. U mnie widać malutki zaciek pod głośnikiem - tuż pod metalową śrubą (widać na foto, pionowo w dół). Widać również, że uszczelka mocowania głośnika do podstawki wylazła na zewnątrz (był jeszcze drugi koniec, ale jak dotknąłem, odpadł). Ciężko powiedzieć, czy to cieknie przez nią, czy bezpośrednio spomiędzy podstawki i drzwi...

 

Teraz mam zagwostkę, jak zdjąć te okrągłe mocowania? Głośnik jest montowany nimi do podstawki, a podstawka do drzwi. Śruby (tylko,że jakby gwint jest w środku)?

Chyba, że to jest nit....wtedy lipa. Będzie trzeba zasilikonować to na zewnątrz.

 

glosnik.thumb.jpg.4cafea883a7b4f48eadc0eae1df7406a.jpg20190811_103745.thumb.jpg.fd1a65ab514cf9aa61b154319bbe6357.jpg

 

Jak coś, boczek mam na razie zdjęty, mogę robić jakieś fotki "na życzenie"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skończyło się naprawą gwarancyjną. Ok. 3 tygodnie temu w serwisie dostałem informację, że jest na to jakaś "akcja naprawcza". Dwa tygodnie czekałem na dodatkowe uszczelki i w tym tygodniu była robocizna. Więcej szczegółów nie znam. Póki co nie miałem okazji sprawdzić. Jedynie w aucie mocno czuć silikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobili Ci to w mechanicznym, czy blacharskim? Echhhh, akcja naprawcza to może i jest, ale tylko dla tych, co mają gwarancję... :(

Zrobiłbym to sobie elegancko sam, gdyby nie te cholerne nity...

Edytowane przez PCet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to moment rozwiercić nit, uszczelnić i zanitować z powrotem. 

 

A jak użyłbyś masy k+d wurth lub kleju do szyb do uszczelnienia to i nity już nie potrzebne tak by trzymało.  

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby taaak, ale trzeba mieć wiertarkę, której aktualnie nie mam a potem jeszcze nitownicę, której aktualnie nawet nie zamierzam mieć :) Ale zmontować to nie problem - skręciłbym sobie śrubkami (przynajmniej głośnik do podstawki, bo samą podstawkę, jeśli bym ruszył, to bez nitownicy pozostaje tylko przyklejenie do drzwi - do śrubek nie ma podejścia z drugiej strony) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2019 o 07:49, PCet napisał:

Zrobili Ci to w mechanicznym, czy blacharskim? Echhhh, akcja naprawcza to może i jest, ale tylko dla tych, co mają gwarancję... :(

Zrobiłbym to sobie elegancko sam, gdyby nie te cholerne nity...

 

Najpierw mechaniczny spławił mnie do blacharskiego a blacharski do mechanicznego. Na szczęście tylko telefonicznie. A że do blacharskiego mam na drugi koniec Warszawy to przycisnąłem mechaniczny, który mam 10 min od domu - okazało się że jednak dali radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem czwarty raz w ASO, bo znowu pojawiła się woda pod głośnikiem w drzwiach kierowcy-były już one raz robione. Podobno tym razem zastosowano zamiast masy jakąś gumę. Drzwi po moich uwagach o urwanych spinkach jakby staranniej poskładane. Czas pokaże co będzie. Jakoś nie wierzę w skuteczną naprawę. Za niedługo tapicerka będzie montowana na wkręty lub rzepy żeby był szybszy dostęp :/ Podsumowując: drzwi przednie robione 2 razy, tylne lewe też, prawe tylko raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś uzupełniłem brakujący kawałek uszczelki między głośnikiem a podstawką/dystansem (wspominałem o tym w jednym z poprzednich postów) silikonem. Zobaczę, jak będzie. Bo albo ciekło tamtędy, albo puszcza po prostu gdzieś uszczelka (choć widać, że jest po całym obwodzie). Swoją drogą dziwne, że nie są w stanie tego za jednym posiedzeniem uszczelnić. Chyba, że robią jakąś chałturę zamiast odnitować, uszczelnić, zanitować/skręcić.

 

Komentarz do wygłuszenia - generalnie po zdjęciu boczka, wygłuszenie trzyma się samo. Żeby je zdjąć to wręcz trzeba się postarać. Więc albo nie było go od początku (wersja wyposażenia?), albo z premedytacją ktoś wyjął - samo nie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, pisząc o braku wygłuszenia sugerowałem się zdjęciami tapicerek w różnych ogłoszeniach i byłem przekonany, że powinno to być. Może rzeczywiście tego nie miałem (wersja Limited). Dla mnie i tak lepiej bez tego, bo jak się ma zbierać woda, to takie wygłuszenie raczej nie pomaga...

 

A tak na marginesie, to pytałem w ASO o ceny spinek do tapicerki i sztuka kosztuje 7,99 zł. Gdyby ktoś potrzebował, to chyba jednak lepiej oryginał, bo zamienniki szybko pękają.

 

Takie moje dzisiejsze przemyślenia. Samochód dziś stał od rana na deszczu. Wchodzę, oglądam wszystkie drzwi i jest ok, sucho. Ale przyjechałem do domu (kilka km) i na przednich drzwiach znowu wilgotno pod tapicerką. I tak sobie myślę, że po otwarciu drzwi kilka kropel zostaje w miejscu gdzie przylega uszczelka karoserii. Spływają w dół przez tapicerkę i wychodzą w okolicy głośnika...

Gdy lałem wodą po listwie chromowej na drzwiach (bo tam wpada najwięcej wody do drzwi), pod tapicerką było sucho. Natomiast gdy polałem woda na górnej uszczelce drzwi, momentalnie po ich otwarciu woda wpłynęła pod tapicerkę.

Chodzi mi o to miejsce:

IMG_20190902_143053__01.thumb.jpg.15735604bf436f1b304300a73f84f301.jpg

Na to już chyba nie ma sposobu, bo musiałaby być uszczelka na krawędziach tapicerki.

Kurcze, problemy jak w 20-letnim aucie :/

 

Edytowane przez seimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja udałem się ostatnio do ASO ze stukającym zawieszeniem z przodu (łącznik) i właśnie z przeciekającymi drzwiami. Odesłano mnie do oddziału gdzie posiadają serwis blacharsko - lakierniczy. Co się okazała, Pan mnie uświadomił że moja przedłużona gwarancja nie obejmuję tejże usterki i zrobią mi to ale jednak odpłatnie. Musze to sobie wyjaśnić bo jak gwarancja może nie obejmować czegoś takiego :35_thinking:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to miałem robione na wykupionej przedłużonej gwarancji także niech nie [cenzura]. Normalnie ręce opadają. Kompetencji zero. Szkoda słów.....

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!:

Na tym forum, wysławiamy się cenzuralnie. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Ja odebralem tydzien temu nowe auto. Produkcja auta koniec lipca 2019. Zobaczymy co bedzie, narazie byl jeden dzien jazdy w deszczu i nic. Dziwne w tym wszystkim jest to ze przeciez te auta od wyjazdu znfabryki do wydania klientowi sa narazome na dzialanie deszczu przez wiele wiele dni. Nie mowiac o tym ze stoja cczesto na placu dilera po kilka miesiecy. Po takich przeciekach musialoby byc cos czuc w aucie a nie zapach nowosci. Nie wspominajac o tym ze diler powinien to zauwazyc.

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania. pkt 5  :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!