Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio android 8...


Rekomendowane odpowiedzi

Zaryzykowałem i kupiłem ten oto model radia z systemem android 8.0: https://www.aliexpress.com/item/Android8-4G-RAM-Android7-Car-DVD-CD-Player-for-Renault-Megane-3-Fluence-2009-2015-Car/32782778631.html

Zamontowałem i powiem krótko gra jest warta świeczki. POLECAM.

Zalety:

1. W końcu porządny wzmacniacz i porządne bassy!! Radio fabryczne przy tym to lipa.

2. Radio nie gubi sygnału jak to miało czasami miejsce w radiu fabrycznym.

3. Można sterować z koła kierownicy.

4. O DVD, mp3, divx się rozpisywał nie będę.

5. Informacja o godzinie, temperaturze czy otwartych drzwiach na wyświetlaczu.

6. Po włączeniu wstecznego biegu radio przełącza się na sygnał z kamery cofania.

Wady:

1. Przycisk "TEL" przy kierownicy nie uruchamia podłączonego przez bluetooth telefonu tylko program do nawigacji.

2. Po podłączeniu telefonu nie widzę książki telefonicznej ani wybieranych numerów, nieodebranych połączeń jak to było w fabrycznym radiu. Może to kwestia ustawień. Wybieranie nr jak i odbieranie połączeń działa.

 

IMG_20180924_203747.jpg

IMG_20180925_182705.jpg

IMG_20180925_182748.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomrud pozwolę odnieść się do wymienionych przez Ciebie zalet posiadając radio fabryczne.

 

1. Po aktualizacji softu do wersji 3.1.0.27 radio gra lepiej, regulacja basów i sopranów działa w szerszym zakresie.

2. Osobiście nigdy nie zdarzyło mi się, aby zgubiło sygnał (może to była wina starego softu?).

3. Do tego punktu komentarz jest zbędny :)

4. MP3 również działa. DVD i DivX raczej nikt nie ogląda podczas jazdy.

5. Godzina i temperatura również jest wyświetlana. Alarm otwartych drzwi pojawia się na liczniku.

6. Osobiście nie mam kamery cofania, ale z tego co wiem to po wrzuceniu wstecznego obraz również pojawia się automatycznie.

 

Osobiście uważam, że modyfikacja radia jest zbędna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z wygodą obsługi ekranu ? bo przyznam szczerze że 2 lata temu byłem na kupnie tego ale jak się przymierzyłem jak wygląda ewentualna obsługa panelu dotykowego w takim miejscu to odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Silverek odniosę się do Twoich komentarzy nt. mojego postu:D

1. Dokonałem tej aktualizacji, o której piszesz ponad miesiąc temu. W moim przypadku przed aktualizacją miałem regulację bassów do 10, więc w moim przypadku nic to nie wniosło. Zresztą na forum jest mnóstwo komentarzy, że bassy lepsze nie będą po aktualizacji. Wybacz ale mam porównanie jak brzmiały bassy w poniedziałek rano, a jak pod wieczór:rolleyes:

2. Radio fabryczne od czasu do czasu gubiło mi sygnał nawet po aktualizacji softu.

3. Masz rację.

4. To nie chodzi o to aby kierowca "gapił" się w ekran tylko dzieci były czymś zajęte jak jedziesz np. do Chorwacji:-)

5. Tutaj komentarz jest zbędny.

6. Tutaj komentarz jest zbędny.

 

Każdy z nas robi jak uważa. Ja póki co jestem zadowolony z zakupu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomrud żebyś tylko nie zrozumiał mnie źle, nie chciałem podważać słuszności Twojego wyboru, każdy w końcu dostosowuje samochód do swoich potrzeb. Odniosłem się tylko do Twojego wpisu na bazie własnych doświadczeń. Jeśli chodzi o seryjne radio to nie jest wcale takie tragiczne, tak jak pisałem już w innym temacie to wg. mnie brakuje w nagłośnieniu tylko przyzwoitego basu, ale poradziłem z tym sobie poprzez montaż niewielkiego subwoofera.

 

Jeśli chodzi jeszcze o punkt czwarty to wątpię, aby na dłuższej trasie wygodne byłoby wychylanie się na tylnej kanapie aby zerkać na ekran. Lepiej przymocować smartfon lub tablet na zagłówku i wtedy dzieciaki mają bajki na wyciągnięcie ręki :)

Edytowane przez Silverek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @lordboss to kwestia przyzwyczajenia. Nawigację ustawisz podczas postoju. Źródło sygnału wejściowego zmieniasz manetką przy kierownicy. Zanim zdecydujesz się na zakup to radzę podesłać zdjęcia złączy do radia do sprzedającego, ponieważ nie wszystko może pasować.

Kolego @unkas cały czas testuję o pojawiających się wadach będę informował:-)

@Silverek masz subwoofer, więc masz bass:rolleyes: Ja nie miałem i chciałem mieć, szczególnie, że w poprzednich samochodach miałem radia fabryczne Visteon czy Sony gdzie bass był super:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Silverek napisał:

Osobiście uważam, że modyfikacja radia jest zbędna :)

A ja że niezbędna, kwestia gustu i potrzeb :-)

Choćby dla nawigacji, czy też Torqa. Ale nie o tym temat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku, który podałem w pierwszym poście możesz zauważyć, że można wybrać wysyłkę z jakiegoś kraju UE, a dolary na złotówki możesz sobie przeliczyć. Ja wybrałem przesyłkę z Niemiec. Fakt, przesyłka nie jest darmowa, ale masz spokój z cłem, bo to kraj UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kupiłem coś takiego u myfrenda ale niestety podczas podłączenia okazało sie że jedna wtyczka, która była podłączona pierwotnie do oryginalnego radia nie pasuje do nowego zestawu. Zostawiłem tą wtyczkę niepodłączoną ale mam błąd od poduszek i nowenradio wogóle się nie uruchamia. Po powrocie do oryginalnego zeestawu wszystko dziala. Macie jakis patent jak to obejść? Czy jednak musze odesłać radio? Moja meganka to 1.5dci GrandTour w automacie z 2014.

20180928_174519.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Radio android 8...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!