Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Maciej_J napisał:

Jeżdżę już drugi dzień i nadal jest ok. Zobaczymy za jakiś czas bo po prostu mogli wypuścić całą serię wadliwych części i problem wróci... No ale tak czy siak wiadomo co jest do wymiany :)

 

Nie chcę zapeszać, u mnie wyszło po przejechanych 2k, a nawet teraz się zdarza, że nie słychać, ale raczej regułą jest że chrobocze jednak... może część jest spoko tylko w środku sposób montowania powoduje, że coś wali o obudowę skrzyni czy tarczę... w każdym razie gratuluję doprowadzenia sprawy do końca, wygląda na to, że ASO będą miały teraz dosyć dużo konkretnych zgłoszeń :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na starcie też tego dźwięku nie było i wystąpił po około 3 tyś:) 

Tak jak wspominałem, może się okazać że część jest wadliwa i ulega uszkodzeniu po pewnym czasie. Ale skoro wiem co to jest to przynajmniej wiadomo co wymieniać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Renault dziwnych dźwięków nie uznają za wadę :P Ja się postaram dowiedzieć, czy jest montowany jeden rodzaj wysprzęglika, przypadkiem wyszło, że akurat niedawno wymieniłem sprzęgło w MII i mogłem zamówić dopiero po zdjęciu i sprawdzeniu numeru na części, bo jest kilka...

Edytowane przez dalselv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 11.08.2019 o 09:50, Maciej_J napisał:

A właśnie że uznają:) Bo ja ................

 A co mówiłeś....w ASO, mi powiedzieli że nie słyszą dźwięku, a jest on dla mnie wkur.....i ta skacząca gałka. W jaki ASO serwis robiłeś ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odwiedziłem 3 ASO z sugestią, że to wysprzęglik, oto rezultaty:

 

1. To nie może być wysprzęglik, gdyż on działa tylko podczas zmiany biegów.

2. To wysprzęglik od razu na wejściu, natomiast nie wymienimy gdyż nie ma sensu, Renault musi zrobić modyfikację części, czyli, że nie zrobili od 1.2 tce... można jeździć w każdym razie.

3. Po jazdach i oględzinach zamawiamy część i wymienimy.

 

No to czekam na części sobie, bardzo jestem ciekaw czy są identyczne :) Panie Macieju nadal cisza po wymianie ?

 

Edytowane przez dalselv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć:)

U mnie też to wróciło po 3 tys km... Zastanawiam się co z tym teraz zrobić bo w sumie problem jest zidentyfikowany, w systemie jest wbite że występował hałas, a po wymianie części ustał. I teraz można albo jeździć w opór żeby wymieniali co chwilę, albo dzwonić do Renault i zapytać czy mam jeździć z autem na serwis co miesiąc bo wypuścili wadliwą część ( może wtedy im jakiś trybik zaskoczy że warto zrobić jakąś akcję serwisową czy coś ).

Zastanawiam się też czy byliby skłonni włożyć wysprzęglik z innej firmy - ja płacę za wysprzęglik, a oni wymieniają. 

A jak nie to jeździć i obserwować ;))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam chrobotanie od nowości i pisałem sporo w tym wątku, trochę się powtórzę z pytaniem, bo już jakieś postępy są w tej kwestii, w skrócie: czy coś p... czy nie, jak nic się z tym nie będzie robić? :) Sam dźwięk to pal go sześć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wysprzęglik zwali to nie będzie można biegu zmienić i tyle, padł mi w MII objawów żadnych, miał przynajmniej z 10 lat, więc ze starości. Jak się umawiałem na serwis to mówili, że z manualami nie mieli zgłoszeń, z EDC są jakieś problemy z tym podwójnym sprzęgłem, natomiast my mamy TL4, używana od dawna w Renault/Nissan. Musieli zmienić producenta części, albo coś przeprojektować... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!