Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

Z tym chrobotaniem śmieszna sprawa ale jak auto się nagrzeje na słońcu to dźwięk w ogóle nie występuje;) Może ci kretyni źle dobrali olei do skrzyni i lepkośc "szaleje" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie odwrotnie - im cieplej, tym chrobotanie narasta. Jak był jeszcze okres wiosenny i zimne poranki, to przez pierwsze kilometry nie było tego słychać tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie charakterystyczny tyrkot występuje od samego początku.Dodam ze samochod ma przejechane 1200km.Byłem wczoraj w ASO Renault Dąbrowski w Zabrzu aby upewnić się że ten dźwięk to normalna praca silnika.Mechanicy stwierdzili ,że wszystko jest ok i charakterystyczny tyrkot  to normalny dźwięk dla tego silnika.Dodali że w okresie chłodniejszym  dźwięk może być bardziej intensywny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do relacji chrobotu z temperaturą, to u mnie jest tak, że na nierozgrzanym silniku tego nie słychać, dopiero na gorącym silniku słychać. Co więcej, najmniej przyjemne dźwięki są słyszalne przy zmianie biegu na wyższy (z 1 na 2 i z 2 na 3) w momencie puszczania pedału sprzęgła (czyli załączania sprzęgła) i jestem pewien, że te odgłosy są związane z chrobotaniem, które słychać na niższych prędkościach (słychać, jak ktoś na to zwraca uwagę, radio lub większa prędkość zagłusza to). Osobiście nazwałem to całe zjawisko fidget spinner :) bo przypomina mi dźwięk tej zabawki, kupionej w markecie za 10 zł już z zatartymi łożyskami po dniu używania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tymczasowo nie brzęczy, od dwóch tygodni stoi i czeka na gumowy wężyk z Francji... ogólnie nie czaję tej zależności temperatury i sprzęgła/skrzyni, bo też słyszę to po rozgrzaniu silnika, najgorzej jest przy 70-90km/h na krajówkach <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2019 o 17:17, janek072 napisał:

Co do relacji chrobotu z temperaturą, to u mnie jest tak, że na nierozgrzanym silniku tego nie słychać, dopiero na gorącym silniku słychać. Co więcej, najmniej przyjemne dźwięki są słyszalne przy zmianie biegu na wyższy (z 1 na 2 i z 2 na 3) w momencie puszczania pedału sprzęgła (czyli załączania sprzęgła) i jestem pewien, że te odgłosy są związane z chrobotaniem, które słychać na niższych prędkościach (słychać, jak ktoś na to zwraca uwagę, radio lub większa prędkość zagłusza to). Osobiście nazwałem to całe zjawisko fidget spinner :) bo przypomina mi dźwięk tej zabawki, kupionej w markecie za 10 zł już z zatartymi łożyskami po dniu używania :) 

 

Bardzo trafnie opisane, mam dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekleję post z innego tematu, bo tutaj pasuje, kolega Dawid z silnikiem 1.6 SCE:

 

8 godzin temu, Dawid78 napisał:

Hej.

Mozę na początek opiszę objawy

Zaczęło się już w 1 dniu po odbiorze nowego samochodu. Przy zmianie biegów przy delikatnie wciśniętym sprzęgle w przedziale 2 tys -3,5 tys obrotów było słychać  stukotanie, klekot itp.

Oczywiście w serwisie nic nie słyszeli. Nie ustąpiłem w końcu na 3 wizycie dali mi gościa z którym pojeździłem po mieście i zasugerował że to może być coś ze sprzęgłem, wymienili wyprzęgnik, jakiś przewód. Pomogło ale tylko trochę, chrobotania nie były już tak głośne i zdaje się na mniejszym zakresie obrotów jednak nie zniknęły. jako, że było już lepiej dojeździłem do rocznego przeglądu, po którym stwierdzili, że muszą wymienić sprzęgło. Niestety nie wiem dokładnie w którym miejscu ciekło. W każdym razie już wyczulony manewruje sobie czasem tym sprzęgłem i choć teoretycznie nie powinno się tak robić to jednak czasami dalej słyszę stukotanie. Oczywiście w poprzednim samochodzie, w samochodzie ojca i służbowym wszytko jest cichutko. Tak, że do końca chyba dalej coś nie gra. Być może jakaś wada konstrukcyjna. Niestety nie wiem kto dostarcza sprzęgła do megane na 1 montaż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem "grzechotania" jest dobrze znany na zagranicznych forach Megane IV. Do dziś jest on nie rozwiązany chociaż występuje od 2016 roku ( też z silnikiem 1.2). Na forum niemieckim piszą, że po wymianie oleju w skrzyni na inny grzechotanie jest mniej intensywne. poniżej linki do forów:

Niemcy: https://www.megane4-forum.de/index.php?thread/278-geräusch-vorne-links/&pageNo=1

Francja: http://forum-auto.caradisiac.com/marques/renault/sujet115313.htm

https://www.planeterenault.com/forum/megane-iv-megane-iv-bruit-aerodynamique-t48588-18.html

Hiszpania: https://www.foroclub.es/megane4/viewtopic.php?f=434&t=18327&start=1620

Edytowane przez elmatero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kimś komu praktycznie cały układ i pomogło, ale jednak nadal coś zaczyna hehe:

 

"Wymienili mi skrzynię biegów i rzeczywiście przestało nic nie grzechotało ale znam również przypadki że to grzechotanie pochodziło od wysprzęglika w skrzyni we Francji już to wykryli w 2017 roku . Natomiast u mnie stwierdzili że to skrzynia, ale przy wymianie skrzyni wymieniają zawsze wysprzęglik więc nie mam do końca pewności co było przyczyną. (...) przy 45 tys. wymieniali mi dwumas (...) wydaje mi się że brzęczenie powróciło .(...) wymieniali mi skrzynię , sprzęgło, dwumas , pompkę sprzęgła niedawno i dalej zaczyna trzeszczeć"

 

Także konia z rzędem temu kto odkryje przyczynę :mrgreen:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z chrobotaniem w zeszłym tygodniu w ASO. Mechanik przejechał się ze mną. Jazda trwała dość długo. Usłyszał to, ale nie wiedział oczywiście co to może być. Podejrzewa wysprzęglik. Ale najlepsze teraz - przyznał mi się, że niechętnie wymieniają części w nowych autach, bo wtedy czeka ich bardzo dużo biurokracji i wyjaśnień do Centrali. Mechanik chciał mi udowodnić, że w każdym nowym tak jest, jednak nie mieli podobnego samochodu na placu. 

Doradca serwisowy odmówił odnotowania moich uwag w systemie i zgłoszenia mojego problemu. Na odchodne dowiedziałem się od niego, że nie ma sensu wymieniać części, bo pewnie w innych będzie to samo.

Na pocieszenie zostało mi, że był gościu Dusterem i robił awanturę o wyjącą skrzynię, która już była wymieniana.

Ponadto mechanik wspomniał mi, że mam się cieszyć, że nie wziąłem automatu, bo padają jak muchy. Podobno co chwila mają kadjara z zablokowaną skrzynią, ech :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, seimi napisał:

Doradca serwisowy odmówił odnotowania moich uwag w systemie i zgłoszenia mojego problemu. Na odchodne dowiedziałem się od niego, że nie ma sensu wymieniać części, bo pewnie w innych będzie to samo.

NIe wierzę że dałeś się spławić jak dziecko? O_o Mechanik słyszał chrobotanie i nie przyjęli auta? rotfl Niech wymieniają na ślepo pół auta jak zdiagnozować nie umią, a tłumaczenie że jest kupa biurokracji i tłumaczenia sie w centrali o pożal się boże. Dobrze że mam 10 letnie auto xD a nie nowe bo bym tam z kałachem wszedł i ich wystrzelał normalnie jakby mi takie coś powiedzieli lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!