Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie nie za bardzo chcę, żeby wymieniali mi w aucie na ślepo co popadnie. Liczyłem na to, że może będzie już znany problem i będą wiedzieli co robić. Widać, że nie byli zaskoczeni. Chyba po prostu nie mają rozwiązania z centrali i co niektórym wymieniają całą skrzynię. I co z tego, jak na taką samą. W innym ASO zaproponowali mi demontaż skrzyni na części pierwsze, a jak będzie wszytko wg nich ok, to ponowny montaż tej samej skrzyni. Myślicie, że w ASO są tacy fachowcy, którzy tak dobrze znają się na budowie skrzyni biegów? Wątpię.

 

Mam nagraną jazdę z mechanikiem na kamerce, ale co z tego jak nie można udostępniać nagrań bez zgody.

Edytowane przez seimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO to co najwyżej wymieniają, ale nie ma to nic wspólnego z naprawianiem. Szczerze wątpię żeby któryś z nich poskładał skrzynię, po jej rozebraniu na części pierwsze. 

Pewnie odstawili by auto na parę dni na parkingu, że niby coś zrobili i oddali że nic nie znaleźli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2019 o 13:48, lubowitz78 napisał:

W ASO to co najwyżej wymieniają, ale nie ma to nic wspólnego z naprawianiem

Dokładnie, jak mają coś rozebrać od czego nie mają fachowca, to zazwyczaj współpracują z serwisami specjalizującymi się w danym elemencie, czyli pewnie skrzynia poszłaby do zakładu który zajmuje się skrzyniami (o ile nie mają fachowca od skrzyń w ASO). Tak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już o tym pisałem na forum megane na Facebooku ale napisze i tutaj:)

Jestem obecnie ( niestety jeszcze 2 dni) we Francji i pojechałem tutaj do ASO z tym problemem. Wiecie czym się różni nasz Polski zaścianek od reszty europy? Wsiadł mechanik, przyjechaliśmy parę kilometrów wysiadł i... powiedzial ze skrzynia do wymiany. U nas chyba by trzeba było Pana prezesa Renault za nogi złapać żeby to się udało;) niestety powiedzieli że są wakacje i to zajmie 3 tyg, a ja niestety nie mam tyle czasu. Dodali również że jak w Polsce mi tego nie zrobią to żebym przyjechał we wrześniu to w 2 tyg to wymienia:)

Niestety trochę się nie zgadzam z diagnozą, bo powiedział że dźwięk słuchać od 3 biegu w górę, a ja go słyszę od 2 i przy wciskaniu sprzęgła itp dlatego uważam że to nie skrzynia:) Jeśli ASO w Polsce mi nie wymieni sprzęgła to wrócę tutaj i myślę że zrobią to bez problemu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 7.07.2019 o 07:00, Maciej_J napisał:

Z tym chrobotaniem śmieszna sprawa ale jak auto się nagrzeje na słońcu to dźwięk w ogóle nie występuje;) Może ci kretyni źle dobrali olei do skrzyni i lepkośc "szaleje" :)

 

Ja dziś przyuważyłem przy temperaturze na zewnątrz 25 stopni nie było słychać przez dosyć długi kawałek drogi, oczywiście nastąpił później powrót dolegliwości.

 

Myślę może to jednak coś z układem chłodzenia, przewody w sumie wpadają od strony kierowcy na wysokości deski rozdzielczej, zastanawia mnie też jeden, który podpięty jest do serwa hamulca ? Zapomniałem, że to słychać tylko podczas jazdy  >50km/h, aktualnie u mnie najgorzej na 5-tym biegu, trochę mniej 4 i 6.

Edytowane przez dalselv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal uważam że to sprzęgło:) do tego wyczytałem na forum francuskim, że w 1.2 też był  taki problem i wynikało to z problemu z wysprzęglikiem i wężem hydraulicznym sprzęgła:)

Jadę na wymianę tych dwóch elementów więc może to rzeczywiście to:)

Edytowane przez Maciej_J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO przyjęło reklamację, jak ich przekonałeś ? Jeden użytkownik mi pisał, że przy wymianie skrzyni zawsze wymieniają wysprzęglik, więc w sumie nie wiadomo czy było to jedno czy drugie, czy oba w jego wypadku : ) Mi zaś sprzęgło zaczyna dosyć głośno "zapinać" napęd przy ruszaniu i potem zmianie na 2: słychać wyraźny stuk po puszczeniu pedału i dodaniu gazu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieli że muszą wyjąć skrzynię żeby się do tego dostać więc pewnie tak ;) wydaje mi się że to to, ponieważ to wygląda tak jakby ta tarcza sprzęgła wpadała w jakieś wibracje czyli może siła docisku jest zbyt niska... Nie wiem, przekonamy się niebawem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. 

Czy uzyskałeś może informację, co konkretnie jest wadliwego w elementach, które zostały wymienione i czym grozi brak wymiany, oprócz niechcianych dźwięków? 

Czy elementy mają wady, czy też ich montaż / spasowanie było złe?

Pozdrawiam Janek

Edytowane przez janek072
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!