Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV v konkurencja - co wybrać


darekgt

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie jest na 5 miejscu, zaznaczam według mnie. Wygrywa z Fordem tylko w kwestii ceny zakupu. Dla jednego to nie argument a dla drugiego to AŻ taki argument, czyli niektórym to potwierdza, że tanio znaczy źle. Ale to tylko osobiste spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, doesnt napisał:

Sarna1 Operujesz tymi cenami jak sznurówkami w butach, a piszesz, że auto wynajmiesz, a nie kupisz. Zatem nie posługuj się zwrotem, ze Twój samochód.

 

Teraz mam oba „Swoje” ale przy obecnych ofertach z jakimi szaleją dilerzy w kwestii wynajmu już nie popełnię więcej tego błędu. 

 

@LTar oczywiście że wpłata 0%. Wynajem góra na 24 msc i nowe auto. To i tak mniejsze koszta niż zakup nowego auta i utrata jego wartości + bujanie się z odsprzedażą. (Liczę ubezpieczenia, przeglądy itp).

Od brokera dostałem limit do 5 tys km. Oczywiście zakup prywatny a nie na firmę.  

6 godzin temu, Pitrek napisał:

 

No właśnie.

A ja mam taki leasing obywatelski. Wziąłem sobie kredyt 65 tys na 10 lat bez wkładu wlasnego. Rata 735 PLN/mc. Bez limitu kilometrów :-)

 

Grubo, zapłacisz wiec za auto które rzekomo kupiłeś za 60 pare tysięcy prawie  90 ;), i jako 10 latka sprzedasz za może 15. 

Dobry biznes. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit 5 tyś, km?

To patrzycie tylko na auto?  Przecież to 417 km miesięcznie, 100 km tygodniowo.

Moja żona swoim autem (jako 3 w domu) na zakupy robi więcej, :)

Policz to co w ratach zapłacisz przez 10 lat i wtedy równaj do tego co wyda Pitrek, też będzie grubo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lelupi

 

tak. Żona tyle jeździ autem. Przez 2 lata megane zrobiła 9 tys km ;). Wszędzie praktycznie jeździmy moim autem - tym kręcę 60 tys rocznie ;). 

Nie da się porównać kredytu na 10 lat do najmu na 2 lata ;). Przecież w wynajmie nic Ciebie nie interesuje. Kręcisz kilometry, Zwracasz wóz i bierzesz nowy. 

W kredycie z góry dolicz koszty przeglądów, AC obowiązkowego na 10 lat, naprawy po przekroczeniu pewnego wieku. Kredyt samochodowy i owszem, ale z jak największa wpłata własną :) np 50:50  z reguły banki opłatę przygotowawcza maja na jednakowym poziomie ale przy dużej wpłacie własnej mrożna dostać naprawdę dobre warunki ( kiedyś w mbanku dostałem niecałe 4%  dla osoby prywatnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sarna1 napisał:

Wynajem góra na 24 msc i nowe auto. To i tak mniejsze koszta niż zakup nowego auta i utrata jego wartości + bujanie się z odsprzedażą. (Liczę ubezpieczenia, przeglądy itp).

Przeliczyłem kilka ofert i żadna nie jest tańsza od własnego zakupu. Nie ma cudów, firmy muszą zarobić, a za to płacisz Ty.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem wycenę najem długoterminowy na 3 lata na auto dla żonu VV UP - skoda citigo oraz VW Polo. 

Wszystkie auta w kwocie około 43 000 zł. 

Koszt miesięczny najmu to około 670 zł brutto, warunki nie były negocjowane. Wartość końcowa 24 000 zł.

Oblicz sobie to - 36*670 zł = 24 120 + 24 000 rata końcowa = 48 120 zł za auto o wartości 43 000 zł

Do tego dochodzi obowiązkowy miesięczny GAP = 45 zł, czyli 45*36= 1 620. Łącznie 49 740 zł za auto o wartości 43 000 zł. 

Więc tutaj nie ma sensu tego wykupować, tylko jezdzić 3 lata i oddać. Z tym, że płacisz 24 120 zł + 1620 zł = 25 740 zł brutto i zostajesz z niczym

 

Sprawa jest prosta jeśli kupujesz auto za 100 000 zł - najem na 3 lata to musisz spłacić utratę wartości plus %. 

W związku z tym musisz spłacić jakieś 40 000 zł + % = pewnie rata wyniesie 1300 zł brutto. 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!