Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony zimowe


kaliq

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nie zmieniał rozmiaru. Kupiłbym w rozmiarze letnich opon.

Dla opony o szerokości 195 zalecana szerokość felgi to 6" ale może być montowana na felgi o szerokości 5,5 - 7". Fabryczne felgi Renault chyba mają szerokość 6,5".

Wg mnie opona o szerokości 195 /205 jest za wąska, żeby skutecznie chronić felgę o szerokości 6,5" przed np. krawężnikami.

 

https://allegro.pl/artykul/jedna-felga-rozne-opony-jak-dobrac-opony-do-rozmiaru-felgi-57143

https://www.oponeo.pl/artykul/szersze-czy-wezsze-opony

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jack3226 napisał:

Wg mnie opona o szerokości 195 /205 jest za wąska, żeby skutecznie chronić felgę o szerokości 6,5" przed np. krawężnikami.

205 spokojnie daje radę. Codziennie dojeżdżam kilkukrotnie pod krawężnik i ani w Megane II (16" alu i czarne), ani w Megane III (16" alu) nie zdarzyło mi się przytrzeć felgi. Póki co :-)

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam , jestem posiadaczem od niedawna meganki cupe z roku 2009 i mam do was pytanie mam zamiar zakupic sobie felgi stalowe i opony zimowe i powiedzcie mi jakie powinny byc felgi 15 ' czy 16 ' oraz jakie opony dzb za opdowiedz pozdrawiam :-)

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja używam WR D4 205/50 R17 i mogę je tylko i wyłącznie polecać jeśli ktoś szuka dobrych opon :-)

Opinie pozytywne, które można przeczytać o nich w internecie są faktycznym odzwierciedleniem ceny opony :-) 

Edytowane przez Papf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Znam Nokiany bo w służbowej Toyocie mam WR D3 tylko 205/55/16 i wiem, że są dobre i dają radę na śniegu czy nawet lodowicy (w zeszłym roku jechałem po szklance i gdy musiałem się zatrzymać było to bezpieczne). @mtrzeci ma tą samą budę czyli MIII kombi, chciał założyć 195/65 R15 czyli tak samo jak ja. Chodziło mi o to jak te opony, w tym rozmiarze zachowują się w MIII kombi. No ale kupiłem dzisiaj WR D4 i od razu trasa > 300 km głownie autostradą przy temperaturach 5-7 st.C. Bez niemiłych niespodzianek. Swoją drogą jak ktoś by szukał opon 195/65/15 to te Nokiany w Norauto są tańsze niż na Oponeo o 6 zł na sztuce. Co do opon to na pewno są ciche. Dużo cichsze niż Dębice i na pewno mają niższe opory co widać na kompie przy średnim spalaniu.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówili choć nie chciałbym tego sprawdzać. Tak samo jak można coś kupić np. w Krakowie, a zwrócić we Wrocławiu. No i na Nokiany jest ponoć 5 lat gwarancji od daty produkcji. W Norauto mają dość świeże opony, dostałem 4617.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Nie oglądałem opon w szczegółach bo nie było na to czasu więc nie wiem czy jest tam jakieś oznaczenie. Mogę spojrzeć przy weekendzie bo od jutra znowu do pracy. Tak czy siak nie ma to dla mnie znaczenia bo Zott też produkuje jogurty w Polsce i jakość / receptura / technologia / kontrola są takie same. Podobnie robi wiele firm z branży automotive i innych wyprowadzając produkcję tam gdzie jej koszty będą najniższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 2015 roku kupiłem Nokiany WR D4 195/65/15 91T w internecie na Alle... były wtedy tam najtańsze w dodatku darmowa przesyłka i nawet z montażem w warsztacie obok mnie wyszło kilka zloty taniej niż gdzie indziej. Jest to już kolejne auto gdzie zakładane były Nokiany na przestrzeni 10-11 lat i nigdy nie było problemu więc mogę śmiało polecić jako zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Opony zimowe

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!