Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ile wam palą lpg


cichy.waw

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie LPG 1.83/L 
Cena z zdjęcia z przed tygodnia. U mnie Megane bez zmian, czy miasto czy autostrada ( do 150km/h) pali niezmiennie 10L jakbym nie jeździł to zawsze jest +-1L więcej bądź mniej od tej dychy. Czy to dużo? ano nie wiem, nie zależy mi przy cenie gazu nawet 2zł

IMG_1731.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,62zł przy zakupie 10tys.litrów z dowozem :-)

 

 

Dnia 23.03.2020 o 16:14, KamilP1995 napisał:

Megane 2.0TCE około 230KM, średnia z komputera z tysiąca kilometrów była około 10,5-10,7L.

 

Musisz chyba bardzo delikatnie jeździć, nasza M3 Coupe GT.RK 2.0TCe 230KM, poniżej 13,5/100 Pb98 w mieście nie schodzi, na torze 26~28/100, ale banana na gębie masz cały czas :-)

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2020 o 14:08, witman napisał:

w mieście nie schodzi,

Nie schodziło :mrgreen::

Dnia 20.12.2019 o 23:45, witman napisał:

,nie mam już niestety M3 Coupe GT.RK 2.0TCe 230KM

Bo była klienta. Jesli można wiedzieć to który numerek miała?

 

Dnia 20.12.2019 o 23:45, witman napisał:

Zdziwiony jestem, że komuś na 9 litrów LPG spala 1 litr paliwa, to by znaczyło, że nie chce się mu tankować LPG jak się skończyło i jeździ na Pb lub ma fatalnie wystrojoną instalację LPG.

W jednym z moich aut z LPG wychodzi 1,67% Pb, można to łatwo sprawdzić zaglądając do sterownika LPG, który rejestruje czas pracy na LPG i Pb,

a 1,67% to inaczej 1,67 litra Pb na 100 litrów LPG lub jak kto woli 16,7L Pb na 1000L LPG 

We wcześniejszym Sceniku II 2.0 16V z LPG wynik miałem jeszcze lepszy, bo 0,84% Pb.

 

Zdziwiony? Przecież kiedyś palił Tobie tyle samo - 8,7l pb na 100l/lpg.

I gdzie te Twoje 0,84%?:smug:

Jak chcesz uzyskać 3-5 % dotrysku w 1.3 TCe jak na rozruch potrzebujesz 3.3 %?:rolleyes::mrgreen::rolleyes:

Niesamowite. Nawet nie pamiętasz, że kłamiesz.:bash:

 

703492176_udziapb.thumb.png.438458f236b873a16a1755a164f9faf8.png

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2020 o 14:08, witman napisał:

1,62zł przy zakupie 10tys.litrów z dowozem :-)

 

 

 

Musisz chyba bardzo delikatnie jeździć, nasza M3 Coupe GT.RK 2.0TCe 230KM, poniżej 13,5/100 Pb98 w mieście nie schodzi, na torze 26~28/100, ale banana na gębie masz cały czas :-)

No to dużo. Normalnie w sumie jeżdżę. Po Warszawie nie ma gdzie się rozpędzić w ciągu dnia :P

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,66zł na Orlenie.

 

ceny.jpg

 

Dnia 25.03.2020 o 12:24, czik3n napisał:

czy miasto czy autostrada ( do 150km/h) pali niezmiennie 10L

 

W przypadku Scenika, który jest stosunkowo wysokim autem, najlepiej jechać do 135~138km/h po autostradzie w zależności od obciążenia auta, gdy sterownik wtrysku przechodzi w tryb ``pętli otwartej (open loop)`` wtedy silnik dostaje więcej paliwa. Obserwowałem to sobie kiedyś jadąc z podłączonym interfejsem OBD i wyszło, że przy średnim obciążeniu auta najekonomiczniej było jechać do 136km/h , przykładowo żony M3 Coupe jest niższe i lżejsze, więc tryb (open loop) wchodził przy 146~148km/h.  

Tryb pracy sterownika można również podejrzeć różnymi prostymi interfejsami dostępnymi na portalach aukcyjnych lub podłączając diodę LED pod ECU.

 

 

 

         

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2020 o 08:55, witman napisał:
Dnia 28.01.2020 o 05:55, sylwekdm napisał:

Tym programem nic nie zrobisz, to jest kolejna ściema na potrzeby tego wątku

 

Wystarczy trochę wiedzy i doświadczenia.

 

A ta druga strona medalu, to na przykład opinia jednego z doświadczonych instalatorów udzielającego się na forum-lpg, forum należącego do Staga,

( gregor0819 ) pisze, że montuje Włoskie i Polskie zestawy, poczytajcie:

 

Odnośnie zablokowanych sterowników BRC i drugiej strony medalu oraz rad wywoływanego gregora0819:

brc.thumb.png.34cd17392a3c7225654af2abd981af1a.png

 

Więc potencjalni użytkownicy BRC zastanówcie się dwa razy, aby potem nie było dodatkowych kosztów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest hicior cenowy LPG po 1.10 zł, a Pb95 po 3.20zł przy Tesco ul.Długa Wrocław.

Nic tylko jeździć, ale gdzie ? :D

 

https://lpg-forum.pl/post997671.html#p997671

 

 

LPG 1,10.jpg

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnie tankowanie to chyba mój osobisty rekord jeśli chodzi o miasto :D. Sprinty od świateł do świateł w centrum warszawy 170km przejechane tylko w ten sposób średnie spalanie LPG 13.7l/100km :D według komputera coś około 10.5l/100. Gaz oczywiście tankowany po taniości 1.52/L także nawet tego nie odczułem, a ile zabawy było :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pewne spostrzeżenie odnośnie spalania mojej Megane. Licząc po ilości kilometrów przejechanych od tankowania do tankowania na tej samej stacji, wychodzi mi, że spalanie skoczyło do góry o ponad 0,5l/100km odkąd cena gazu spadła poniżej 2,00zł/L. Macie podobnie w waszych Megane, czy to problem z moją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!