Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ile wam palą lpg


cichy.waw

Rekomendowane odpowiedzi

Tym też można zmieniać parametry, bo sterownik BRC.SQ32 nie jest zablokowany fabrycznie.

Inne sterowniki BRC również nie są zablokowane. 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakoś słabo Cię oświeciło, bo mamy od tego kierowców i nie napisałem, że to ja jeżdżę to Twoja interpretacja.

 

10 minut temu, sylwekdm napisał:

oraz Scenic Grand 7os. który jeździ jako taksówka

 

proszę czytać ze zrozumiem.

 

Ale dziś ruch na forum jak nigdy przedtem :-)

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajmuję się, niczym związanym z samochodami. Witman kłamie i wprowadza forumowiczów w błąd a ja próbuje tylko to prostować. Miałeś przykład z dieslami i ich spalaniem wg Witmana. To samo z instalacjami lpg. Promowanie szajsu BRC, bo przyjaciel Witmana jest dyrektorem w BRC.

Promowanie niezbyt udanych silników, 1.4tce, jak się nimi handluje po 8k zł za sztukę.

To chyba trochę nie etyczne.

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej etyczne, jeżeli są klienci to nie widzę w tym problemu. Znam wiele droższych silników. Np. sprzęgło do mojego byłego starego  M3 kosztowało 8tys z adaptacja i co - miałem płakać ;)
Co do BRC i powiązań to tez dla mnie normalne, po co  @witman miałby pisać o innych instalacjach skoro te BRC zna i wie że działają ok. Przecież to klient decyduje ostatecznie co montuje. Znam klika osób które maja BRC i nie narzekają chociaż osobiscie mój serdeczny kolega montuje LPGtech i pewnie poleciłbym właśnie tego producenta bo kolega cieszy się bardzo dobra opinia. 
 

a z tym oprogramowaniem do instalacji to już całkowicie popłynęłeś. Handluje wieloma rzeczami i na mnóstwo z nich trzeba mieć licencję. Po co byle Bolek ma mieć dostęp do programu nad którymś ktoś pracował i chce go udostępniać tylko w autoryzowanej sieci. 
I jeszcze te Twoje błagania o kod dostępu :). Przypominają mi się czasy błagających po forach o kody do windowsa i office’a ;) złodziei którzy później nie robili aktualizacji żeby wujek Bill im systemów nie blokował :)

 

musisz przyjąć do wiadomości że są na świecie rzeczy za które firma wprowadzająca je na rynek chce kasę i tyle. Podobnie pewnie jest z tym BRC. Jak się u nich przeszkolisz i zobowiazesz do kupienia np 100 zestawów w roku to na pewno dostaniesz co chcesz z pełnym wsparciem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze generuję w ten sposób sztuczny ruch, aby zwiększać oglądalność reklam zamieszczonych na stronach forum.

 

No cóż jak widać niektórym chyba żal d...ę ściska, że można mieć kilka firm branży motoryzacyjnej i transportowej, pracowników, kierowców, różne samochody, lawety, jedną nawet na LPG :-), dużą zmotoryzowaną rodzinę pracującą w tej branży, szerokie kontakty i fajnych znajomych.

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sarna1 napisał:

 

musisz przyjąć do wiadomości że są na świecie rzeczy za które firma wprowadzająca je na rynek

Ja nie błagam, nie potrzebuję. Ktoś inny próbuje udowodnić, że dostęp jest, kiedy go nie ma.

Jak nie było kodu do Windowsa to ludzie wybierali Linuxa.

Nie było by problemu, gdyby, kolega Witman, czy zakład montujący informowali przed montażem, że do końca, życia muszą serwisować w ASO. Niech poinformuje o kosztach części zamiennych. Niech będzie rzetelny i obiektywny.

I dla tego nie polecam BRC, za to polecam staga, techa czy kme bo tam dostęp jest nie ograniczony.

Poza tym poczytaj moje przygody z instalacjami:

https://megane.com.pl/topic/39748-ile-wam-palą-lpg/?do=findComment&comment=565291

 

14 minut temu, Sarna1 napisał:

Jak najbardziej etyczne, jeżeli są klienci to nie widzę w tym problemu.

Klienci dowiadują się po fakcie. I tu jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież @witman udostępnił program oraz kabelek który robi to wszystko co chciałeś robić oryginalnym programem BRC. Czego chcesz więcej. ? Do oryginalnego nie ma ale możesz pobawić się darmowym i tyle. 
 

Przecież klienci widzą ile kosztuje wyremontowany silnik, cena nie jest zadna tajemnicą. SIlników na rynku części zamiennych jest względnie mało wiec są drogie. Co w tym dziwnego :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2020 o 23:24, Sarna1 napisał:

Przecież @witman udostępnił program oraz kabelek który robi to wszystko co chciałeś robić oryginalnym programem BRC. Czego chcesz więcej. ? Do oryginalnego nie ma ale możesz pobawić się darmowym i tyle. 

Tym programem nic nie zrobisz, to jest kolejna ściema na potrzeby tego wątku. Oryginalny program, Witman, jako jeden z nielicznych, dostał za naganiania klientów po różnych forach, ale przy namawianiu na instalacje BRC, nie mówi, że, programik nie wchodzi w zakres zakupu i że nawet nie możesz to dokupić, a Windowsa owszem.

A później na forach ludzie płaczą, że dali naciąć się w butelkę:

https://lpg-forum.pl/program-do-brc-sq-32-t54942.html

 

 

Screenshot_20200128-013214_Chrome.jpg

Witman jako zadowolony posiadacz BRC, może polecać, a ja, że wdepnąłem na minę nie mogę otrzeć? Niech ludzie znają dwie strony medalu.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 28.01.2020 o 05:55, sylwekdm napisał:

Tym programem nic nie zrobisz, to jest kolejna ściema na potrzeby tego wątku

 

Wystarczy trochę wiedzy i doświadczenia.

 

A ta druga strona medalu, to na przykład opinia jednego z doświadczonych instalatorów udzielającego się na forum-lpg, forum należącego do Staga,

( gregor0819 ) pisze, że montuje Włoskie i Polskie zestawy, poczytajcie:

 

https://lpg-forum.pl/post938817.html#p938817

 

lpg forum.jpg

 

 

MrokDuszy.thumb.jpg.532a5c643282a983fee24a232729b768.jpg

 

https://lpg-forum.pl/post940156.html#p940156

https://lpg-forum.pl/post941449.html#p941449

 

Ranking z forum Staga 59 wszystkich głosów

 

1053667702_forumstaga.thumb.jpg.7b4561f274ee56bdfc3ee8262a2c9360.jpg

 

 

A tu niezależne forum motoryzacyjne. 1036 wszystkich głosów

 

1080787387_lpgniezalezne.thumb.jpg.cf94d7acd401a6ac2e2dc2fc4495d7e0.jpg

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, normalnie czekało się na kolejny post jak w latach '80 na serial niewolnica Isaura. Prośba do adminów o pozostawienie wątków a jedynie skasowania słów obraźliwych, bo faktycznie Sylwek, można było je sobie darować. Natomiast clou tej dyskusji poruszone przez Ciebie jest bardzo ważne dla osób, które zastanawiają się nad instalacją BRC Ja jakiś czas temu opisałam swój przypadek w dziale LPG o zablokowanym sterowniku firmy LPGaz (każdy może odgrzebać). Może w skrócie, kupiłem gdzieś w latach '90 nówkę SEATA IBIZE SPORT z silnikiem 1.6 AKL (taki Abarth za kupę kasy) Polecali ten silnik mechanicy jako że stary konstrukcyjnie, ale wybitnie niezawodny. Faktycznie taki był, tylko palił 10l no to mówię trza założyć gaz. Człowiek jeszcze młodziak był, takich forum nie było, polecili LPGaz i założyłem. Ten silnik od razu przestał chodzić dobrze. Mechanik po założeniu jakoś tak zamydlił, że musi tak być i bla bla Jednak nie dawało to spokoju i stałem się stałym klientem, wtedy na Trasie Toruńskiej autoryzowanego zakładu firmy LPGaz. Tam na gwarancji na mój koszt wymienialiśmy parowniki, wtryskiwacze ja płaciłem a efektu nie było. W końcu już tak się zaznajomiliśmy, że z częścią załogi byłem na Ty i mi powiedzieli, ze sterownik jest zablokowany i nie maja dostępu do wszystkich jego parametrów. Centrala była w Gdańsku więc się próbowałem czegoś dowiedzieć, ale odsyłali do ich przedstawicieli. Jak nadmieniłem byłem częstym klientem i któregoś kolejnego razu jak podjechałem była tam osoba z LPGaz i prowadziła szkolenie dla montażystów. No to szef opowiedział problem i podpiął mój samochód i zestroił go bajecznie, od razu zaczął chodzić idealnie. Na pytania montażystów "ale jak to..." odpowiedział, że nie ma potrzeby aby ASO miało pełny dostęp do sterownika. Widać uznali, że nie ma co matołkom dawać brzytwy bo się potną. Później znowu się coś rozregulowało, ale już instruktora nie znalazłem, zirytowany samochód sprzedałem i na zawsze chyba z instalacji LPG się wyleczyłem. Konkludując: Jeżeli w tym co napisał Sylwek jest nawet trochę prawdy to faktycznie warto przestrzec przed instalacja BRC a ci, którzy się wahają powinni 15x dodatkowo zastanowić i co najmniej 5x podjechać do rożnych punktów montujących instalacje i tam porozmawiać z fachowcami co jak i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, wczorajsza trasa Rzeszów - Warszawa ( obwodnicą lublina) trochę krajówek. Średnia 72km/h ( nie mam zdjęcia, ponieważ te dwa które wstawiam były robione stricte by pokazać koledze wynik). W Warszawie byłem po 1 w nocy także już nawet nie bardzo się zastanawiałem nad tym by uwiecznić cały stan komputera i tutaj wstawić wybaczcie :D. Średnio +-  doliczając 18/20% spalanie gazu to jakieś 8/8.5l na 100km. Tankowane na Circle K Millenium Hall z kodem rabatowym za 2.16zł/L . 

Edit: Dodam, że nie śpieszyło mi się jakoś bardzo, zazwyczaj spalanie średnie oscyluje w granicach 8/8.5L ale wtedy latam z prędkościami przelotowymi na eskach około 160km/h. Ślisko było, a Ja nie miałem potrzeby ryzykować ;) Szkoda autka 

IMG_9364.jpg

IMG_9363.jpg

Edytowane przez czik3n
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2020 o 08:55, witman napisał:

 

Wystarczy trochę wiedzy i doświadczenia.

 

Kłamiesz z premedytacją jak w kilku innych tematach. Wprowadzasz w błąd innych użytkowników forum, aby mieć z tego profity.

Jedynym w pełni sprawnym programem do obsługi SQ32 jest BRC Calibration Tool, dostepny tylko dla instalatorów.

Natomiast Stag, KME, czy Tech udostępnia taką samą wersję jak dla warsztatów WSZYSTKIM użytkownikom. Można sprawdzić na stronie BRC, czy coś jest do pobrania:mrgreen:. Można również zajrzec na stronę np: https://www.ac.com.pl/pl-centrum-pobran-oprogramowanie

Sterowniki staga można uaktualnić zdalnie, np.telefonem, poprzez w pełni funkcjonalną aplikację mobilną, nie zaglądając do warsztatu i nie tracąc gwarancji.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!