Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ile wam palą lpg


cichy.waw

Rekomendowane odpowiedzi

Po obecnych cenach to mi się diesel zwraca w stosunku do lpg, a nie odwrotnie. Do tej pory wychodziłem na zero. Oczywiście liczę to wszystko do instalacji w autach z wtryskiem bezpośrednim oraz porównując testową Megane IV z Kadajerm. Czekam jednak na pierwsze zagazowane 1.3 Tce na naszym forum i raport spalania.

Megane IV  1.3 Tce + lpg  - 29 zł.

Wziąłem pod uwagę mniejsze wartości: Megane IV + lpg

Kadjar 1.5 dci  - 27 zł - realne z 9,5 tyś km - bez trybu eco - podobno w tym trybie 0,5 l mniej. Jak kiedyś będę miał cierpliwość to sprawdzę a jak skończy mi się gwarancja to prawdopodobny wirus na 130 kM i 300 Nm.

Screenshot_20191220-102900_Fuelio.thumb.jpg.29794662270cb2787507a4d0ec1b5490.jpg

Dnia 18.12.2019 o 16:32, pbet napisał:

Średni koszt 100 km na LPG z uwzględnieniem PB95: 21,45 zł

Porównując jeszcze do spalania w Megane III (wtrysk pośredni) to sama instalacja do wtrysku bezpośredniego zwróciła by mi się po 90 tyś km, nie licząc innych korzyści. 

Czyli utwierdzam się w przekonaniu do dokonałem słusznego wyboru, a opłacalność lpg niweluje wtrysk bezpośredni i brak dobrych rozwiązań wśród producentów instalacji.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą mamy w domu Clio IV od nowości fabryczne LPG które według kwitów kosztowało 3k dodatkowo ( instalacja BRC), autko od samego początku czyli od marca tego roku zrobiła nie całe 10k, średnie spalanie ( tutaj na prawdę nie kłamię) wychodzi 6l LPG/100km silnik 0.9tce jeździ tym mama więc wiadomo auto nie lata 170km/h tylko prędkości miejskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna moja dobra znajoma i klientka naszego warsztatu ma nowego Kadjara 1.33TCe w sumie nie wiem ilu konny, ale po świętach ma do nas podjechać na pierwszą wyminę oleju, jeździ typowo po Wrocławiu, więc zobaczymy spalanie, będziemy mogli to porównać do naszych dwóch 1,5dCi, jeden siostry w Nissanie Juke drugi kuzyna we Fluence, bo te spalają po Wrocku między 8~9 ON, kuzyn ma bardzo ciężka nogę i ostatnio miał 10,8 ON, więc porównam w Juke siostry, bo ona jeździ normalnie i spokojnie :rolleyes:

 

Co do 0,9TCe 90KM z LPG to w Daci Sondero spalanie po Wrocku to 9~10 litrów, dla porównania żony M3 Coupe 1,4TCe ~160KM 11~12 LPG, średnia prędkość wg. komputera wacha sie między 19~21km/h. jestem w stanie uwierzyć w spalanie 6 LPG/100, ale w trasie przy rozsądnej normalniej jeździe nie przekraczając 100~110km/h, ja tez kiedyś dokonałem takiego wyczynu moim Scenikiem 1,4TCe 160KM z LPG i wyszło na komputerze 5,4/100 benzyny co się przekłada na ~6,5 LPG przy naprawdę bardzo rozsądniej jeździe i bez większego obciążenia auta, wierzę również koledze @sylwekdm w spalanie Kadjara 1,5dCi przy rozsądnej jeździe poza miastem.

 

Nowe silniki 1,33 i 1,8TCe są gazowane i mają je już auta flotowe, a wiadomo floty dużo jeżdżą i muszą się liczyć z kosztami eksploatacji auta i paliwa, nie po to zatrudniają księgowych i technologów transportu, akurat mamy jednego takiego w rodzinie :rolleyes:

 

   

Niebawem BRC będzie miało w swojej ofercie SDI3.0 z dotryskiem paliwa nie przekraczającym 3~5%, koszty w zależności od zakładu 4,2~4,5kzł.

Mamy klienta który pomyka od 2lat Talizmanen 1,6TCe 200KM z BRC.SDI2.0 i jest bardzo zadowolony.

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując do własnych samochodów - tego samego stylu jazdy i tych samych tras - czyli również ilości odpaleń - miałem w Scenicu  II 1.6 K4M i Citroenie C4 1.6 spalanie na poziomie 9l lpg i 1l pb - teraz jeżdżąc tak samo i tymi samymi trasami mam spalanie 5,35 ON.

Co przy obecnych cenach wychodzi tak samo.

Jeżdżę czasami również po Wrocku i komp nigdy mi nie pokazał powyżej 6l ON. 

Brat mieszka we Wrocku (krąży Psie Pole - Fabryczna do pracy) i jego ASX 1.7 spala 12-13 lpg  - a wcześniejszy C-Max 1.6 Tdci - w tych samych warunkach brał 6L ON. Wziął Lpg - bo myślał, że się w 10l zmieści.

A  raporty spalania z Juka 1.5 dci (też kobiety) po zatłoczonej Warszawie: Juke 1.5 dci,  Juke 1.5 dci

 

 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się sprzeczał mamy trochę diesli w rodzinie i jakoś nikt nie ma takiego rewelacyjnego spalania i nie raz porównywaliśmy ich spalanie na długich wakacyjnych przejazdach, a w internetowe raporty spalania po prostu nie wierzę, widzę codziennie w naszym warsztacie co pokazują komputery w poszczególnych markach, serwisujemy też sporo aut flotowych, a tam nikt nie głaszcze pedału gazu. Moja siostra też mówi, że jej pali 6, a na komputerze jest ponad 8 :D

Chciałbym w końcu zobaczyć w którymś aucie naszych klinów niski wynik. 

Również opinie o spalaniu LPG są przez użytkowników zaniżane i opowieści o 8 LPG po Wrocku są nie realne.

Jeśli ktoś chce zmierzyć spalanie po Wrocku zapraszam i ja płacę za paliwo, a potwierdzone wyniki opublikujemy na naszym zacnym forum.

 

48 minut temu, sylwekdm napisał:

A  raporty spalania z Juka 1.5 dci (też kobiety) po zatłoczonej Warszawie: Juke 1.5 dci,  Juke 1.5 dci

 

 Jak ktoś jeździ w nocy po obwodnicach to jest to możliwe.

Zapytam sąsiada on ma nową Dacie z 1,5dCi na taryfie i jeździ w po Wrocku w nocy.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie sprzeczam - tylko chcę być obiektywny. Ja również nie wierzę w spalania znajomych znajomych, bo już słyszałem, że Tdi - ki palą 3,5l i  się bardzo rozczarowałem jak w Golfie Plus 1.9 Tdi mojej żony - średnia wychodzi 6l - robi krótkie trasy po 20 tyś miasteczku szkoła-sklep. Dlatego pokazałem przykłady własnych aut - a nie paciotków czy aut flotowych - gdzie u mnie w firmie zawsze jest gaz do dechy. Średnia Kadjara jest z ostatnich 9.5 tyś gdzie były przeloty autostradowe np. do Hamburga i z powrotem 1300 km w 12 godzin - ze średnią pomad 100 km/h (przeważnie 120 -130 km) -  (Sprawdzałem prędkość maksymalną - 188 km/h - przy trzech osobach i bagażach - gdzie katalogowo powinno być 182 km/h) - wyszła cała trasa wg kompa 5,5 l. Wrocław również nie jest obiektywny do testów spalania, bo nie każdy tam mieszka i nie każdy ma ten sam styl jazdy. Dla mnie test spalania jest miarodajny w codziennej jeździe - np. przez 10k kilometrów tak jak u kolegi pbet - który również nie mieszka we Wrocku.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytując czasem grupę na FB Megane lub Scenic często są wpisy o spalaniu, dyskusja jest bardzo napięta, bo jedni piszą o 5~6 litrach, a inni z tego samego miasta mają 8~9 no i zaczyna się gruba dyskusja, a mnie dziwi zawsze skąd są aż takie rozbieżności ? dotyczy to również aut z Pb i LPG

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie spalanie LPG jest zawsze trochę zawyżone przez to, że człowieka mniej obchodzi, ile tego gazu wciągnie. Znam trochę osób, którzy zdecydowali się na montaż gazu i zawsze zachowanie jest podobne - "tanie paliwo to co się będę szczypać". Sam po sobie mogę to potwierdzić. Jeżdżąc na benzynie, bardziej się pilnowałem żeby spalanie było rozsądne, na gazie kompletnie się tym nie przejmuję.

Ogólnie nie ma rozwiązań idealnych. Każdy wie swoje, każdy potrzebuje czegoś innego i przede wszystkim każdy ma inny styl jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi piknie 3 razy, że jest koniec gazu to oczywiście, że już nie kręcę auta, i nawet hamuję silnikiem do 0 :D :D :D . Jak jadę na gazie to za przeproszeniem nawet za bardzo nie zwracam uwagi , robię te 400/450km na butli za każdym razem i tankuje poniżej stówki więc nie odczuwam jakoś bardzo tego 0.5/1L mniej czy więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podobnie podchodzące to tego zagadnienia i zawsze tankuję do pełna jedynie zabieram paragon i zapisuję stan licznika oraz ilość zatankowanego LPG, jeżdżę normalnie jak trzeba przycisnąć w pedał to cisnę w podłogę.

Jedynie się szczypię jak jadę BMW5 3.0 258KM, bo z 15-tu ON w mieście nie schodzi i szkoda, że nie można zagazować :mad:

 

 

20190830_125321.jpg

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Meganie jeżdżąc po Katowicach i okolicy wychodzi 10,69l/100km (dane z ponad 13 tys. km przejechanych), a jeżdżę normalnie, tzn. nie jakoś bardzo oszczędnie, ale też nie gnając na złamanie karku. Według kompa wychodzi 9,6 i za nic w świecie nie chce zejść niżej, dlatego nie wiem co robią ludzie chwalący się spalaniem 7,5l/100km z tym samym silnikiem.

I tak jak kolega @droopy napisał, to odkąd mam LPG, to spalanie średnio mnie obchodzi, chociaż, po tym jak ostatnio gaz skoczył z 1,85 na 2,40 to trochę noga mi się lżejsza zrobiła :D

Edytowane przez MichalVTS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, witman napisał:

Jedynie się szczypię jak jadę BMW5 3.0 258KM, bo z 15-tu ON w mieście nie schodzi i szkoda, że nie można zagazować :mad:

Generalnie takiemu potworkowi to można wybaczyć apetyt na paliwko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalVTS Jest to możliwe, na trasie przy bardzo ostrożnym traktowaniu pedału gazu i bez większego obciążenia, natomiast w mieście jest to nierealne.

Ceny LPG to typowe co roku o tej porze, rozpoczął się sezon grzewczy i wszyscy się rzucili, już cana spada, we Wrocku wczoraj już było po 2,19zł

 

 

21 minut temu, droopy napisał:

Generalnie takiemu potworkowi to można wybaczyć apetyt na paliwko :D

 

Zauważ, że i tak dzieląc pojemność silnika, moc, masę na połowę- 15,2/2 = 7,6

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, witman napisał:

Poczytując czasem grupę na FB Megane lub Scenic często są wpisy o spalaniu, dyskusja jest bardzo napięta, bo jedni piszą o 5~6 litrach, a inni z tego samego miasta mają 8~9 no i zaczyna się gruba dyskusja, a mnie dziwi zawsze skąd są aż takie rozbieżności ? dotyczy to również aut z Pb i LPG

Myśle, że do stylu jazdy, jako kierowca pewnie sam nie raz zauważyłes takich co 70kmh nie przekraczają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, witman napisał:

Poczytując czasem grupę na FB Megane lub Scenic często są wpisy o spalaniu, dyskusja jest bardzo napięta, bo jedni piszą o 5~6 litrach,

Ja też to czytałem i do mojej kalkulacji brałem spalanie 6-7l i tak było by bardziej dla mnie opłacalne niż lpg. To, że w rzeczywistości pali 5,37, po 10 342 km znaczy, że mam resztę wypuścić w ziemię, żeby mi palił tyle ile u Twoich kuzynów czy znajomych? Z wtorku na środę wracałem z lotniska we Wrocku, na Bielanach lpg na "no name" kosztowało 2.40, zaś u mnie dziś w Świebodzicach na Orlenie 2.51 zł:

lpg.thumb.jpg.f9bb54d4c3d1d591288e530987fb1bdd.jpg 

Tankowałem również swoją rakietę:

on.thumb.jpg.de033c649a31636a42ec7b0184eb3922.jpg

Co przy nalocie:

20191220_184744.thumb.jpg.c5adc7fcbb285985a16682c5368f4cac.jpg

Daje spalanie 5,56l/100km i koszcie 28zł/100 km - głównie po mieście z dużą ilością odpaleń.

Jeśli ktoś ogarnia R-Linka 2 i eko-jazdę, to wynik 69/100 jest naprawdę słabym wynikiem, więc nie jeżdżę "eco".

Zaznaczam, że system "Start-Stop" mam programowo zablokowany jak również, nie jeżdżę w trybie "eco".

Po ponad 10k kilometrów koszty przedstawiają się tak:

Screenshot_20191220-212804_Fuelio.thumb.jpg.98598a1cb8fdb490ebce8f1ae308965b.jpg

Najlepiej wypowiadać się o spalaniu w ogóle nie mając takiego auta, czy 1.5 dci czy 1.3Tce + lpg.

Jak również Kadjara na oponach wielosezonowych o gabarytach i wadze stodoły porównywać do Megane III/ IV .

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!