Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ile wam palą lpg


cichy.waw

Rekomendowane odpowiedzi

Aaaaaa nawet nie wiem, w sumie nie zajeżdżał bym, ale cena + brak kolejek no i konkurencja z pracy wiec pojechałem zatankować. Ani razu nie szarpnęła na tym gazie, a na gazie z Orlenu ( wiadomo idzie z jednego kotła tak jak i reszta, ale jednak) zawsze jakieś cyrki. Wole tankować w takim miejscu czy na jakimś leclercu niż na tych świetnych koncernach nic nie wartych bijących pianę i narzucających marże wyliczana na podstawie chyba długu publicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sylwekdm napisał:

Jakbym miał się przejechać na odcinku 50 km z taką prędkością jak Ty, wyszło by poniżej 4 l. ;)

 

Dokładnie :rolleyes: mało kto tak jeździ, dlatego po 50km miałem już dość, normalna jazda jest tu:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Autostrady z tego było jakieś 230 km. Spalanie wg kompa 8,2.

Prawdopodobnie jutro będę znowu tankował więc także się podzielę. Spalanie będzie zawierało drogę powrotną i trochę normalnej trasy.

Na LPG przejechałem od 24.07.2019 już ponad 6295 km i średnie z tego okresu wynosi 9,54.

W Świętochłowicach tankowałem po 1,93 zł. Dzień wcześniej w Jeleniej 1,97 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio dużo jazdy, w jakieś 3 tygodnie zrobiłem 4.5tyś średnie spalanie 10l LPG na setkę. Przy czym od razu zaznaczam jest to jazda mieszana z przeróżnymi prędkościami od spokojnej jazdy 90km/h po 170 na autostradzie w pojedynkę dwie czy 4 osoby z bagażami takie same prędkości. Silnik bierze tak jak zwykle około 100/150ml oleju (5w40 LM) na jakieś 12/13tyś km. Zero problemów jak na razie. Od założenia LPG zrobiłem już prawie 40tyś w 1.5 roku średnio pali mi 10l zazwyczaj, jak się postaram to i 7L gazu wciągnie, ale to nie jazda :D. Raz chyba przekroczyła i zjadła mi 11L, ale to było na starych świecach, i tankowane w jakimś lipnym miejscu na nieznanej stacji. Zawsze liczę średnie spalanie z dystrybutora tankując do pełna i sprawdzając ilość przejechanych km... średnio okolice 9.5l lpg

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę statystyki po tankowaniu benzyny.

Trip na gazie: 9323,5 km

Ilość zatankowanego gazu: 904,485 l

Ilość zatankowanej benzyny: 31,36 l

Spalanie benzyny: 0,34 l / 100 km

Spalanie gazu: 9,33 l / 100 km

Średnia prędkość: 45,46 km / h

Średni koszt 100 km na LPG: 19,02 zł

Średni koszt 100 km na LPG z uwzględnieniem PB95: 21,45 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli niebawem Ci się instalka zwróci, a auto będzie nadal tanio jeździć i wartość przy sprzedaży będzie większa, bo ma LPG :D

Przybliżone parametry spalania LPG i Pb można również odczytać w niektórych sterownikach LPG co z dokładnością +/- 0,3 litra pokrywa się rzeczywistością, przynajmniej tak jest przy moich instalacjach BRC.SQ32.

Od ponad pół roku mamy kolejnego Scenika 3 Grand wersja 7os. z silnikiem 1,4TCe 131KM + LPG instalacja BRC.SQ32 (przebieg ~260tys.km), auto jeździ jako taksówka praktycznie zdecydowaną większość po ruchliwym Wrocku, średnie spalanie to 11,6 LPG/100, średnia prędkość wg. komputera oscyluje w granicach 18~21km/h, udział benzyny na rozruch i dojazd do stacji gdy brakło LPG to 1,2% czyli około 0,14/100km.

 

A tak poza tematem dzisiaj byłem na przeglądzie technicznym żony Meganką Coupe 1,4TCe z LPG i na analizatorze spalin emisja wyszła następująco:

CO - tlenek węgla 60 ppm (0,006), a norma to 5000 ppm (0,5)

HC - węglowodory 18 ppm = (0,0018)

NOx - tlenki azotu  niemierzalne - czyli praktycznie brak

 

i to auto bez DPF-u i dotrysku mocznika (ADBlue)   

diagnosta przecierał oczy ze zdziwienia, norma Euro 7 to mało powiedziane :D

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witman i nikomu tam z tych bardzo wysokich krzeseł nie przyjdzie do głowy, żeby promować w jakiś sposób instalacje LPG. Tylko elektryki albo hybrydy ;) U mnie swoją drogą wyszło, że 100 km kosztuje 21zł, bez wliczania w to benzyny. Dane zbierane od czerwca zeszłego roku, jak instalacja była założona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie od dziś wiadomo gaz drożeje w zimę bo dużo "kotłów" jest na gaz więc to normalne, że kiedy mogą zarobić to zarabiają na podniesieniu ceny. Nie płaczmy nad ceną Pb czy ON, a nawet LPG, fakt nie mamy cen rodem z Luksemburga, ale autostrady francuskie opiewają już na 1.70€/L ON (średnio 1.45€/L) przy czym zaznaczam wcale tak dużo statystyczna bagietka nie zarabia bo wyliczenia średniej krajowej są wyliczane na tej samej podstawie co u nas. Im większe miasto tym więcej się zarabia proste, ale zapominamy o liczbie Xtyś wiosek gdzie ludzie klepią bidusię :) . U "wroga" w DE średnio 1.25€/L ON. W Danii jest drożej niż w DE, w Szwecji również. Co do Norwegii czy Szwajcarii chyba nie muszę się wypowiadać, często tańsze paliwo niż w DE jest w Austrii. Mówię tutaj o Dieslu, ale każdy tutaj mam nadzieje połapię się, że odpowiednio Pb jak i LPG jest droższe. 

Żeby nie było, że zrobiłem długie OT. Mi spalanie jeżdżąc po stolicy wychodzi prawie 11l/100km gazu praktycznie cały czas miasto, jak tylko wyjadę to spada do około 9/9.5l LPG. 
Ostatnio na 6 grudnia zrobiłem malutkiej prezent i zalałem do pełna benzyny 98 ultimate z Bp i kurczę wydaje mi się, że albo się nie lubi z tym paliwem, albo mapy przestawia bo odpala po dłuższym postoju ( 2 razy mi się zdarzyło na 30 odpaleń), że kręci bardzo długo, i odpala dopiero za drugim razem od strzału, później już jest ok.

Przy okazji proszę wejść na pepper.pl i wpisac circle K są co miesiąc kody na paliwo, na każdej większej działa.  

Ostatnio właśnie w ten sposób znów zatankowałem pustą butlę po nakrętkę poniżej 100zł. Niby nic, a cieszy :D 

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2019 o 17:49, witman napisał:

Czyli niebawem Ci się instalka zwróci, a auto będzie nadal tanio jeździć i wartość przy sprzedaży będzie większa, bo ma LPG :D

Nie tak niebawem ale kiedyś na pewno.

Średni koszt przejechania 100 km na PB za okres 1.04.2017 - 24.07.2019 wynosił 35,27 zł czyli wspomniane 9323,5 km kosztowałoby mnie 3288,58 zł.

Koszt przejechania 9323,5 km na LPG z uwzględnieniem benzyny wyniósł 2000,14 zł.

Zatem póki co oszczędność na paliwie wynosi 1288,44 zł.

Instalacja kosztowała 3230,00 zł więc do "spłaty" pozostaje 1941,56 zł.

Przeliczając to na km przy średniej oszczędności na 100 km w wysokości 13,82 zł autko musi zrobić jeszcze jakieś 14 000 km co nie zajmie dłużej, niż rok.

Przy obliczeniach, bo tak mi łatwiej biorę średnie koszty przejechania 100 km z uwzględnieniem czasów, gdy benzyna była sporo poniżej 5 zł. Gdybym liczył biorąc pod uwagę średnio 5 zł za litr PB95 gaz zwróciłby się trochę szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!