Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadmierne zużycie oleju


kogutor

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, joks napisał:

@elf .. jak bardzo skomplikowana jest naprawa silnika?

 

Lata temu robiłem remont silnika w skodzie 105 (babci) ? , to była bajka.

W tym nie mam pojęcia, nie robiłem. Jak nie patrzeć wszystko robią ludzie, zapewne z bratem dacie radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube są filmik gościa z Polski który naprawia te silniki. 
Ale @elf za 3000 z robocizną i częściami ?? Przy obecnych cenach robocizny to chyba po mega znajomosci i warsztacie u Józka. 
Rok czy dwa temu za samą obróbkę głowicy do zabawki z 4ema cylindrami zapłaciłem 1500 pln, a tutaj mówimy o zniszczonych gladziach na cylindrach, pierścieniach, może nawet tłoki trzeba zmienić bo zamki wyklepane przez ten nagar, nowy kompletny rozrząd, uszczelki…..dobrze jak zamkniesz się w zdublowanej kwocie zaproponowanej przez Ciebie. 

 

Taniej sprzedać jako uszkodzony albo szukać silnika na wymianę z gwarancją rozruchową i od razu pogonić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarna1 Powiem Ci, że nie wiem co mechanik miał na myśli podając taką orientacyjną cenę, zapewne chodziło mu o konkretny problem, a nie wymianę wszystkich podzespołów.

Nie zgłębiałem tematu, bo nie byłem tym zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rfneo napisał:

Natomiast nie uchroniło mnie to przed wymiana rozrządu przy 58 tys. km

Ci co na forum polecają ten silnik, powinni partycypować w kosztach w kosztach remontu. Najgorsze jest w tym, że mają osobisty interes, aby ludzie kupowali to padło, bo z tego żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nawet Sylwek już tak nie razi. Altruistyczny świat już dawno odszedł w zapomnienie... Dziś nawet duzi, renomowani producenci określają cykl życia produktu. A jak produkt mimo wszystko nie chce umrzeć, to go uwalą standardami (patrz np. kolejny TV naziemnej, normy czystości itp. itd.) Kompromisów nie stosuje się ani w pracy ani w polityce. Albo ja wyd...m kogoś, albo ktoś mnie. Nie ma innego wyjścia jak się przystosować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sylwekdm napisał:

Ci co na forum polecają ten silnik, powinni partycypować w kosztach w kosztach remontu. Najgorsze jest w tym, że mają osobisty interes, aby ludzie kupowali to padło, bo z tego żyją.

Ja dalej polecam samochód za całokształt, oprócz wpadki z rozrządem nie ma się do czego przyczepić. Przez prawie 6 lat złotówki nie dołożyłem do auta.

Edytowane przez rfneo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jest naprawdę z tym braniem oleju, jednym pije, drugim ( w tym mój) nie. Zastanawia mnie dlaczego 0,9 tce nie biorą oleju, przecież to ten sam silnik z odciętym cylindrem,  tłoki te same, tylko  wtrysk wielopunktowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoki pewnie będą miały powycierane wkładki grafitowe, skoro ju rysały po cylindrach.

Można jeszcze spróbować takiej kuracji: mocna płukanka,  nowy olej i preparat ceramicznym. Wyczyścić dolot i może będzie się jeszcze turlać. Chyba, że łańcuch wyciągnięty.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rfneo napisał:

oprócz wpadki z rozrządem nie ma się do czego przyczepić.

Przez prawie 6 lat złotówki nie dołożyłem do auta.

Masz auto ;

   -  wyprodukowane pomiędzy 2012r a  I-połową 2016,

   -  o słabej jakości pierścieni tłokowych,

   -  wymieniłeś rozrząd przy ok; 60000 km przebiegu – czyli następna wada auta,

Należy;

- wgrać aktualizacje oprogramowania,

- przed wymiana oleju zastosować płukankę, aby w silniku nie dochodziło do ;

      - szarpania, niestabilnej pracy silnika ,

      - wypadania zapłonów,

      - czy spalań przed zapłonowych ( LSPI ) ,

- stosować markowy olej i paliwo

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sylwekdm napisał:

A później naciągacze forumowi na wadliwe silniki czerpią profity na handlu częściami zamiennymi:

https://allegro.pl/uzytkownik/Magmouse

 

Proponuję, abyś wziął sobie coś na wstrzymanie, bo zaczynasz przeżywać jak małpa okres. :D

Te Twoje wywody zaczynają mi przypominać okres jak kupowałem telewizor. Co 'mądrzejśi' doradzali, abym kupił Panasonic, bo jest nie do zdarcia a wszystko inne to badziewie. W praktyce wyszło tak, że wymieniali mi ten nie do zdarcia, bo na gwarancji nie dało się naprawić. To tyle refleksji :)

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, elf napisał:

Proponuję, abyś wziął sobie coś na wstrzymanie,

I ja proponuję, abyś się rozpędził, ściana sama się znajdzie.

 

7 godzin temu, elf napisał:

przeżywać jak małpa okres

Domyślam się, że masz doświadczenia z domu, jak małpa przeżywa okres?

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!