Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault oszczędza na drobiazgach


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą - pasują jakieś dekielki od innych aut, żeby otwór zakryć a nie śrubę?

Inne pytanie:
Wśród ogłoszeń ludzi poszukujących meganki widziałem takie zdjęcie. Czy macie taką lampkę nad lusterkiem?

Jak ona działa? włącza się zawsze wtedy gdy inne lampki czy jakoś specjalnie?

Lampka_nad_lusterkiem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2017 o 10:44, deku napisał:

Czy macie taką lampkę nad lusterkiem?

Ja również nie mam - wersja Limited z 2016. Ponadto, lusterka w mam przykryte osłoną na zawiasie, klapką, a nie odsuwaną - jak na zdjęciu. Ech ci Francuzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od oszczędzania na elementach dużo bardziej drażni mnie kiepskie spasowanie materiałów i ich jakość. Dla mnie nieporozumieniem jest, że w półrocznym samochodzie z przebiegiem raptem ~10k km już mi trzeszczy plastik pod kierownicą i pod guzikami do obsługi klapki wlewu paliwa i otwierania bagażnika. Na nierównościach strasznie słychać. Pomaga dociskanie ręką co chwilę i jest spokój... na 10 min :67_head_bandage:

 

Dramat, w poprzednim samochodzie (Insignia) miałem najechane ~80k km i nie trzeszczało nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie i tak Megane III trzeszczy mniej niż MII :-) W garażu mam obie, obie kombi i jest też wyraźna różnica w kombi i hatchbackiem - jeździłem chwilę MIII HB, które wg mnie trzeszczy mniej.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z jakością w megane 4, ale żadna z renówek, które sprowadziłem z zachodu, nie trzeszczała dopóki nie "ułożyła" się na polskich dziurach. Średnio zaczynają trzeszczeć po 30tys km. 

Miałem starego espace, kupionego z przebiegiem 230 tys km. Błoga cisza, tylko daszek od zegarów trzeszczał (standard w espace). Jak sprzedawałem z przebiegiem 265tys to trzeszczało już wszystko. Z obecnym Espace to samo: kupiony z przebiegiem 135tys, obecnie przy 170tys już skrzypi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się przyzwyczaić. Wszak to nie auta klasy premium. Tu ciekawostka, jedna z firm produkująca plastiki do marek premium używała swego czasu mydła z niemieckich drogerii do ich smarowania żeby nie trzeszczały po zamontowaniu w aucie. Info pewne na 100% :-) MII przy przebiegu 145kkm praktycznie była niesłyszalna, po 60kkm trzeszczało wiele plastików. MIII na razie nie trzeszczy ale wszystko przed nami. Jako ciekawostkę powiem, że w 2 letnim Aurisie 55kkm już od dawna trzeszczy mi podłokietnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pbet napisał:

 MII przy przebiegu 145kkm praktycznie była niesłyszalna, po 60kkm trzeszczało wiele plastików.

Po 60 trzeszczała a po 145 sama się wyciszyła?   To po 300 sprzedasz jako nowy.

Czy to po namydleniu się wyciszyła?

Edytowane przez Testral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie musimy się niestety przyzwyczaić że księgowi tną koszty gdzie się da i to nie tylko w naszych Renówkach. Dla przykładu - mam w domu dwa motocykle KTM - jeden z 2009 roku, drugi z 2014. W tym nowszym pomimo 4 razy mniejszego przebiegu plastiki wyglądają dużo gorzej niż w tym starszym, pompa sprzęgła prosi się o wymianę bo złuszczył się metal, którym było pokryte aluminium i non stop cieknie, pompy hamulcowe (Brembo) zmienili tak że nie można ich regenerować bo nie ma zestawów do tego i nawet niezależne firmy ich nie robią (zmowa?).

Szanujmy to co mamy bo nic lepszego już nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Nic lepszego nie będzie , bo klienci nie chcą kupować dobrych produktów , sami na siebie kręcimy bat.

Producenci to widzą, że dobre produkty się nie sprzedają bo są za drogie, więc na "życzenie" konsumentów produkują badziewie o kilka złotych tańsze od dobrego produktu.

a suweren to kupuje ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiki w Reno i tak nie są najgorsze. Jakiś czas temu oglądałem nową Dacię. Tam to dopiero jest masakra. Megi pomimo, że kosztuje nie mało to dalej klasa niższa średnia, auto dla "ludu" i nie ma co fajerwerków oczekiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!