Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

 Uwaga u mnie  spalanie spadło z 9,5 na 9,4 , jest postęp ;)jazda miejska w zatłoczonym mieście .....decyzja już podjęta przesiadka na hybrydę ,ale żeby decyzję zrealizować potrzebna gotóweczka a tutaj to już nie taka łatwa sprawa .

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam kiedy ceny pójdą w dół szczególnie hybryda plug in, Xceed wydaje się dobrym wyborem. Nie wiem jak Megane IV będzie się sprawdzało w hybrydzie i jaka będzie miała cene. Nic tylko czekać i odkładać z emerytura + :D :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomgrandtour naprawdę benzyna wolnossąca 2.0 pali 8 litrów wokół komina mam Megane 2cc z tym silnikiem i jak na razie najwięcej spaliła 8.2 litra. Spalanie waha się między 7.6-8.2 jeżdżę normalnie ani pierwszy ani ostatni. Kiedyś za młodu miałem opla calibrę 2.0 150KM i też nie paliła więcej jak 8 litrów. Dlatego jak czytam że 1.4 pali 10 to jakaś utopia

Mam też citroena C5 1.6 e-hdi spala 5.8-6.2 litra w koło komina na wyłączonym start-stop najwięcej tj 7 litrów spaliła mi jak jechałem nad morze ale od Torunia do Gdańska 190 nie schodziło z licznika i spowrotem to samo. 

Mój brat ma Saaba 200KM i też mu pali 10koło chaty.

Drugi ma 2 letnie Porsche Caymana i sam tym jeździłem jak normalnie się jeździ to w 8 litrach się mieści żeby przekroczyć 10 to musiałbyś się non stop z kimś ścigać

Więc jak czytam że 1.4 pali 10 litrów do tego silniki nie mogą dojechać 100 tys km to zastanawiam się gdzie ten świat zmierza i po co cały ten downsaizing czy jak to się tam pisze

Edytowane przez jackowskipatryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się kolego ja mieszkam w takim mieście że jak się położę to głowa w kartoflach a nogi w kapuście. :DAle nadal uważam że lepiej wybrać diesla jest oszczędniejszy a problemy z nim takie same jak z nową benzyną

Edytowane przez jackowskipatryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault M4 1.3 140 km. Jeżdżę od 2 miesięcy pokonałem ok 3 tys km. Spalanie od 6 litrów tryb eco do 6.8 tryb sport. W każdym trybie normalna jazda. Średnia prędkość ok 50 km na godzinę. Uważam że to dobre spalanie. Ostatnie lata jeździłem dieslami i w lagunie 2.0 dci 130 km ok 7 l. Gorzej co do wykonania tego wozidełka tj. Meganki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne spalanie bo i średnia prędkość bliska ideału. Przy jezdzie po miescie i średniej prędkości 25-28 km/h spalanie rośnie ponad 8. 

Przy średniej prędkości 75-80 i trybie eco można zejść do 4 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to może nie do końca dobrze to przekazałem. Średnia prędkość od średniej prędkości może się znacznie różnić. Można jezdzić płynnie ale wolno i mieć średnią 32 km i spalanie 6.7 a można mieć średnią 32 km, gdzie na 100 km, część jechało się po autostradzie a znaczną część w duzych korkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.7 to nie 10 i tak powinien palić samochód  z takim silnikiem. Jeśli pali prawie 2 razy tyle to znaczy że ktoś nie umie jeździć albo auto jest uszkodzone.

Jak już gdzieś wcześniej pisałem moją megankę kupiłem od gościa z Warszawy jemu paliła 11litrów mnie 8. Jak jechałem z nim po opony  to się nie dziwię że auto paliło 11 walił na pierwszych 3 biegach na maxa nie wiem po co w ogóle mu były jeszcze 3 biegi i tarcz i klocków nie było ni z przodu ni z tyłu. Kot musi kosztować

Edytowane przez jackowskipatryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bziku123 . 12 litrów to lepiej nissana 350z kup dużo fajniejsza jazda.

Jedyne auto które bym zaakceptował z pojemnością 1.4 o takim spalaniu to Mazda RX 8 Pali 3 litry więcej ale ponad 200koni na tylnej osi robi robotę wiem bo braciak miał ale zahetał silnik:smug:

Edytowane przez jackowskipatryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!