Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Meca napisał:

Może coś nie tak z silnikiem u Ciebie.  ja nie stosuje zasad  Jazdy eko bo to dla silnika nie zdrowe. Nie używam też trybu eco. Może w niskim spalaniu pomaga mi to że używam benzyny 98, ale nie sądze, liczba oktanów raczej nie obniża spalania.

 

W dieslu to żaden wyczyn, raczej normalka.

Haha koleś ... To powodzenia z takim tokiem myślenia , zalewajl lepiej 100 oktanowa benzyna ;)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spalanie na trasie Bielsko-Biała -Reims (Francja)-jazda po okolicach-Bielsko-Biała łącznie ok 3000 km 5,3 l.Średnia prędkość wyszła 98,6 więc uważam to za bardzo dobry wynik.Trasa zrobiona w grudniu 2019 ale warunki pogodowe dopisały.Chciałbym dodać że po mieście spalanie wychodzi 5.7

Edytowane przez marma7
dodanie tekstu
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u żony po ostatnim serwisie i jakichś zmianach w mieście było 12,3l/100.

Wczoraj jechaliśmy do Opoczna - przed wyjazdem zresetowałem komputer i po powrocie było 6,0l/100, średniej nie spojrzałem - ale jakaś wysoka nie była bo droga jest taka że nie przekroczyłem nigdy 115km/h.

Zobaczę na koniec tygodnia jak będzie wyglądało spalanie - bo żona od nowa będzie jeździła w tygodniu do firmy (czyli cały czas miasto - no bo jeszcze ewentualnie siłownia/sklep itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą nie jest to nic nowego, te turbokosiarki bardzo długo się nagrzewają, jeśli żona jeździ faktycznie tylko miasto i to głównie w korkach to zanim on się nagrzeje to już jest za późno. Sam mam dojazd do pracy 70% miasto 30% droga krajowa (sumarycznie 11km) to dojeżdżając do pracy silnik nie jest jeszcze maksymalnie zagrzany. W ostatnim tygodniu miałem spalanie 10.5l mimo jeżdżenia na dziadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat moja żona ma do pracy 5km - i jest tak jak pisze Geble.

Jak tak patrzę to właśnie ta fura się nie nagrzewa na tym odcinku (chociaż auto stoi w garażu - ale tam jest 10-12 st.C i jest zimny jak startuje).

 

No ale tamta zima była jednak mocno zimniejsza, a spalania takiego nie było.

Grzebali teraz w aucie (bo został na poprawkę systemu itp.) i przypuszczam, że grzebiąc w systemie coś popierdo...li - bo np. teraz samochód nie pamięta ostatnio ustawionego trybu MultiSense i ciągle zmienia na Neutral po uruchomieniu auta (a mam ustawiony domyślnie Perso).

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak czytam o tym spalaniu waszych 1.4 to bym tego do ręki nie wziął. Moja stara meganka 2 CC z 2.0 benzyna pali 7.5-8 litrów wokół komina. Gdzie ta oszczędność ? Rozmawiałem z gościem który miał megankę 0.9 tci i jak zapie.. do Wrocławia z Warszawy na spotkanie non stop na maxa fto mu 17 litrów spaliła. Zaraz to sprzedał i kupił dustera w dieslu teraz jak goni to pali mu o litr więcej niż przy normalnej jeździe. Te silniki tci to ostatni syf. Żeby paliło to jako tako trzeba gazu nie tykać, ryzyko awarii takie samo jak w dieslach bo i gratów więcej do zepsucia i koszty napraw podobne. Lepiej wziąć diesla chociaż mniej spali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bziku123 napisał:

11km i dalej nie masz full temp? Ja po 4-5km mam full już nagrzany

 

Jakbym sobie ustawił tryb Sport to pewnie by się nagrzał po 5-6 km, ale jeżdżąc w trybie Comfort/Neutral automat kolejny bieg wrzuca już przy ~2100 RPM, a stale utrzymywane jest 1700-1800 RPM, więc siłą rzeczy wolniej się nagrzewa.

 

2 godziny temu, MarcinDe napisał:

akurat moja żona ma do pracy 5km - i jest tak jak pisze Geble.

Jak tak patrzę to właśnie ta fura się nie nagrzewa na tym odcinku (chociaż auto stoi w garażu - ale tam jest 10-12 st.C i jest zimny jak startuje).

 

No ale tamta zima była jednak mocno zimniejsza, a spalania takiego nie było.

Grzebali teraz w aucie (bo został na poprawkę systemu itp.) i przypuszczam, że grzebiąc w systemie coś popierdo...li - bo np. teraz samochód nie pamięta ostatnio ustawionego trybu MultiSense i ciągle zmienia na Neutral po uruchomieniu auta (a mam ustawiony domyślnie Perso).

 

Dokładnie, bardzo wolno się nagrzewa, mój poprzedni samochód był nagrzany na tym samym odcinku już po 6-7 km.

 

1 godzinę temu, jackowskipatryk napisał:

Panowie jak czytam o tym spalaniu waszych 1.4 to bym tego do ręki nie wziął. Moja stara meganka 2 CC z 2.0 benzyna pali 7.5-8 litrów wokół komina. Gdzie ta oszczędność ? Rozmawiałem z gościem który miał megankę 0.9 tci i jak zapie.. do Wrocławia z Warszawy na spotkanie non stop na maxa fto mu 17 litrów spaliła. Zaraz to sprzedał i kupił dustera w dieslu teraz jak goni to pali mu o litr więcej niż przy normalnej jeździe. Te silniki tci to ostatni syf. Żeby paliło to jako tako trzeba gazu nie tykać, ryzyko awarii takie samo jak w dieslach bo i gratów więcej do zepsucia i koszty napraw podobne. Lepiej wziąć diesla chociaż mniej spali

 

17l przy silniku 0.9 TCE to by trzeba chyba pałować cały czas na dwójce w zakresie 20 - 100 km/h. Jeździłem teraz dwa tygodnie zastępczym Clio Grandtour z tym silnikiem i spalanie miałem w dojazdach do pracy 7.2l, czyli ponad 3l mniej aniżeli w mojej GC. Moim zdaniem tak wysokie spalanie w moim GC wynika z faktu dużo większej masy (różnica ta powinna być teoretycznie zredukowana przez większą pojemność GC, ale nie jest) oraz automat, a także 18'' lacie. Innego wytłumaczenia nie mam, przecież przesiadłem się po ponad roku do skrzyni manualnej, więc też pewnie jak ktoś jeździ jedynie w takiej skrzyni to pewnie jeszcze mniejsze spalanie osiągnie.

19 minut temu, Pitrek napisał:

Bo oprócz nogi trzeba też używać głowy. 

 

To się odnosi do czego? 

Edytowane przez Geble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wszytko zależy od stylu jazdy i rozkładu przebiegu miasto/trasa.

Wiadomo że wolnossący silnik (1,6 czy 2,0) jak będzie się go "gniotło" to spali te 2/3 litry więcej. Natomiast doładowana jednostka już w tym momencie zaczyna ostro "pić" 5/6l.

Tak więc summa summarum silniki turbo o mniejszej pojemności palą tyle samo lub nawet więcej co większe wolnossące a ich awaryjność wydaje się być porównywalna jak nie większa.

 

Cały ten downsizing jest ślepą drogą, bo z jednej strony po to jest turbo żeby auto miało moc jak 2,0 i z dołu lepiej przyśpieszało, ale z drugiej strony powinno mniej palić bo inaczej gdzie jest ta korzyść dla użytkownika? Tak więc Ci co chcą oszczędzać lub żeby auto paliło im tyle samo co poprzedni samochód z silnikiem wolnossącym nie wychodzą ponad 3 tyś/obr. i lekko muskają gaz. Czyli jeżdżą jak silnikiem wolnossącym.

 

Jedyną zaletą silników doładowanych jest maksymalny moment obrotowy dostępny już od 2 tyś/obr. co sprawia że samochód wydaje się bardziej żwawy. Nie trzeba tak często sięgać po lewarek zmiany biegów i w razie czego jest czym odjechać. Cała reszta jak zwykle jest mocno dyskusyjna, co już nieraz można było zobaczyć na forum.

 

Tak więc cieszmy się tym downsizingiem póki jeszcze samochody są na benzynę, bo za niedługo będziemy się "przepychać" kto ma jaki akumulator:50_open_mouth:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem sobie test. Grandtour 1.3 140KM, 3 osoby, bagaże, autostrada A4. Tryb EKO, prędkość 100 km/h na tempomacie, dystans 150 km. Średnie spalanie wg kompa - 5.8 l/100 km. Mniej się nie da. Nie ma bata. Mały ruch, z rzadka wyprzedzałem TIRy lekko dociskając do 105-110 km/h.

Droga powrotna z prędkością 120 km/h, spalanie wzrosło do 6.2 l/100 km.

 

Korki w mieście ze średnią prędkością 16 km/h to 10l/100 km w trybie EKO jadąc jak ostatni dziad 10 l/100 km. W trybie Sport z butem w podłodze 11.5 l/100 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że tu nieustannie mieszacie wszystkie silniki M4, przez to jest groch z kapustą niestety ale trudno.

Jak czytam że komuś kiedyś wolnossące 2.0 paliło 7/8 litrów to hehe, jeszcze wokół komina, tyle to mi maluch palił jak miał słabo wyregulowany gaznik przy pojemności 650 ml, a tak to 12 litrów jak w mordę i kropka.

Kolego szafir51 fajne masz wyniki w 1.3 140 KM, taki przejazd wiadomo testowy, ale jaką masz średnią ogólnie np.po przejechaniu 1000 km?.

Coraz bardziej patrzę w stronę M4 i 1.3 TCe, piękny samochód, na zewnątrz i w środku, muszę przyznać obiektywnie, a będąc ostatnio w ASO przymierzyłem się :rolleyes:..

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!